Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evicka1
11. sep 2012

@adrika79 náááádhera....a bola by si aj tak lásky ochotná a dala návod 😀

evicka1
11. sep 2012

@bv_alexandra ty kokos to ja by som tak rok robila 😀 krásna je

evicka1
11. sep 2012

@letuskah skvostná :-* akurát že tu synátor piští že cche takú istu :-P len ako na to

adrika79
11. sep 2012

nadhera :D
@letuskah

monalisatko
11. sep 2012

@alure krásny setík a farby sú super kombinácia 🙂

monalisatko
11. sep 2012

@letuskah fíha, super a aj si ich rýchlo zmákla.

bv_alexandra
11. sep 2012
monalisatko
11. sep 2012

@bv_alexandra ja odpadnem 😕 úplne nádherná dečka. To preto si sem tak málo chodila 😉 Kolko ti to trvalo?

monalisatko
11. sep 2012

@bv_alexandra jééééééj, tá zavinovačka je krásna. Máš aj návod?

monalisatko
11. sep 2012

@bv_alexandra ešte otázočka, prišiel odo mňa balíček? Ešte minulý týždeň som poslala mm s ním na poštu a on to poslal obyčajne, tak dúfam že sa to nestratilo. Poslala som 3 ponožtičky a jednu čiapočku. 🙂

bv_alexandra
11. sep 2012

@monalisatko moja deka mi trvala presne od 08 augusta a to som ju nerobila stale. 🙂
a zavinovačka ze od oka 😀 😀
ale isla som že do sťahovacie očka 10DS. potom kazdy DS rozdvojit más 20DS a potom v dalšej rade opat každy DS rozdvojit a je 40DS a už len dokolečka dokola DS a pri vrchu som uz nespojila ale sa otočila a isla spať a zhruba ešte 15cm robila tak a potom len obhačkovala vejarikmi 🙂 Hačkované je to dvojitou priadzou a háčik 9 😉 😉 😉 😉

bv_alexandra
11. sep 2012

@monalisatko ano prisla dnes som to akurat fotila. len ešte to nemam upravené 🙂 😉 😉 😉

monalisatko
11. sep 2012

@bv_alexandra tak to si šikulka. Fakt je úžasná, dcérka bude mať radosť 🙂 Tak tú zavinovašku určite spravím, mám zbytky, tak nech nezapadnú prachom 🙂 ďakujem za návod 😉
super, nevadí že to tu nie je, len som sa bála aby sa to nestratilo 🙂 Moc času nemám, ale aspoň takto po troche sa snažím poslať aspoň niečo 🙂

jasmika
11. sep 2012

@bv_alexandra fantastické... to ti ako dlho trvalo uháčkovať? a koľko vlny si spotrebovala???

jasmika
11. sep 2012

@bv_alexandra myslela som tú deku

letuskah
11. sep 2012

@evicka1 navod je tu http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=3&id=8087 daj sa do toho neni to tak tazke ako to vyzera 😉
@monalisatko islo to rychlo, najhorsie bolo poschovavat a odstrihnut nitky, cca 2,5 dna na ciapku aj to len po veceroch a cez obed

a ze dakujem za pochvaly 😵

alure
11. sep 2012

@monalisatko dakujem 🙂

monalisatko
11. sep 2012

@letuskah no ano, aj u mňa je najväčší problém nitky poschovávať, pozašívať. Nejak ma šitie nebaví 😅

hribek
11. sep 2012

ahoj holky rada se tu k vam pridam, posiam muj posledni vyrobek, jeste neni hotovo ale zacina to vypadat cekem dobre

meggi0201
11. sep 2012

Babule, čo sa ľahšie učí? Háčkovať alebo štrikovať? Som úplný laik, a nemá ma to kto naučiť, takže budem samouk len s pomocou netu... Chcela by som si pre malého spraviť dáku čiapku, svetríky... Tak neviem, že čo je lepšie, ľahšie a hlavne samoučne pochopiteľnejšie??? ďakujeeeem za rady, pomoc 🙂

janabanc
11. sep 2012

nieco jednoduche

janabanc
11. sep 2012

tu sa moja modelka uz nechcela fotit =(

letuskah
11. sep 2012

@janabanc nevyzera ze by sa nechcela, mozno si ju malo skorumpovala tak je nespokojna 😀

@meggi0201 neviem baby vravia ze hackovanie je lahsie ale ja som samouk pri oboch veciach a strikovat som sa naucila uz davno a hackovat len pred rokom ci dvoma... skus obe a uvidis na co sa das 😉

meggi0201
11. sep 2012

@letuskah ďakujem 🙂 a ešte sa spýtam, čo sa týka svetríkov, ktorú metódu odporúčaš? Háčkované sú krásne, ale väčšinou som našla vhodné pre dievčatá a ja mám chlapca 🙂

letuskah
11. sep 2012

@meggi0201 no pre chalanov je toho pomenej ale ked usposobis farby a uberies cifrovanie a vlnky a podobne tak sa daju aj chlapcenske ale ja radse strikujem svetriky, hackujem len capice a blbiny 😉

meggi0201
11. sep 2012

@letuskah super, toto som potrebovala vedieť, čiapky háčkovanie, svetríky štrikovanie 🙂 noooo tak hádam do budúcej zimy aspoň 1 sveter zvládnem 😀 lebo do tejto sa to isto nenaučím ☹ tento mi veľmi padol do oka, dúfam, že pani, od ktorej som si požičala foto, sa nenahnevá 😅

letuskah
11. sep 2012

@meggi0201 pekny a relativne jednoduchy ak neratam kapucnu 😉

pippa
11. sep 2012

@bv_alexandra tá je prekráááásna
😉

pippa
11. sep 2012

@bv_alexandra prosím ťa z čosi ju robila

bv_alexandra
11. sep 2012

@pippa myslis zavinovačku? to je dvojita priadza biela linda a melirovana bebematic 🙂 😉