Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
24. okt 2012
makulenka
24. okt 2012

Tak jsem zkusila ty capáčky - jakoby ty válenky...a nejde to ☹ celý jsem to vypárala.... :-/

poisonblu
25. okt 2012

dnes mi prisla vlna na hackovanie....

blka
25. okt 2012

@poisonblu Krásné. Co je ta fialová nahoře napravo? Vypadá to jako pěkný melír 🙂

poisonblu
25. okt 2012

@blka NAKO colormatik, objednavala som od lucky, ktora sem chodi...neviem aky tu ma nick, ale stranka je galanterialucia.sk

blka
25. okt 2012

@poisonblu Děkuji 🙂

macekova
25. okt 2012

Ahojte, poradí mi prosím niekto kde nájdem návod na sovičkovú čiapočku ? ...ďakujem 😉

jankalac
25. okt 2012

ahojte zienky... poradite mi kolko vlny spotrebujem na hackovanu ciapocku pre polrocne babo? staci jedno klbko alebo 2 radsej? dakujem

babatenko
25. okt 2012

@letuskah prosím, ty mi snáď pomôžeš 🙂
kúpila som si vlnu elian klasik, zdá sa mi na omäk mäkká, ale keď z nej začnem háčkovať, tak je taká tvrdá čiapočka, to isté aj lada luxus...
inak kúpila som si vlnu baby od storexu a som maximálne spokojná, večer nahodím snáď foto nových čiapoček - pecičkových 🙂
a ďakujem najmä tebe letuskah, keď som si netrúfala v apríli chytiť do rúk háčik, ty si ma presvedčila, že je to jednoduché... odvtedy som na háčiku závislá 🙂

17anit07
25. okt 2012

@jankalac urcite staci jedno mne vyjde pre 3r dcerku 🙂

piacere
25. okt 2012

@jankalac záleží od toho aký má návin, ale väčšinou ti pre tak staré bábo z jedného kĺbka ešte aj ostane 🙂

babatenko
25. okt 2012

@letuskah no a tá moja otázka ešte 😀 : či je to normálne, že je čiapočka tvrdá (háčkujem z DS a PDS), alebo záleží iba od typu vlny?

mami29
25. okt 2012

Obyčejná ale syn z ní měl radost 😉

mirenkam
25. okt 2012

můj další výrobek

norcima
25. okt 2012

@babatenko aby nebola ciapka tvrda ako helma, tak hackuj s vacsim cislom hacika 🙂

letuskah
25. okt 2012

@babatenko tak uz ti odpovedala
@norcima skus vacsi hacik, ono ked porovnas napr ladu luxus a red heart baby tak je lada tvrda, elian nepoznam tak neviem posudit, tie baby vlny su predsalen maksie kvoli tym babetkam, ale napr min rok som robila chalanom z HITu a neskriabe ich, je tvrdsia ako lada ale tensia ale dnes by som ju uz napr nepouzila, este je dobra red heart lisa, ta je tiez maksie oproti lade, ale aby to nebolo jednoduche tak zavisi to aj od farby, u tej lisy napr je modra a bezova eno nuno a siva je hnusna, detto pri bavlne limone, siva je hnus oproti inym farbam 😀

letuskah
25. okt 2012

@mami29 to sa mu nedivim, moj by tiez mal radost, ten spiderman je nasita nazehlovacka? budem musiet zohnat 😅

mami29
25. okt 2012

@letuskah ano nazehlovacka

lussy23
25. okt 2012

@evelin116 nádhermé
@mirenkam krásne
@mami29 krásna

babatenko
25. okt 2012

@letuskah @norcima
dievčatá, veľmi pekne ďakujem 😵 😵 😵 😵

simisi
25. okt 2012

povodne to mala byt ina ciapka a toto z toho vzniklo 😉

lenkaga
25. okt 2012

@evelin116 mozem poprosit navod na tu satku? je kraaasna 😵 a este sa chcem opytat, z akej vlny si ju robila? DAKUJEM

adrika79
25. okt 2012

@babatenko Akurat dorabam z Elianu - nie je to najvhodnejsia vlna na hackovanie, ale to viacere akryly - ak utahujes silno, je to tuhe a skriabe, ak len slabo a hacik 4, da sa,a le aj tak dost ludi tato vlna skriabe... Ja ju milujem pre dospelych, lebo ma vela farieb, krasnych, ale detom ju nedavam... Aj Lada zalezi od farby,a le tiez neutahuj a tiez poniekoho hryzie ... su dobre na pletenie... ako pisala letuskah, skus od znacky red heart alebo Batole, ta ma malo farieb, alebo taketo detske --- napr prava ovcia vlna tiez ma nejake detske baby... a este je Elian MIMI, ten je o kusok jemnejsi,a lebo niekto dava aj Elian Nicky dvojmo - ten je aj elasticky, tak sa dost natiahne - niekedy je potom detom ciapka dobra aj 3 roky 😉 Noa le mam aj detsku vlnu krasne melirovanu s nazvom Lolipop a ta je pre mna na hackovanie fakt zla a moje dcerky skriabe, pricom Ladu a Elian znasaju v pohode... 😒

evelin116
25. okt 2012

@lenkaga

https://www.youtube.com/watch?v=sSpmgp-5lnY

vlna neviem aka uz bola to som mala davnejsie doma

babatenko
25. okt 2012

@adrika79 ďakujem ti moc krásne za odpoveď... no, zrejme sa prepracujem k red heartu... len keď lada aj elian majú krásne farebné odtiene 😵

kacena1159
26. okt 2012

Ahojte baby potrebujem poradiť 🙂 háčkujem čiapočku podľa tohoto návodu len jednofarebnú http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81 a potrebujem poradiť v tom, že mám na tom upletenom medzierky medzi stĺpikmi kde robím chybu? Prosím o pomoc 🙂

monalisatko
26. okt 2012

@meggi0201 jééééj, tá čiapočka somárik je krásna. Asi si ju "ukradnem" 🙂

majkak99
26. okt 2012

@simisi nedavno som robila pre dceru ciapocku no nakoniec z toho bola uuuuplne ina ciapocka. lenze tento "nepodarok" je najkrajsi a najoblubenejsi 😀 tvoja je tiez prekraaasna 🙂

majkak99
26. okt 2012

@babatenko ja som robila z elian mimi len tasku a nikdy viac. ta vlna bola strasna. co sa tyka farieb nadherne farby na aj DORA a je celkom prijemna (oproti elianu) 100x. moja mala ma rok a 8mesiacov a tu doru znasa v pohode.

meggi0201
26. okt 2012

@monalisatko kľudne 🙂 aj ja som si ju "požičala" 😀 😀 😀