Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vera_vila
25. mar 2013

@wudz návody si najdi na MMB.cz, je jich tam dost i pro začátečníky, když budeš umět KS, DS, ŘO a PO nebo obrace a hladce, tak to zvládneš... Háček nebo jehlice podle příze, max. o 0,5 čisla větší, než je uvedeno na přízi...

vera_vila
25. mar 2013

@katka888 Nepotřebuješ být přihlášená... Jen je potřeba používat při vyhledávání diaktritiku... Lehké vzory jsou různé se střídáním řet. ok a dl. sloupků - něco jako tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948 nebo tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7124 ale je jich tam opravdu hodně, stačí si vybrat...

fatima30
25. mar 2013

@vera_vila
hačkovaný

fatima30
25. mar 2013

@mami29
ten je peknucky mozes dat návod🙂

katka888
25. mar 2013

@vera_vila dakujem, mne neslo dat odpoved tu na mk ako pro 🙂

fatima30
25. mar 2013

moja vlnovkova nie dokonala ale moja
dakujem @avanke za postup

fatima30
25. mar 2013

@vera_vila
ja potre bujem taky strasne jednoduchy tie vsetky som vcera studovala

vera_vila
25. mar 2013

@fatima30 já myslím, že ten jen z DS je jednoduchý...

luci66
25. mar 2013

@vera_vila
@poisonblu dakujeeeem babule,pojdem na to, ma to zacina bavit, len stiham po troske len po veceroch

blka
25. mar 2013

@vera_vila Děkuju 🙂

vera_vila
25. mar 2013

@luci66 tak to skoro každá tady 🙂 Já taky dělám jen po nocích 😀

gmittrana
25. mar 2013

@petraslov ten klobúčik je úchvatný, mohla by som poprosiť návod ?

petraslov
26. mar 2013

@gmittrana ktorý myslíš? lebo som ich robila viac a už si nepaätám, ktorý som dala do tohto fóra 😉

petraslov
26. mar 2013

@gmittrana aha, už viem, všimla som si tvoje "páči sa mi" na ten klobúčik. ten som robila podľa obrázka z netu, len ja neviem popisovať postupy a je robený z klasických dlhých stĺpikov a potom reliéfnych, možno by sa mi podarilo to nejako nakresliť, len nemám na to teraz vôbec čas, lebo mám choré deti, s ktorými je svokra doma, ja som v práci a ešte aj môj muž je imobilný na PN, lebo je seknutý v krížoch, takže keď prídem z práce domov, tak obskakujem okolo nich, ale keď sa ukľudní situácia, tak sa pokúsim. Mohla by si mi to prosím ťa pripomenúť tak o týždeň, dva v IP, že by si chcela návod, lebo ja na to určite zabudnem 😀 ďakujem

gmittrana
26. mar 2013

@petraslov našla som na MMB tento návod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6895&order=1 , myslím, že je to ono 😵 ... prajem skoré uzdravenie deťom aj manželovi 😉

5katarina7
26. mar 2013

aj ja konečne niečo pridám,toto som spravila malej 🙂

janabanc
26. mar 2013
e_vlny_sk
26. mar 2013

@dada200 super, takže nič nechýbalo. Balilo sa mi veľmi dobre - všetky klbká po 3. Nakuknite čo so zvyškami Eskima - nápad našej zákazníčky

venita
26. mar 2013

@janabanc krasne ciapocky :! nedas mi navod na vzor, prip. na celu ciapku? aka to je velkost?

princes218
26. mar 2013

niečo novšie 🙂

mayocka
26. mar 2013

@vera_vila juuuj točí sa mi to točí ;( asi mam velky hacik ;( zase párať,ach jaj

daanka85
26. mar 2013

Ahojte baby, len letmo som preletela tému... Neviem, kde vás "hladat", kde sa pýtat...
V 1. rade vás chcem pochváliť za krááásne dielka 😉
Aj ja som začala háčkovať- čiapočky a už sa mi podarila aj suknička z volánikovej priadze... No mám problém ☹ Zdá sa mi, že u mňa ten vzorec na výpočet veľkosti čiapočky - šírka placky ( obvod hlavičky/ 3,14) nefunguje ☹ Moje čiapky sú akési veľké ☹ A to aj keď som už z priemeru placky odrátala 1 cm... Robila som čiapočku pre 8 ročné manželove krsniatko a vyzerá, že bude pre mňa ☹ ☹ ☹ Kde možem robiť chybu? Prečo sa mi zdá, že sa čiapka príliš rozšuiruje aj keď po dosiahnutí potrebnej šírky placky robím 1 DS so 1 oka?

daanka85
26. mar 2013

@princes218 Prekrásne dielka 🙂

vera_vila
26. mar 2013

@mayocka Co se Ti točí? Jakou máš přízi a jak velký háček?

vera_vila
26. mar 2013

@daanka85 Možná háčkuješ hodně volně... Jinak ono to chvíli vypadá, že se čepka ještě rozšiřuje, ale pak se to srovná...

daanka85
26. mar 2013

@vera_vila No, musím skúsiť viac "uťahovať"... 😕 Alebo odrátať z placky aj 2 cm... ,že čo to urobí... 😉

vera_vila
26. mar 2013

@daanka85 V polovině hloubky čepičky už by mělo být jasné, jak moc bude a nebude velká... do té doby se to pořád může zdát, že se rozšiřuje... Já to tak měla taky, když jsem dělala čepici pro sebe, pořád se mi zdálo, že dělám kruh a že se to nestáčí (a to dost utahuju) a pak najednou jsem koukala a začalo se mi to stáčet, a to jsem byla asi v půlce hloubky...

henriett19
26. mar 2013

Kočky, ktoré háčkujete, nemohli by ste mi prosím poradiť návod na také tie gaťušky na fotenie pre novorodeniatko? Viem, že je ich určite na mmb veľa, ale ja tam raz neviem hľadať som z toho jeleň.