Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzana76
29. feb 2012

tak polodlhy stlpik a lepsie dotahovanie urobilo super, hned to vzyera lepsie

luba41
29. feb 2012

@zuzana76 aj ja som robila z camilly čiapku a tiež to bolo dierkové. Aj som išla podľa návodu a musela som aj počet očiek upravovať, nejako mi to s ním nesedelo. Ale nakoniec čiapka vyšla. Druhýkrát použijem asi tenší háčik, to som robila s 3,5.

zuzana76
29. feb 2012

@luba41 ja som robila s 2,5 hacikom a bolo to tiez dierkove, ale polodlhy stlpik a tesnejsie utahovanie pomhlo

letuskah
29. feb 2012

@luba41 to je moc velky hacik na camillu, ja uz si nepametam co tam ale pisu na tom papieriku

luba41
29. feb 2012

@letuskah išla som podla návodu, bol tam háčik 3,5 /dúfam, že sa nemýlim/ nabudúce idem max s 2,5 🙂

palmarmj
29. feb 2012

Zdravim vsetky sikulky.. idem sa s vami podelit, dnas mi prisli nove hackovacie priadze NAOMI a SCARLET... su uzasne... aspon sa mi zdaju.. je to cista bavlna a su take hrubsie... Pozna ich tu niekto? Neviem sa rozhodnut co z nich zacat, ci nejake cipocky , alebo sa mam skor pustit do nejakeho bolerka ci suknicky.... A ozaj... mozno stu uz aj videli ale pridavam aj ja par foto mojich vytvorov...

letuskah
29. feb 2012

@luba41 len ty sa musis drzat toho co sa pise na priadzi ktoru mas a podla toho si potom preratat ocka lebo ti to nemusi sediet, oni zrejme pouzili hrubsiu priadzu na ktoru treba hacik 3,5 😉

@palmarmj ja nepoznam ale ked su hrubsie tak sa budem musiet popozerat
ja som si dala totiz zavazok ze uz nebudem pouzivat vlny na 3 a mensie ihlice /haciky ze len vacsie 😀

palmarmj
29. feb 2012

A tu je este par..... fotociek.... trosku vacsie cipaocky, co som robila pre kamosku a jedna suknicka....

lucim
29. feb 2012

kocicky, zase krasne veci ... 🙂 🙂 🙂
a ja tiez moc neutahujem, tak na camillu musim pouzivat mensi hacik, 2,5 je pre mna akurat ... a pri nej radsej zaciatok na 18ociek do ktuhu tusim davam.

lucim
29. feb 2012

@adrika79 @monalisatko rado sa stalo , mam ten link navrchu v oblubenych, uz tu bekovku v roznych variaciach rpbim po pamati, ale navod je vyborny 🙂

@julianka777 tie kvetinky ma musis naucit! 🙂 🙂 🙂
frci nam tu puma, mnaaaau a adididy ? 🙂 ide vam 🙂
@lucia37 sikovna zaciatocnicka... uz si vo vyssom leveli 😉

lucim
29. feb 2012

@palmarmj pekne hackujes ... tie vlny nepoznam, ale skusim , ked na ne natrafim. 🙂

adrika79
29. feb 2012

@lucim no ja sa na to chystam, len musim dobre pomrkat navod :D

adrika79
29. feb 2012

@zuzana76 Najkrajsie, ale je aj najdrahsie, u nas cez 2 eura... ale fakt krasne farby...

zuzana76
29. feb 2012

@adrika79 ja som kupovala za 1.33, tuism 😕 a aj na nete maju za 1.33, a jednu vlnu som kupila klbko za 4 eura, teda objednala, tak cakam,ze co to bude zac 😀

adrika79
29. feb 2012

@zuzana76 U nas je Camila za 2 a Catania a Lemone za 1,30... melirovana Lemone 3 eura 1 klbko" 😲

letuskah
29. feb 2012

@adrika79 melirovane su drahsie ale to mate tu camillu drahu alebo tie dve lacne, lebo u nas maju lacnejsiu camillu ako tie dve dalsie, ceny si nepametam

malinovka333
29. feb 2012

ahojte chcem zacat hackovat vedeli by ste mi poradit aky hacik, priadzu a co si mam kupit,ako mam zacat? dakujem

lucia37
29. feb 2012

@lucim Dakujeeeem, si ma potesila 😉

adrika79
29. feb 2012

@letuskah ano, kazda nasa galanterka ma svoje ceny :D

monalisatko
29. feb 2012

@palmarmj krásne 🙂

monalisatko
29. feb 2012

@palmarmj prosím už minule som ti písala na ten návod na tie čierno biele papučko ponožtičky, ale si na mňa asi zabudla ☹ prosím prosím prosííííím

palmarmj
29. feb 2012

@monalisatko Na tie ako keby babikovske?

palmarmj
29. feb 2012

@monalisatko Tak ja som to robila podla tohoto videa na You tube...

https://www.youtube.com/watch?v=QQRVhyi7BYk

snad ti to pomoze... Ak nie tak mam este taky moj vseobecny navod na papucky... co som si potom vyratala sama ocka a tak... 😉

deniskateniska
29. feb 2012

tak moje vytvory, papucky uz nejdem davat bo ich je az az 😀 😀 ale tak fotocky svetrik pre romanka este zips prisit, vlacik je na svetrik co strikovala moja mamina, mala ciapocka pre adamka a druha rovnaka pre romanka 🙂

rene82
29. feb 2012

baby, kto by mi vedel poradiť. vydelať som takú vec, že z uháčkovaného štvorčeka, dákymi zázračnými preloženiami vznikol zajko uško, taký klasický. bruško a hlava sa mu vyplní a zošije. neviete niektorá náhodou? na FB to niektorá zahraničná háčkarka mala, dala som like a teraz to neviem nájsť.

lucim
29. feb 2012

@deniskateniska budes mat perfektne zladenych chalanov, krasne vecicky. 🙂 este sa vladzes hybat? ja uz teraz fucim. 😒

lucim
29. feb 2012

@rene82 to som nevidela, ale ked to najdes, tak to sem hod, pliiiiz 😉 stvorcek by som zvladla. 😀

rene82
29. feb 2012

@lucim no veď preto to chcem. len sa to dáko pozohýňa, naplní a zošije. chcela som to na veľkú noc. nie je to taká tá klasická detská hračka. kokos, už to hľadám niekoľko dní a neviem nájsť

palmarmj
29. feb 2012

prave dokoncene... pre bratrancove slniecka... Evicku a Lucinku.. 🙂

sonka31
29. feb 2012

@palmarmj Krasne. Ja prave robim sovicku , ale neviem, ci ju budeme aj nosit. moj maly ju v sekunde stiahne, kedze nie je uviazana pod bradou 🙂