Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

malejmonasek
25. jan 2013

@e_vlny_sk i já bych prosila moc o zaslání knihy na emonasek@email.cz .Moc děkuji

majkak99
25. jan 2013

@janabanc aku ste pouzili vlnu? zda sa mi ze je taka jemnucka a trosku chlpata.

evuliacik26
25. jan 2013

Ahojte žienky,chcela by som vás poprosiť,či máte niektorá hačkovaný návod na ovečku Shaun. Pozerala som na mimibazar.cz,ale tam je veľmi prdlľžená,či máte z inej stránky návod. Ďakujem vopred 🙂

bacillka
25. jan 2013

ahojte tak sa mi konečne dajú prikladať prílohy. Takto som sa bavila cez Vianočné sviatky

mataklinec
25. jan 2013

@bacillka nádhera, dole klobuk....

cabby88
25. jan 2013

@bacillka Kraaasne 🙂 Aj si ju podsivala?Lebo ja som tiez uhackovala,kabelku,no dala som tam len penazenku a mala som ju skoro na kolenach co sa tak natiahla,takze ju musim podsit,akurat neviem cim...

cabby88
25. jan 2013

@e_vlny_sk prosim prosim aj ja tu knihu syslovav@gmail.com dakujeeeem 🙂

blka
25. jan 2013

@e_vlny_sk Knížka dorazila, děkuji moc 🙂
@bacillka Kabellka je úžasná, krásně barevná 🙂

petra.vavra
25. jan 2013

@kiya pls co je to zavlnu ta filova??? dekuji moc

baskaj
25. jan 2013

@e_vlny_sk poprosím knižku aj ja baskaj(zavináč)azet.sk

pempusik
25. jan 2013

@evuliacik26 skus pozriet toto, ale je to v anglictine:

http://www.purplelindacrafts.co.uk/free-pattern...

5katarina7
25. jan 2013

@e_vlny_sk mohli by ste aj mne poslať tú knihu prosím.Ďakujem. sashalmiova@post.sk

5katarina7
25. jan 2013

@miruska76 prosím vedela by si mi poslať návod na túto čiapočku? 🙂

evuliacik26
25. jan 2013

@pempusik ďakujem,pozriem sa na to 🙂

luuca.b
25. jan 2013

@e_vlny_sk prosíím velmi pěkně mohu taky poprosit🙂 o knihu🙂 luuca.b@seznam.cz

kiya
25. jan 2013

@petra.vavra bravo big color

oriesok
25. jan 2013

ahojte. baby.. viete mi prosím poradiť, čo dať na spodok na hačkované papučky, aby sa v nich nešmýkalo?

letuskah
25. jan 2013

@baskaj aj na dlhsich mozes len to bues musiet pretahovat to lanko 😉

letuskah
25. jan 2013

@bacillka wow krasne a farebne 😵

@cabby88 podsi bavlnenou latkou 😉
@oriesok raz som davala taku 3D farbu, ked zaschla tak zgumovatela a nesmykalo sa, ale niekto tu raz dal link na volaku specialnu co sa na toto pouziva ale neulozila som si link tak neviem

luckybara
25. jan 2013

odskočila jsem si od spacího pytle k háčku a takhle to dopadlo,aplikace jsou ještě částečně přišpendlené zítra nafotím oblečené,a se zbytků čepice... 🙂

janabanc
25. jan 2013

@majkak99 ak myslite tu bordovu vestu tak elian klasik

sirael
25. jan 2013

Pre svagra 🙂

bacillka
25. jan 2013

@cabby88 ahoj áno kabelka je podšitá.

ellysa
25. jan 2013

práve dokončená

sonka31
25. jan 2013

@miruska76 nadherni. Mate aj popis?

pempusik
25. jan 2013

@ellysa jeeej,tie su dzive 🙂

janabanc
25. jan 2013

Sal

miruska76
25. jan 2013

@5katarina7
@sonka31 no kočky robim ich tak skor z hlavy, ale zacinam na 5 ro, spjim do kruhu, potom 10 stlpikov, niekedy robim dlhe niekedy polodlhe, niekolko rad urobit len po tych 10 aby vznikol ten cip a potom pomaly priberam, zacala som do kazdeho 4 stlpika uhackovat 2 stlpiky, tak som pokracovala az dovtedy, kym som nemala obvod, aky som potrebovala, potom uz stale rovno a modrou dorobit, uska dolu som robila na 12 stlpikov asi 3 - 4 rady, potom som ju celu obhackovala kratkymi stlpikmi, uska na boku asi na 9 ks, tiez 3 - 4rady, poslednu som ubrala z kazdej strany, aby sa to tak zaokruhlilo, mozno este obhackovat kratkymi stlpikmi, no a potom uz len ocka do kruhu podla velkosti a nostek som tiez na 5 ro, spojit, vhackovat asi 9-10 stlpikov a urobit rovno 4-5 riadkov, v poslednom sa moze ubrat aby sa tak stocil, ono vznikne taka bambulka, tak neviem, ci som to dobre popisala, ak bude nieco nejasne, kludne sa pytajte 🙂 a ešte som potom na ten posledny biely riadok naháčkovala 2 rady krátkych stĺpikov, aby to vyzeralo, akoby bola čiapka vyhrnutá

sonka31
26. jan 2013

@miruska76 skusim, inspirovala som sa Tebou, velmi pekne. Neviem, kolko mi to bude trvat, ale potom nafotim a posudis, ci dobre, ok? 🙂

sonica
26. jan 2013

@janabanc co to je za vlnu prosim? 🙂