Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

poisonblu
6. júl 2012

@emilly ja mam taku tabulku z netu, tak tam je na 1-1,5 rocne dieta obvod od 45-47 cm...tak skus na 44 cm to urobit..tych 14 cm priemer je ok, podla tej tabulky co mam...ono sa ti to mozno iba zda velke

bv_alexandra
6. júl 2012

môj krpec ma deväť a má cca 46-46 cm a tym padom placka by mala byt 14cm 😉 tak by si to mala mať ok. 🙂 ono sa to ešte vytvaruje do čiapočky a kraj môzes urobit o čislo menšim hačikom a sa to kusok stiahne. 🙂
@emilly

emilly
6. júl 2012

@bv_alexandra, @poisonblu baby dakujem vam🙂 mala ma teraz 4 mesiace tak mozno aj preto sa mi to zda velke. ale mala som strasnu chut hackovat a doma mam len taku vlnu na zimnu ciapku🙂 ale chystam sa objednat TANGO, nemate s nou skusenosti?

emilly
6. júl 2012

@bv_alexandra a ked dam mensi hacik tak to bude take pevnejsie? ja sa v tych hacikoch vobec nevyznam, vzdy pouzijem taky ako je odporucany na etikete. ale chcela by som niekedy robit take velke ocka, len neviem ci je to vlnou alebo hacikom 😝

monalisatko
6. júl 2012

Ahojte babule 🙂 Tak práve som dobalila a ráno vyrážame smer Tatry 🙂 🙂 🙂 Tak sa tešííííím, že si to ani predstaviť neviete. Beriem ale háčkovanie, čo keď sa budem pár minút nudiť 😉 Net pravdepodobne mať budem, tak sem tam napíšem. Majte sa mi krásne a vela oddychujte 🙂 🙂 🙂

bambola
6. júl 2012

Ahojte,

podla coho si kupujete priadzu? chcem si nejake dokupit. zatial mam Nelu a schoeller-limone. s oboma sa mi dobre robilo. ake pouzivate vy? dakujem 🙂

petraslov
7. júl 2012

@bambola ahoj, ja robím s Camillou alebo Cataniou, zo začiatku som robila aj s Nelou, ale čiapky z nej sa mi zdali byť tvrdé, lebo je hrubšia. Nedávno som si kúpila aj Limone, tiež som s ňou spokojná. Cenovo najlepšia z týchto je Camilla, kupujem cez net, lebo v obchode u nás nie je taký výber farieb a oproti cene na nete je klbko ktorejkoľvek z nich cca o 70-80 centov drahšie, čo spraví dosť, keď si kupujem viac (čo teda vždy aj kupujem 🙂)

bambola
7. júl 2012

@petraslov dakujem 🙂 ved prave, ze by som aj ja chcela zobrat z netu, preto chcem zistit co je naj a s cim sa dobre robi. a hodis mi prosim aj link odkial beres? dakujem 🙂

petraslov
7. júl 2012

@bambola tu na MK od užívateľky s nickom @juny objednávam, tá má zatiaľ najlacnejšiu Camillu, s akou som sa na nete stretla. Tu je link na ňu: https://www.modrykonik.sk/shopy/ine-pre-mamicky...
Alebo na mimibazar.sk objednávam zas Cataniu: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13840102&tab=1

poisonblu
7. júl 2012

@petraslov tu je lacnejsia camilla, za 1,50...ja beriem vlnu odtialto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14265289

petraslov
7. júl 2012

@poisonblu ten link, čo si napísala na mmb, tak tam je o 10 centov drahšia než tu od juny, u nej stojí len 1,40 😉

poisonblu
7. júl 2012

@petraslov aha, lebo ja som si vsimla iba tych 1,60 co ma v prvom riadku...

lussy23
7. júl 2012

@monalisatko Užite si to.

lussy23
7. júl 2012

@poisonblu nádherné
@bambola krásnučká

maria1610
7. júl 2012

Dievčence, aj mňa chytilo háčkovanie, pridávam zopár mojich dielok 🙂

emilly
7. júl 2012

@bv_alexandra jaaj neviem kde som spravila chybu, stale sa mi to rozsiruje, uz mam obvod nejakych 48cm ☹ nasla som navod na nete, ze sa ciapka hackuje do kruhu a potom tam nevznikaju take tie viditele spoje a teraz to nemozem najst ☹ no nic skusim este den -dva hladat a potom to asi vyparam a pojdem klasicky hackovat placku s tymi spojmi

bv_alexandra
7. júl 2012

skuste kuknuť sem ohladom priadze 😉 https://www.facebook.com/groups/113398995462337/

lussy23
7. júl 2012

@maria1610 nádherné

adrika79
8. júl 2012

@leamax catania je najmaksia, este maksia a tensia je daniela, aj elastickejsia trochu...

leamax
8. júl 2012

@adrika79 dakujem. takze daniela by bola na to naj? super, vdaka 🙂

nella0305
8. júl 2012

Přeji pěkný den,
pomalu se sbírá další objednávka z http://hackovane-cepicky.freepage.cz/ Pokud budete mít zájem, objednávejte.
Přes léto bude interval dodávání delší, tak se na léto předzásobte🙂)Rádi bychom odesílali už 10.7.
Zdravím...

dida84
8. júl 2012

@maria1610 veľmi pekné čiapočky... 🙂

emilly
8. júl 2012

Baby mam v alnume 2 klobuciky, co som nasla na nete. Nevedeli by ste mi poradit ako na to? A ci to bude lepsie z dlhych alebo kratkych stlpikov? a tiez z coho to uhackovat aby to pekne vyniklo Dakujem 🙂
@bv_alexandra, @adrika79, @poisonblu

letuskah
8. júl 2012

@emilly oba su z kratkych stplikov, postupovala by som tak ako na obycajnu ciapku akurat ze spravis striesku na klobuk, a ked to je klobuk a ma byt na leto tak nejaku bavlnku z tych co tu pisems, camila, catania, limone, nela, tusim daniela ak sa nemylim a ine, spravis si placku, potom pokracujes bez pridavanie a potom tu striesku by som dvojila kazdy 8 stlpik, potom kazdy 9, 10 atd, ale to musis vyskusat co to spravi a prip vyparat a dvojit inak

emilly
8. júl 2012

@letuskah dakujemvelmi pekne tak to idem skusit 🙂

poisonblu
8. júl 2012

ja som sa dnes pustila do svetrika pre babatko, uz mam polovicu, takze asi zajtra ho dokoncim a hodim fotecky...🙂

emilly
8. júl 2012

@bambola krasna prva ciapocka🙂 mozem sa opytat z coho si ju ahckovala? chystam sa nieco poobjednavat a tato sa mi strasne paci

emilly
8. júl 2012

@petraslov Ahoj neposlala by si mi prostim navod na ten zlty klobucik? je krasny🙂

petraslov
9. júl 2012

@emilly návod ako taký nemám, videla som tento klobúčik na nete a podľa obrázku som ho urobila, ale pokúsim sa ti ho popísať, keď budem mať trochu času, hm?!