Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

majkak99
9. nov 2012

zeny mate niektora bambusove ihlice? su dobre? ste s nimi spokojne a ak nie tak preco?

usiko
9. nov 2012

@petraslov tak klobuk dole, nazoaj....

petraslov
9. nov 2012

@usiko ďakujem 🙂

mirenkam
10. nov 2012
meggi0201
10. nov 2012

Aby boli aj moje ušká v teple, už mám 1 čiapku a 1 čelenku pre seba, a idem asi na 8 pre krpca 😀 😀 😀

bambola
10. nov 2012

ahojte, neviete mi niekto napisat rychly postup na hackovany trojuholnik? dakujem 🙂

letuskah
10. nov 2012

@bambola nedavno som robila do kruhu, 9DS do stahovacieho kruzku a v dalsom riadku som spravila: 1DS do prvych dvoch DS, 1DS1RO1DSdo tretieho, 1DS do dalsich 2DS, 1DS1RO1DSdo siesteho, 1DS do dalsich 2DS a 1DS1RO1DS do deviateho, v dalsom riadku po 1DS dokazdeho DS a tam kde je medzierka z 1RO tam som zas dala 1DS1RO1DS, a tak podla toho aky ho chces. akurat sa mi trosku tocil do smeru akym som hackovala, ale stacilo by namocit a vypnut. a rozmyslam ze som nerobila DS ale KS ale to je jedno viac menej

natalitimk
10. nov 2012

hačkujem čapicu na obvod hlavičky 40cm.neviem aka ma byť dlha?

letuskah
10. nov 2012

@bambola to je strikovane, podla mna dokola na ponozkovych ihliciach a na tych dvoch stranach je ubrate aby sa vytvoril trojuholnik

saskax
10. nov 2012

@natalitimk toto som nasla na nete :

bambola
10. nov 2012

@letuskah aha, no zdalo sa mi to nie hackovane 😒

letuskah
10. nov 2012

@bambola to hej, len to je plasticke, musis vyplnit 😉

janabanc
10. nov 2012
jana0706
10. nov 2012

@meggi0201 ahoj, ja si tiez teraz hackujem ciapku pre seba a rozmyslala som presne nad takym kvietkom aky mas ty na celenke - nemas k nemu nahodou navod? dakujem pekne

bambola
10. nov 2012

@letuskah ano ano viem 🙂 uz som zacala a mam kupene vankusiky z ikea na naplnenie 😀

mima223
10. nov 2012

@adrika79 dakujem 😀

skarabeus1111
11. nov 2012

Dobre ranko..... Babulky, idem sa spytat... ak mam upletenu ciapku a chcela by som okraj obhackovat, to sa ako robka???? hackujem hned na pletenie alebo hackujem zvlast a potom to prisivam na pleteninu????? Som jelen z toho, ak sa da, poradite mi prosim ??? vopred dakujem a prajem Vam krasnu nedelu 🙂

letuskah
11. nov 2012

@skarabeus1111 hackuj hned na pletene, do tych ociek co vidis, ak chces len jeden riadok tak do kazdeho pleteneho ocka jedno hackovane, ak chces robit vyssi len tak do kazdeho druheho pleteneho jedno hackovane, hackovane sa viac roztiahne na rovnaky pocet ociek 😉

skarabeus1111
11. nov 2012

@letuskah DAKUJEM 🙂

monalisatko
11. nov 2012

@petraslov nádherné 🙂

meggi0201
11. nov 2012

@jana0706 ahojky, robila som to podľa tohoto návodu, hádam sa autorka nenahnevá, že som ho sem dala 🙂 - takže spravis si retiazku, aku dlhu chces, ja som robila tuto tušim z 35 retiazkovych očiek, potom som pichla do 3tieho očka a spravila DS, potom jedno RO a opat DS, vynechala jedno očko a opat pichla dlhy stlpik, jedno retiazkove očko, dlhy stlpik...a tak az do konca, otočila si pracu a pichala som do kazdej medzierky, ktora vznikla vlastne s tym retiazkovym očkom - do toho ,,večka,, som pichla 1 kratky stlpik, 6 dlhych stlpikov a jeden kratky opat - to je vlastne prvy lupienok a tak do konca do každeho večka som pichla 1 KS, 6 DS, 1 KS a hotovooo

marky27
11. nov 2012

Ahoj, neháčkovala jste některá z efektní "chlupaté" příze? Já si jednu koupila a nějak mi to z toho nejde. Nejsou přes ty chloupky vidět oka, do kterých píchat. Je na to nějaký fígl nebo je to příze spíš jen na pletení? Díky

jana0706
11. nov 2012

@meggi0201 jeee, super, dakujem velmi pekne, idem hned na to 🙂

piacere
11. nov 2012

@marky27 pichaj medzi stĺpiky 😉

meggi0201
11. nov 2012

@jana0706 nech sa podarí, je to ľahunké, ja som ju spravila hneď na prvý šup a to háčkujem hádam zo 2-3 mes.

letuskah
11. nov 2012

dievcata, pletiem sesternicinmu malemu pulovrik, ma 2 roky ale on je taky vyssi a dlhsi tak sa snazim robit na 3 roky, neviete mi niektora zmerat dlzku ruky od pazusky dole? prosim, dakujem 😵

dandik
11. nov 2012

Tak jsem se pustila jen dle obrázku do čepičky ADIDAS a bohužel to dopadlo špatně...asi 4 řady před koncem jsem to musela vypárat, protože se logo na konci už moc nepodobalo...a zevnitř to byla taky katastrofa 😉 Třeba někdo poradí, co s tím...

lussy23
11. nov 2012

@mirenkam krásny šálik