Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

popolo
28. okt 2012

pár kousků mého tvoření..

popolo
28. okt 2012
tiffanka
28. okt 2012

@meggi0201 ...ja som robila tiež podľa tohto návodu.../som chcela napísať, že receptu 😀 /...len návod je na KS a ja som ju robila celú s DS...ale teraz čítam, že aj ty si robila DS 😖 . Začínala som 2RO namisto prvého DS a prvý "normálny "DS som robila do toho istého oka myslím, ako tie 2RO... Ak chceš, mám foto aj vo fotoblogu, ale detail nie 😢 ... a robila som takmer podľa predlohy, celá má dĺžku okolo 40cm - bez brmbolca. Ukončila som ju patentom - 4r. Vlnu som použila DORU a háčik 3,5... veľmi som asi nepomohla 😕
Baby, ak má dietko obvod hlavičky 48cm, robíte čiapočku na ten rozmer, že obvod 48, výška 18, priemer placky 15,2cm a výjde menšia o dáke 2cm v kľude meraná? Viem, že záleži aj od hrúbky vlny aj od štýlu háčkovania... alebo ten menší rozmer?

meggi0201
28. okt 2012

@tiffanka ďakujem, ale stále mi to robí, tak som začala robiť KS, podľa návodu a zatiaľ som len na 3ťom riadku a ok, urobím ešte zo 2 riadky KS a potom tam šupnem DS, lebo to bude rýchlejšie 😀 😀 😀 tak som zvedavá, čo stvorím

lucula73
28. okt 2012

@meggi0201 no tú Ladu som držala tento týždeň v ruke,zdala sa mi moc hrubá,tak som kúpila nejakú Doru,ale tá je tenká na zimu 😀 😀 ,tak teraz neviem...
A nie je tá čiapočka moc pevná,taká tvrdá?

meggi0201
28. okt 2012

@lucula73 nie nie, práveže je podľa mňa úplne super, to, či bude tvrdá alebo mäkšia, závisí aj od priťahovania, ja teda uťahujem dosť a mne sa zdá super, a ja ju idem ešte podšívať flísom na zimu, lebo u nás sú teda tuhé zimy 😅

lucula73
28. okt 2012

@meggi0201 a nie je chyba v tom popise,lebo podľa obrázku to vyzerá na DS?ja som začiatočník,moc radiť neviem,ale myslím si to 😉
inak kočka s nickom brmbolcek robila viac trpaslíkových,má ich aj v albume,možno by ti poradila,ja som sa jej už na to pýtala,ale moc som to nepochopila,tak som to nechala tak 😠

meggi0201
28. okt 2012

@lucula73 áno, sú to dlhé stĺpiky, ale nejde mi to ani s krátkymi, ani s dlhými ach božeee asi som mantľak ☹ ☹ ☹ idem sa na ňu kuknúť

eupha
28. okt 2012

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Jsem háčkovací začátečník, právě jsem úspěšně dokončila svou první čepičku a pustila jsem se teď do háčkované čelenky, nicméně jsem narazila na problém. Háčkuji podle tohoto schématu a zaboha nemůžu přijít na to, jak mám udělat 4. řádek. Musím uháčkovat 11DS přičemž píchám do posledního DS z předešlé řady. Nicméně nejde mi nějak do hlavy jak mám udělat 11 DS , když mám v předešlé řadě jen 6DS tzn. i jen 6 oček. Asi je můj dotaz stupidní, ale já na to nemůžu přijít 🙂 Díky

katussamus
28. okt 2012

@tiffanka robila som teraz z tango, dlhé stĺpiky a podšívala flísom je krásna pridám foto , nie je vôbec objemná 🙂

katussamus
28. okt 2012

háčkovaná z TANGO a podšitá flísom, moja druhá 🙂

vierka0
28. okt 2012

@eupha no v tretom riadku mas ds a ro, teda dalsi riadok robis tak ze pichnes do ds a potom do toho vynechaneho retiazkoveho oka..

vierka0
28. okt 2012

@katussamus pekna, mne sa ta vlna zda dost hruba, akym hacikom si robila ?

katussamus
28. okt 2012

mám otázočku na tie ktoré ste háčkovali z vlny tedy ako ste ju háčkovali, či krátke alebo dlhé stĺpiky alebo aký vzor by bol pekný 🙂
Ďakujem za tip

katussamus
28. okt 2012

@vierka0 aj ja som myslela že bude hrubá ale na zimu akurát vôbec to nie je objemné ako som si myslela že bude, háčik som mala č. 6 🙂

eupha
28. okt 2012

@vierka0 Díky, už jsem na to přišla, já tam totiž v tom předešlém řádku ta řetízková oka zapomněla udělat,měla jsem tam jen DS,proto mi to nevycházelo 🙂 Díky

vierka0
28. okt 2012

@eupha ja som kedysi tiez maturovala s tou celenkou 🙂

tiffanka
28. okt 2012

@katussamus parááádna§ 😉 ...háčik 6tka?...a druhý rad koľko stĺpikov si dala? 🙂

katussamus
28. okt 2012

@tiffanka 6 ro, 12 dl stĺpikov a ptom pridala 1 d l 2 dl stĺpiky do 1 očka, 1212 ďalší 112112 a tak ďalej 🙂

andy1978
28. okt 2012

Pre kamoškinu malú k bodkovanej bundicke z Lady Luxus podsita flisom a k tomu usity nakrcnik .

vierka0
28. okt 2012

@andy1978 mas nejaky navod na podsitie ?? ciapocka je krasna 🙂

vierka0
28. okt 2012

pridam aj ja svoj posledny pocin 😀

andy1978
28. okt 2012

@vierka0 dakujem 🙂 podsivala som podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10766

vierka0
28. okt 2012

@andy1978 super navod, dakujem 🙂

alex21
28. okt 2012

Ahojte sikovne zienky 🙂
Chcem vas poprosit ci nemate niekto nahodou navod na takehoto psika. Velmi sa mi paci a chcela by som ho dat mame uhackovat. Ona dlhe roky hackovala ale skor veci pre nas a vzdy podla navodu. Teraz uz davnejsie nehackovala a len z fotky ho urobit nevie. Nemate niekto ulozeny navod, ktoremu by sa dalo porozumiet.
Ak ste to uz sem davali tak sa ospravedlnujem ale nemam vela casu citat takmer 400 stran a na nete neviem nic najst.
Vopred vam dakujem

blizennec
28. okt 2012

ahoj holky, jdu také pro radu. Jsem úplný začátečník. Zkouším háčkovat zatím pouze čepku z DS. Mám přízi camilla a pro svého 6 týdnů starého synka jsem si spočítala, že musím rozšiřovat do průměru cca 10,5cm. Na tento průměr jsem rozšiřovala až do deváté řady. Přijde mi to docela dost.. Když budu chtít čepku pro druhého synka (2,5roku), tak mi přijde, že budu rozšiřovat strašně moc řad. Dělám něco špatně nebo je to normální??

kittyaoliver
28. okt 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat, ako hackujete zimne ciapky? Vzdy ich podsivate? Ak nie, aku vlnu pouzivate? Zimne veci som este nehackovala, tak mi, prosim poradte. Dakujem 🙂

blka
29. okt 2012

@meggi0201 Taky tu čepičku dělám a díru jsem už vzdala. Jestli to je tou teplejší vlnou nebo co, nevím. Já dělám teda z yetti, ale taky ji tam mám ☹ . A zdvojnásobila jsem počet ok, protože jinak to bylo strašně malé a vůbec se to nedalo. Ale je to z té vlny dost tuhé ☹

meggi0201
29. okt 2012

@blka ja som už konečene v trištvrtine, ale poviem ti, že ma to stálo nervov 😅 😅 myslela som, že sa na to vykašlem, ale potom som si povedala, že ju proste chcem a hotovo! 😀 Taktiež sa mi to hrozne zle robilo, keďže to bolo maličké, poriadne som nevedela ani rozornať, kde je oko, tak som si to upravila, dala 4 RO do kruhu, 8 DS, a normálne ukončovala pevným okom a začínala 2 RO. Ja ju mám tiež tvrdšiu, akoby som si predstavovala, ale počítam, že keď ju operiem, zmäkne, aj ostatné tak spravili, tak to bude hádam ok 😉 😉 😉

meggi0201
29. okt 2012

@kittyaoliver ja z lady luxus, možno by aj hrúbka stačila na teplejšie podmienky, poprípade dvojmo, ale u nás na Kysuciach 😅 😅 musím jednoznačne podšiť 🙂