Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tiffanka
5. apr 2013

@mamina36 ja som robila žirafe rožky tak, že som začala ako pri čiapke...ja robím magický kruh, takže rovno nahadzujem KS, nerobím retiazku. Koľko KS to zistíš sama, zaleží od hrúbky vlny aj od háčika. V druhom rade rozháčkuješ každé druhú očko na dva KS... a potom zo dva riadky rovno - bez priberania a v ďalšom zháčkuješ toľko, akú hrubú chceš mať "paličku" na tykadle. A potom už len stále rovno, bez priberania...dĺžku akú chceš.

smileko
5. apr 2013

@dagina a ako potom pridavas, ked nevies 2 ds do 1 ocka? ano, pridava sa dovtedy, kym nemas priemer placky, kt. potrebujes

vera_vila
5. apr 2013

@dagina 2 dl. sl. do jednoho očka je prostě akorát to, že místo, abys dělala jeden do jednoho očka, tak prostě to stejného očka uděláš ty sloupky dva... a pak pokračuješ dalším sloupkem do dalšího oka...

vera_vila
5. apr 2013

@dagina Jinak ta paní, co to má na youtube, tak udělala i fotopostup, kde to má vše krásně napsané a najdeš ho tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81 - kompletně celá čepička od vrchu až dolů včetně toho, do kdy přidávat a jak si spočítat placku...

vera_vila
5. apr 2013

@dagina Navíc tam paní ve videu má i právě to, jak se přidává - čili jak se dělají 2 DS do jednoho oka...

matja
5. apr 2013

dievčatá, odkiaľ kupujete volánové priadze? ďakujem

dagina
5. apr 2013

@smileko no já právě že nepřidávám, mám jenom to počáteční kolečko - obháčkovaný řetízek dl.sl 😀 - háček držím dá se říct poprvé vživotě, možná podruhé- zkoušela šálu z dl.sl. 😀. Já vím, že pro vás, kdo to umí, jsou takové otázky nepochopitelné 😎.

@vera_vila aha, prve jsem myslela, že 2ds do jednoho očka je nějaký vzor 😀 , no prostě amatér jak prase, snad se do toho dostanu, holky už se na čepičku od maminky klepou 😀.
A každou tu řadu, se přidává kolik???? Je to u každé velkosti jinak...? Už se radši neptám 😀 ...

Ale díky moc 🙂

mamina36
5. apr 2013

@tiffanka dakujem , skúsim 🙂

cleona
5. apr 2013

@maximka33 jasne ze dam aj navod. Nájdes ho tu: http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...

ursulienka1
5. apr 2013

@janabanc mozem poprosit o navod toho svetrika:?
dakujem

maximka33
5. apr 2013

@cleona díky moc.

vera_vila
5. apr 2013

@dagina přidáváš tak, jak to má paní v návodu až do té doby, než máš potřebný průměr... V podstatě je to pořád stejný počet ok, akorát se liší počtem DS mezi (v každé řadě je mezi přidáváním o 1 DS víc, než v řadě předchozí)... V tom návodu to má fakt hezky popsaný... První řadu po obháčkování kolečka máš 1 DS, 1 rozháčkovat, 1 DS, 1 rozháčkovat, v další řadě pak máš 2DS, 1 rozháčkovat, 2 DS, 1 rozháčkovat, pak máš 3 DS, rozháčkovat, 3 DS rozháčkovat atd. až do té placky... Pak už se nepřidává a háčkuješ jen dokolečka, řadu po řadě, až máš potřebnou hloubku... Jinak u všech velikostí přidáváš stejně až do té potřebné placky, takže u vetší čepičky potřebuješ větší placku, tak budeš přidávát víc řad, u menší čepičky budeš přidávat míň řad...

timejka8
5. apr 2013

ahojte nemate niektora velmi jednoduchy navod na detske boticky,papucky,capacky?

vera_vila
5. apr 2013

@timejka8 Koukni na MMB.cz, tam jsou různé i různě obtížné... od nejjednodušších bez vzoru až po vzorované...

olina22
5. apr 2013
dagina
5. apr 2013

@vera_vila a jak se rozháčkovává?????? No to bude něco...., no já to nějak zkusím, kouknu na net, návod z MMb už mám vytištěný, v noci budu študovat, kdyžtak se zase zeptám, ale nejdřív se v tom asi musím trochu poplácat sama asi...ufffff

nerreidda
5. apr 2013

Další pokus...

esmemia
5. apr 2013

Ajojte babulky,idem si po radu. Prosim Vas ked je na ciapocke velkost 2 aky je to asi obvod hlavky?

vera_vila
5. apr 2013

@dagina No, to je právě to přidávání - paní to má ve videích... Tam to uvidíš... to jsou právě ty dva 2 DS do jednoho oka - čili rozháčkování...

smileko
5. apr 2013

@dagina ja som tiez zaciatocnik a ucim sa podla netu 🙂 vela stastia, nech do toho prides a urcite sa cosi podari!

mayocka
5. apr 2013

@tiffanka no uz je na svete ;) uz vcera som ju dorobila! Horsie ako hackovat to bolo prisivat usi rovno a vsetky aplikacie...to ucho jedno som skoro s ciapkou uz na treti krat vyparala! Potom som si to uz ceruzkou nakreslila,neplanovala som z nej klibucik ale tak asi ze vejariky su z inej vlny mi to tak do vonka stocilo

ursulienka1
6. apr 2013

@janabanc mozem porosit o navody na tie supravicky?

belalinda
6. apr 2013

Tak pridavam slubovanu prvotinu 😉 Nebolo to prvy krat co som drzala ihlice v ruke, ale drzala som ich asi po dvadsiatich rokoch, takze to islo pomaly a neisto a parania bolo tiez v celku dost 😀 no snad sa zlepsim 🙂

kackaj
6. apr 2013

Ahojky, tak jsem celkem propadla háčkovací manii, už mám doma asi 4 čepičky a nákrčník a jdu se pustit do hraček🙂 Prosím nemůžete mi poradit dobrý e-shop s galanterií, nejlepší by bylo, kdyby se tam dala někde vyhedat příze podle barvy, protože je to mor procházet všechny značky a jejich typy a jejich barvy, aby člověk narazil na to co potřebuje...:-/ Předem díky moc za všechny odpovědi🙂

katuska987
6. apr 2013

ahojte zienky.nemate niektora navod na hackovanu ciapku s norskym vzorom?????

tiffanka
6. apr 2013

@mayocka jéééééééj... 🙂 vydarila sa ti. No a čo, že na štýl klobúčika! 🙂 ... a ešte k tomu Ivanka je usmiata, tak čo môžeš viacej chieť! 🙂 Super! 😉

5katarina7
6. apr 2013

moja prvá hačkovaná čiapočka 🙂

mayocka
6. apr 2013

@tiffanka ona hej,všetko v čom sa môže parádiť a kde je hello kity je super 😉 ide len o to že asi všetky moje čiapky pôjdu do klobúčikov ak na to neprídem ako na to 😀

petulas
6. apr 2013

mohu se k vám přdat také ráda háčkuji 🙂

@miruska76 mohu se zeptat kde jste našla návod je užasná 🙂

mechurik
6. apr 2013

ja tiež háčkujem, ahojte, ak máte záujem, uháčkujem 🙂