Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucyvivien
22. mar 2013

tak ja prídavam len stránku mojej šikovnej kámošky, čo háčkuje pre deti a pod..https://www.facebook.com/BruKaMvecicky?fref=ts

matusssa
22. mar 2013

@leamax ganella.cz

matusssa
22. mar 2013

@leamax z ganella.cz sa objednava hromadne cez pani co je na fb Na Haciku a postovne do max 5e 🙂

maria1610
22. mar 2013

Klobúčik pre naše krsniatko - leto síce v nedohľadne, ale snáď ho privoláme 🙂

lenica81
22. mar 2013

@maria1610 krasa...

lenica81
22. mar 2013

@pitruskaskarolinkou nadherna pracicka, tie saticky a krokodilia ciapocka... 😵

mayocka
22. mar 2013

Baby aute,uz som asi 4x vyparala tuto ciapocku,neviem kedy zdvojit kedze ma mylia tie velke očka...a ked zdvojim kazdy treti,toci sa to moc do vejarika (robila som a vyparala) a ked nepridavam mam maly obvod (vyparala som) hilfnite mi ak viete.Diky

eicul82
22. mar 2013

Zdravím, nemáte někdo odkaz na aplikaci auta nebo něčeho podobného na čepku prosím? Díky.

vera_vila
22. mar 2013

@mayocka Ahoj, já myslím, že na placce je to jedno... ono se to pak srovná, až přestaneš přidávat a budeš dělat jen síťku... Já jsem teď taky u jedné čepičky musela kompletně pozměnit návod, protože mám tenší vlnu a na uvedený počet řad jsem ani zdaleka nedosáhla požadovaného průměru, takže místo vlnek mám nahoře prostě rovné řádky a vlnky jsem začala tvořit až jsem dosáhla průměru... Nic jiného se tu asi radit nedá... Nebo pak přidávat v téhle síťce spíš na ŘO než na DS - prostě udělat místo 2 ŘO třeba 3 a do nich 1 DS...

matusssa
22. mar 2013
mayocka
23. mar 2013

@matusssa dik moc ;) ja mam 17DS v kruhu tak to musim vyparat...a ked chcem tu ciapocku pre seba tak ako to vypocitam?

matusssa
23. mar 2013

@mayocka musis si zmerat obvod hlavy 🙂 ten deleno 3,14 a ake cislo ti vyjde tak taku musis mat placku, to co som ti vlastne poslala, takze budes pridavat vzdy tie dva DS na tom istom mieste az pokym dosiahnes taku placku, a ptm uz nepridavas iba do kazdeho okienka robis DS+ro, dufam ze som to napisala zrozumitelne :D keby nieco napis kludne 🙂

matusssa
23. mar 2013

@mayocka a este na tom zaciatku ako zacinas 6ro tak mne sa to zdalo vela, tak som urobila iba 4, aby sa mi tych 7DS ptm pekne spojilo 🙂 tych 17DS ako si ty zacinala to je na klasicku placku z DS alebo KS

janabanc
23. mar 2013
balazica26
23. mar 2013

baby, odkial si objednávate priadze, nechce sa mi moc hladať a chcela by som kvalitu za rozumnu cenu a hlavne spoľahlivý obchodík, lebo pred troma týždňami som objednavala z jedneho a dnes som to prave stornovala, lebo neboli schopní ani odpísať či tovar maju skladom, alebo čakaju na jeho dodanie, a vlastne im je asi aj celkom jedno či som stornovala, lebo ani tak sa mi neozvali 😅

matusssa
23. mar 2013

@balazica26 niekde vyssie sa jedna baba tiez pytala 🙂 tak skus kuknut..ja mam osvedcenu ganella.cz posielaju aj na sr, postovne od 3-5e zalezi na velkosti balicka 🙂 a maju od vyberu sveta 🙂

princes218
23. mar 2013

Ahojte Baby prosím mohli by ste mi pomoct háčkujem ciapocku na OH 37 len neviem do akej výšky prosim poradte mi výšku čiapočky ďakujem Mirka

saskax
23. mar 2013
vixenn
23. mar 2013

@janabanc Nádhera. 😉

olina22
23. mar 2013

@janabanc krasa

poisonblu
23. mar 2013

@saskax inak tou tabulkou sa neda moc riadit, lepsie je odmerat hlavicku...moj maly ma 4,5 mesiaca a obvod ma 43 cm

trasko
23. mar 2013

baby niekde som citala ako vypocitat velkost hac.satky.len neviem ci tu,alebo na mmb

saskax
23. mar 2013

@poisonblu to je pravda, aj moja dcera ma 2 roky a 2 mesiace a obvod hlavy 47 cm. Ale ked robis pre cudzie dietatko (ako ja pre kamaratkinu dceru a su 300 km odomna) - tak orientacne to sedi.

cizu
23. mar 2013

@tomaskovamaminka Jé, krásné, nemohla bych poprosit, kde se dá najít nebo i koupit návod na ty dvě klučičí? Potřebovala bych na jaro na cca 1-1,5 roku .
Díky moc!

lulucertik
23. mar 2013

@pitruskaskarolinkou krásne šaty , akú vlnu si použila a máš i návod?

evita68
23. mar 2013

Ahojte, nemáte niektorá po ruke link na letnú sukničku - háčkovanú na cca 5 rokov.. som začiatočník, tak niečo jednoduchšie..ďakujem

pitruskaskarolinkou
24. mar 2013

@lulucertik Děkuji 🙂 jsou háčkované z bavlněné Camilly a návody nepěstuji, háčkuji jak něco vidím, snažím se to vymyslet sama. Ale není to složité. Je to pořád dokola jako čepička, místy se musí přidávat, aby to udělalo sukni, místy ubrat, aby vynikl pas apod 🙂 Střídají se vzorky dle libosti, aby šaty byly vzdušné a zároven i plný vzor, aby zakryl místa, kde jsou např. kalhotky nebo prsa 🙂

ejbyk
24. mar 2013

ahojte, neporadite peknu vacsiu kvetinku aj s navodom...budem vdacna 🙂 inak krasne kusky, kym sa ja dostanem na taku uroven tak aj stratim trpezlivost 😀

olina22
24. mar 2013

pre ojku sveter