Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
16. feb 2012

@adrika79 nevadí. vieš ako to má vyzerať, tak je jedno, ako cestou sa k tomu dopracuješ 😉

reiva
16. feb 2012

@letuskah Ďakujem za pomoc 🙂 tak dnes sa mi to konečne podarilo... chybu som urobila tú, že som sňaté očko prevliekla cez preštrikované a to sňaté mi ostalo na ihlici 🙂 ešte raz dakujem

letuskah
16. feb 2012

@adrika79 ja myslim ze kazdy kto nieco robi sa musi myslit a mat za sevou hromadu nepodarkov, ja ich mam slusny pocet ale param, preto ine nerobim len param a nemam vysladky 😀 a ja si myslim ze ani hackovanie ani strikovanie nie je lahsie ako to druhe, ide len o to ktore mas viac natrenovane,ja tiez dlho strikujem ale zas pri hackovani praveze viem ake to bude velke a rychlo to nabieha, kazdy ma nieco co mu viac vyhovuje a co menej
a ta tvoja kvetinka je pekna a ako pise
@rene82 vedela si sa vynajst 😉

letuskah
16. feb 2012

@reiva niet zac, potom ukaz ako to cele dopadlo 🙂

palmarmj
16. feb 2012

Prosim prosim, sikovne rucicky... kto by mi vedel pomoct???? 😉 Straaasne by som chcela mojim chalanom (6r.a8r) urobit najku sportovu jarnu ciapocku... NIKE, ADIDAS, PUMA... vie mi niekto pomoct s navodom...Budem veeeeelmi vdacna

sonoio
16. feb 2012

ahoj,chod na mimibazar.cz,tam mas vela navodov na hackovane ciapocky)

mariana0915
16. feb 2012

babulky som začiatočnička a mam otazočku kupila som si dianu baby mam tam aj nejake strihy pri navode a pri nich su čisla tie čisla su cm alebo počet očiek?????

palmarmj
16. feb 2012

@sonoio Dakujem za info, ale tam som ten navod na tieto sprtove ciapocka nenasla 😢

lussy23
16. feb 2012

@rene82 nádhera
@evelin116 krásnučká čiapočka
@adrika79 nádherný kvietok

reiva
16. feb 2012

@letuskah Tak už to mám hotové 🙂 aj kvietok sa mi podarilo na ňu uháčkovať 🙂

reiva
16. feb 2012

Moje prvotinky 🙂

letuskah
16. feb 2012

@reiva super, pekne sa ti podarila 😵

@mariana0915 to su cm 😉

mariana0915
16. feb 2012

@letuskah už viem už som nato prišla ked som si porovnavala navod čisla a a že tie iste čisla su aj na strihu 😀 😀 😀 😀
dakujem 🙂

mariana0915
16. feb 2012

@reiva krasne 🙂

reiva
16. feb 2012

@mariana0915
@letuskah Ďakujem 🙂 štrikujem zatiaľ len pol roka, takže toho zatiaľ nezvládnem moc 🙂 ale dúfam, že už zvládnem aj svetríky 🙂

adrika79
16. feb 2012

Baby, a co take ponco, resp. pelerina - nema niekto vyskusany navod? nejdem hladat na minibazar, dokoncujem sovu ciapku, len tak sa pytam.... lebo sa na to chystam... 😎

evelin116
16. feb 2012

@lussy23 dakujem

rene82
16. feb 2012

@adrika79 mám z časopisu diana baby min. rok ak chceš, odfotím a pošlem na mail. je to štrikované a tuším sú tam osmičky

rene82
16. feb 2012

baby, nemá náhodou niektorá z vás na predaj vlnu Terka čierno-biela č. 3042 od fi Nitárna? potrebovala by som súrne 2 klbká 100 g

palmarmj
16. feb 2012

naozaj tu nikto z vas nerobil tu hackovanu ciapocku ADIDAS? alebo nejake ine sportove? 😉 PROSIIIIIM NAVOD ak sa da... DAKUJEEEEEM

adrika79
16. feb 2012

@rene82 Jej, ty mas fakt vsetko :D vdaka 😉

lucim
16. feb 2012

caute babuliky, krasne veecicky aj kyticky ste porobili ... ked budem stihat, pochvalim viac. 🙂

letuskah
17. feb 2012

http://www.ravelry.com/patterns/library/pattern... toto som nasla, mozno skusim spravit 😵

rene82
17. feb 2012

baby, nemá náhodou niektorá z vás návod na nákrčník, taký väčší, čo sa dá aj povytiahnuť na hlavu - ako kukla?

rene82
17. feb 2012

@letuskah peknučký návod 🙂

lucim
17. feb 2012

@rene82 ja by som urobila len dlhy tunel

letuskah
17. feb 2012

@rene82 presne dlhy tunel a videla som aj take kde je na dlzku toho tunela snurka alebo aj na obvod a da sa stiahnut

rene82
17. feb 2012

@lucim
@letuskah a aký to má mať zhruba obvod? napr. pre dieťa, čo má obv. hlavičky cca 50 cm a pre dospelého cca 56 cm obvod hlavy?

letuskah
17. feb 2012

@rene82 ja by som spravila obvod o nieco vacsi ako obvod hlavy, 2-3cm viac nie

lucia32
17. feb 2012

@evelin116 tu maš tie odtiene Lady Luxus