Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ameanda
28. okt 2013

aj ja pridam svoju vlnkovatu
a zaroven vas chcem poprosit o tip, kde nakupujete priadze online
dakujem

vierazit198
28. okt 2013

@79zuzana dakujem skusim idem nato 🙂

vierazit198
28. okt 2013

@tomaskovamaminka dakujem 😉 😉 😉 😉

kadri
28. okt 2013

@ameanda najcastejsie v poslednom case kupujem z www.e-vlny.sk - dobry vyber, rychle dodanie, kvalitne priadze, velmi ochotna pani. dobre su aj priadze z toptex.cz, len tam boli dlhe dodacie lehoty, neviem, ci sa za posledny rok cosi zmenilo

reiva
28. okt 2013

@lusi2012 Uzavieraš takto:
1riadok - líc, uzavrieš prvé 3 oká a zvyšné očká v riadku dopletieš do konca, na začiatku rubovej strany uzavrieš 3 očká a zvyšok dopletieš do konca
3riadok - na začiatku lícovej aj rubovej strany uzavrieš potrebný počet očiek (očká vieš uzavierať len z ľavej strany, preto sa to takto robí)
Dúfam, že je to zrozumiteľné...

val29
28. okt 2013

prosím žienky,poraďte nejaký pekný kvietok z hrubšej vlny,som začiatočníčka,vďaka

natyi25
28. okt 2013

šikovné ručičky, mohli by ste mi dať rýchly návod na háčkovaný nákrčník - trojuholník? /vzadu by sa spájal suchým zipsom/ a mal by byť z mäkkej vlny happy, veľmi pekne vám ďakujem

poisonblu
28. okt 2013

@mami29 z akej vlny si robila tu ciapku s nakrcnikom, prosim ta?

zfidorka
28. okt 2013

@ameanda ja sa chystam na vlnkovanu pre mm, uz som ju raz parala, lebo vysla nejaka divna, tak snad vyjde 2. pokus... ja rada kupujem na www.galanteriaonline.sk, maju aj konto na MMB http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=125060

olina22
29. okt 2013

@cizu ospravedlnujem sa ze tak neskoro ale bola som chora nakrcniky som robila z vlny dora dvojmo hacikom cislo 8 na 150 ociek iba dlhe stlpiky

kristinkinazuzka
29. okt 2013

Ahojte. Mám možnosť objednať vlnu a priadze za výhodné ceny. Budem objednávať koncom týždňa, ak by ste čosi potrebovali a mali záujem - píšte do IP - pošlem vám ceny. Pekný deň

ameanda
29. okt 2013

@kadri @zfidorka
dakujem za tipy
tu galanteriaonline poznam osobne, v Leviciach sme cca raz do mesiaca, len im sa to neskutocne rychlo mina, ale ta je zatial moja najoblubenejsia 😉
ta moja vlnkovata tiez nie je uplne naj, ale hackujem 3ti tyzden, tak nedostatky si sama sebe este odpustam 🙂

veronikani
29. okt 2013

Čiapkománia pokračuje 🙂

jajona
29. okt 2013

dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či náhodou niektorá z vás nemá návod na hačkované rukavice. ďakujem veľmi pekne 🙂

dabon
29. okt 2013

Začína ma to baviť 🙂

macickarebeka
29. okt 2013

Ahoj. Tuto hracku hackovala dievcinka, ktora ma problemy s jemnou motoikou a straca zrak. Robila ju uplne sama a je to jej prva hackovana hracka. Co na nu hovorite?

madlenka29
29. okt 2013

holky mě začíná doma růst konkurence 🙂

zon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mami29
30. okt 2013

@poisonblu comfort

anoli85
30. okt 2013

Holky, potřebuji poradit nějaký pěkný vzoreček na zimní háčkovanou čepičku z tlusté vlny. S kamarádkou jsme si objednaly Dolphin baby (úžasně heboučká, neodolala jsem 🙂, tak dumám, co by z toho šlo vytvořit. Poradí někdo???

hricmajka
30. okt 2013

uz som tu davnejsie nic nedala, tak to napraviiiim 😉

mahulenka87
30. okt 2013

kočky, ako by som si spravila deku z bambuľkovej vlny? 😕 našla som iba návod na šál ☹ robili ro na hrablách... inak sa to nedá?

hricmajka
30. okt 2013

a este...

mahulenka87
30. okt 2013

@olina22 ako sa robí taký "multifunkčný" šál? 🙂

ameanda
30. okt 2013

ahojte,
date mi tip ako urobit vrkoce na usanku tak, aby boli sucastou, take "prirastene" k ciapke? dakujem

lucinkab
30. okt 2013

Pre moju malú 🙂 ešte chcem k setíku šatočky v zelenom 🙂 😉 😉 😉 chytila ma sovičková mánia 🙂 Veľkosť som radšej urobila 2-5mesiacov 🙂 Nech to nemá na jeden krát 🙂

olina22
30. okt 2013

@mahulenka87 uhackujem 150 ocik a stale dookola dlhy stlpik dvojitou vlnou hacikom c 8

letuskah
30. okt 2013

@evka555 skusila som ten vzor co si sem dala 10 oktobra ale nejak sa mi to nepaci. neukazalo to pekne. mozno ina vlna. robila som ladu luxus ale uz je to vyparane 😝 tie akoby klasy sa vduvaju dovnutra a vobec ich nie je vidno

harula1
30. okt 2013

@ameanda krasna ciapka, ja nakupujem cez www.e-vlny.sk alebo cez www.priadza.sk

harula1
30. okt 2013

@dabon krasne su obe ciapky a aj modelky 🙂