Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

sauerka
24. júl 2013

@hricmajka našiel by sa nejaký návodík na tie papučky?? 🙂

elleonor
24. júl 2013

prosim, prosiiiiiim, jak se shackovavaji jednotlive ctverce na deku?Ja jsem nepochopila jak se to dela a ani jsem nenasla nikde navod ☹

nerreidda
24. júl 2013
poisonblu
25. júl 2013

Kocky, viete mi odporucit vlnu na taketo nieco? Bude to taska k ergo nosicu na flasku a pohar. Chcela som to robit zo spageti vlny, ale neviem zohnat.

vera_vila
25. júl 2013

@poisonblu Tohle jsou určitě "špagety", neboli Hooked Spagethi (nebo jak přesně se to píše - mají je např. tady http://e-vytvarka.cz/ZPAGETTI-a-FUZZILLI/ZPAGETTI/), dokonce už se vyrábí i česká napodopenina, tzv. špagáty - najdeš je třeba tady http://www.mojegalanterka.cz/index.php?route=pr... tady www.vodnanka-eshop.cz/vodnanka/eshop/50-1-Ceske... nebo tady www.mimibazar.cz/bazar.php?album=1110363‎ nebo na Fleru a FB je taky prodávají...

kerka13
25. júl 2013

@poisonblu ja som videla aj tu: http://www.sashe.sk/Pappulli/moje/priadza-pappu... a maju aj web stranku, kde ich je viac.

vera_vila
25. júl 2013
poisonblu
25. júl 2013

Dakujem a kde by som sa dopatrala, ze ake mnozstvo potrebujem na dany rozmer? A aky hacik k tomu?

kerka13
25. júl 2013

@poisonblu toto som nasla na stranke pappulli:
Pre prácu s Pappulli si zaobstarajte ihlice a háčiky č.9-20, ich použitie nie je dané presne k hrúbke priadze, závisí od Vás, akú štruktúru a pevnosť bude mať Váš výrobok. Samozrejme platí, že čím hrubšia priadza, tým hrubší nástroj na jej spracovanie, a tiež treba brať do úvahy vzorky, ktoré pri tvorbe zvolíte. Pri samotnej spotrebe materiálu je to podobne. Nie je možné presne odhadnúť, koľko priadze spotrebujete.
Informatívna SPOTREBA materiálu:
Dekoračný košík s priemerom do 15 cm / 25-40 metrov priadze/, s priemerom do 30 cm / 40-60 metrov/.
Kabelka: menšia s rozmermi 20 cm a výškou 15 cm / 50-65 metrov/, väčšia kabelka / 70-90 metrov/.
Dekoračné vázičky, košíky a podobné výrobky / 35-50metrov/.
Podsedáky, vankúše / 80-120 metrov/. Koberce a väčšie výrobky / viac ako 90 metrov/.

veronikani
25. júl 2013

pomaly sa to podobá na svetrík 🙂

dulkagabulka
25. júl 2013

@kerka13 v poslednej dobe sa snažím čítat tak strašne rychlo, ze z toho potom vznikaju pre mna humorne situacie 😉 lebo napriklad tvoje slova" na stranke pappulli" som prečítala ako "na stranke popapuli"
no..idem čitat pomalšie radšej

kerka13
25. júl 2013

@dulkagabulka 😀 spomal, niet sa kam ponahlat 😉

elleonor
25. júl 2013

@vera_vila dekuju 🙂

madlenka29
25. júl 2013

holky moje poslední akce s háčkem 🙂

matylda18
26. júl 2013

zienky, prosim vas, mate skusenosti s vlnou Dora a Star? dakujem 🙂

dominikaa
26. júl 2013

dievcata,prosim vas poradte mi cim by som mohla spevnit rucku hackovanej tasky,nieco tam napchat?

aknavis
26. júl 2013

uz chvili tady hledam inspiraci, tak taky pridam neco ze sve dilnicky 🙂

nerreidda
26. júl 2013

Jak by jste postupovali u těchto tašek? Popíše mi některá,jak na to? díky

nerreidda
26. júl 2013

zajímá mě postup.... jak udělat dno. a tak.. 🙂

sissiland
26. júl 2013

Mate niektora navod na hackovane stucne? Dakujem

jujka7
26. júl 2013

@poisonblu
Ahoj,mam velmi dobru skusenost s www.egalanteria.sk. znacka je hoooked zpagetti, ribbon xl a ine,je tam dost vela farieb,som zvedava ako sa popasujes so vzorom ja som ho skusala a neviem ho spravit.velmi dobre sa robi z hrubych materialov.su tam aj bambusove haciky a ihlice,skus pozriet.

vera_vila
26. júl 2013

@nerreidda Já si myslím, že když koukneš na MMB, tak tam tašky najdeš i s postupem, jak na dno atd.

poisonblu
26. júl 2013

@jujka7 a co konkretne ti neslo na tom vzore? Mne sa to nezda tazke...

jujka7
26. júl 2013

@poisonblu este nie som taka zdatna vo vzoroch a neviem ako sa robi ten treti stlpcek,ktory je vpredu prekrizeny cez dva predosle a su to dlhe alebo 2 krat dlhe stlpiky,dik za radu.

poisonblu
26. júl 2013

@jujka7 no na tu tasticku na nosic by som potrebovala aspon 2 klbka, co je dost penazi, kedze tasticka origos k nosicu stoji 20 ecok...sa mi neoplati...

janabanc
26. júl 2013
poisonblu
26. júl 2013

@jujka7 2 dlhe stlpiky a ten treti pichas do prveho..ja som uz robila take krizene, tak to by som mala zvladnut..len rozmyslam, ze to spravim z vlny co mam doma a podsijem latkou

jujka7
26. júl 2013

@poisonblu som to skusila teraz robit a podarilo sa dakujem krasne za radu,robim to z vlny a celkom dobre,takze ak skusis potom podsit moze to byt super.

poisonblu
26. júl 2013

@jujka7 len ja mam moc tenku vlnu, takze budem robit asi dvojmo...mam sivy nosic a sivu vlnu elian lusy