Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matylda18
17. máj 2013

@dabon waw, tak to musela byt makacka 🙂

monalisatko
18. máj 2013

@letuskah tu je 🙂

broucek2
18. máj 2013

@asistentkarvv ty jo, poslední dobou jsem tak unavená z práce, že už háček do ruky ani nevezmu

letuskah
18. máj 2013

@monalisatko super, dobre sadla 😵

dagina
18. máj 2013

Maminy, prosím, je Daniela vhodná na bačkůrky??? Pokoušela jsem se o tenisky dle MMB, vyšel mě takový rozblencaný paskvil 😖, kolem kotníčků hrozně široké - to by šlo koneckonců vyřešit slabou gumičkou, celkově vypadají tak podivně, přijde mi ta příze taková těžká...., a nebo to je mýma rukama 🙂...no to asi uričtě 🙂. Navíc jsem je musela trochu zvětšovat, než bylo v návodu, tak v tom bude asi také ten problém. Holky, nemáte prosím návod na nějaké klučičí bačkůrky, případně i ponožky, jednoduché, teprve začínám..., velikostně tak na necelý rok

kajca84
18. máj 2013

Ahojte,mozte mi prosím poradit?Teraz zacínam s háckovaním a skúsila som ciapocku a nevyzerá tak pekne ako napr. na obrázku od monalisatko ale sa mi zacala vlnit,kde som urobila chybu?Vopred dakujem 😉

blka
18. máj 2013

@dabon Nádherné barvy, úplně z nich přechází zrak 🙂
@kajca84 Zkus si počítat sloupky v každé řadě, jestli náhodou na konci nebo začátku řady nepřidáváš.

kajca84
18. máj 2013

@blka dakujem,pri dalsej to tak urobím,je to mozné....

vera_vila
18. máj 2013

@dagina koukni na MMB, snad tam něco najdeš... Bavlna a viskoza obecně nejsou moc vhodné, jsou hodně tuhé, kor na botičkách... Spíš bych volila akryl, je pružnější, měkčí, není tak tuhý...

tiffanka
18. máj 2013

@kajca84 cawík 🙂. Neviem na koľko stĺpikov si začala, ale napríklad ja začínam na tých 15 stĺpikov + 2 retiazkové začiatočné, z priadze Camilly s háčikom č.3 a postupujem nasledovne:
- niekto robí na začiatku retiazku z pár očiek, ja robím magický kruh, ktorý si viem po nahodení stĺpikov stiahnuť a nemám potom v strede dierku ...
- potom si do toho kruhu uháčkujem najprv teda tie 2RO a potom zvyšných 15 stĺpikov / či už dlhých, alebo polodlhých - pri polodlhých robím na začiatku len 1 retiazkové očko namiesto dvoch/ ... toto je PRVÝ RAD
- v DRUHOM rade začínam: opäť začiatočné retiazkové a potom rozháčkujem každý druhý stĺpik na dva, takže to vyzerá napríklad takto:
1 retiazkové, 1 PDS, 2PDS do jedného z predošlého radu,... toto sa pekne opakuje až do konca riadka a posledný PDS vpichnem ku začiatočnému retiazkovému / aby sa mi zachovala postupnosť - 1,2,1,2,.../. Ku zčiatočnému retiazkovému vpichujem len dovtedy, kým nemám požadovaný priemer placky. Potom už posledný stĺpik robím do predposledného oka.
- v TREŤOM RADE ti už bude jasné kde treba priberať - stále nad tzv. véčkom z predošlého radu - teda nad dvomi rozháčkovanými stĺpikmi
- takto pokračuješ dovtedy, kým nemáš potrebný priemer placky / vzorec ako ho vypočítať poznáš /
Neviem, či som pomohla. 😉 Veľa zdaru. Neboj, pôjde to! 😉

dagina
18. máj 2013

@vera_vila no právě že v té velikosti co potřebuji tam nic není, a upravit si to k obrazu svému jsem zkoušela, a vyšel z toho ten paskvil 😖..., teď je nechám být a vrhnu se na něco jiného 🙂.

vera_vila
18. máj 2013

@dagina já zvětšuju nebo zmenšuju podrážku na botičkách stylem, že přidám řet. oka a podle toho i počet KS ve středu podrážky... Pak přizpůsobím i zbytek botičky v "rovných" částech, tedy na bocích... Každopádně to možná bylo tou přízí... S Danielou sice zkušenost nemám, ale obecně se tyto příze na botičky prostě nehodí... Jinak ty tenisky na MMB (jsou tam dvoje, nevím, které jsi dělala) se mi nelíbí... Já se chystám na tyto http://hluzdionv.rajce.idnes.cz/Navod_na_mimi_t... a slyšela jsem na tento postup a hotové botičky velmi pozitivní reakce...

vera_vila
18. máj 2013

@kajca84 myslím, že je chyba v přidávání, že přidáváš moc... nebo je na začátku moc DS... taky záleží na přízi, z jaké tu čepičku děláš... A pozor na píchání do prvního/posledního po ukončení rozšiřování...

emkab
18. máj 2013

Baby, vy ste tu take odbornicky , povedzte mi, je priadza Etamin vhodna na ciapocku pre dieta?Ak ano, tak aky typ (letna vzdusna dierkova alebo zimna tepla)? Dakujeeeeeeeem.

dabon
19. máj 2013

@mamamajka krásna práca 🙂 ja sa tiež v podstate ešte len učím hačkovať, a hľadám nejaký návod na klobucik a pozeram, že ten Váš biely je nádherný. Robili ste podľa nejakého návodu? Dakujem 🙂

avanka
19. máj 2013

@emkab etamin je tenulinka vlna, ale na leto je podla mna lepsia 100 perc. bavlna alebo bambus, ktore saju pot....kamaratka robila 9 mesacnej dcerke letnu ciapocku a malinka mava uplne spotenu hlavku

beruskaveruska
19. máj 2013

Děvčátka nemáte některá návod na cokoliv háčkovaného - minnie, mickey, daisy, donald, pluto, dufy ?????????

rina76
19. máj 2013

@dabon je naprosto úžasná 🙂 🙂 🙂

mamamajka
19. máj 2013

@dabon Ahoj, ďakujem za pochvalu, vždy to zahreje pri srdiečku 🙂 Klobúčik som robila v podstate podla tohto - ten stred a kvetovaná časť. http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=232 Vrch som striedala skupinky DS a RO aby to bolo vzdušnejšie a potom už len DS a ten lem okolo polodlhe stlpiky.

mamamajka
19. máj 2013

@dabon A mimochodom, tá deka je genialna 🙂 prekrásna, aj farby skvelé 🙂 ako dlho si ju robila, ak smiem vedieť?? A mohla by si mi na výmenu poslať vzor?? 🙂

olina22
19. máj 2013

priprava na leto

emkab
19. máj 2013

@avanka dakujem za odpoved, ja by som radsej na jesennu al. jarnu, na leto davam radsej siltovky platene alebo podobne...

dabon
20. máj 2013

@mamamajka Dakujem 🙂 no robila som ju asi pol roka podľa tohto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7154 😉

beruskaveruska
20. máj 2013

@poisonblu děkuji 🙂

beruskaveruska
20. máj 2013

@pempusik děkuji Vám moc za super návody - hned si to uložím 🙂

broucek2
20. máj 2013

poslední dodělané zvíře

nerreidda
20. máj 2013

@broucek2 suprovní 🙂

broucek2
20. máj 2013

@nerreidda díky, je pro synovce