Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
13. mar 2012

@deniskateniska ja len žasnem čo všetko sa dá uháčkovať. krásne.
@lucia32 krása

lucia32
13. mar 2012

A ešte jedna horúcim háčikom spichnutá z priadze Kačenka

ankan
13. mar 2012

Moje najnovšie dielka Pre dievča robená z Baby od Storexu a pre chlapca netuším, lebo bola bez etikiet..Hoci sa zdá opticky väčšia, je rovnako veľká ako pre dievča...

bv_alexandra
13. mar 2012

ahojte ja sa idem postazovat mám tvorivú krizu. už som tri krat začala svetrik a tri krát som ho aj vyparala. teraz už mam štvrtku hotovou ale ako si som vôbec neni so sebou spokojná :(

lelkeska
13. mar 2012

@lucia32 Ahoj prosim ta nemohla by si mi dat navod na adidas ciapku?dakujem. 🙂

rene82
13. mar 2012

@bv_alexandra a čo sa ti nepáči? vzor? či veľkosť?

ankan
13. mar 2012

@bv_alexandra a prečo ten smutný výraz a tie slová: " ako si som vôbec neni so sebou spokojná :("

bv_alexandra
13. mar 2012

@ankan
@rene82 robim prvý krat svetrik, taký čo je na zapinanie. nechytila som hned na prvy krat širku a potom som sa snazila vymysliet nejaký vzor aby to trochu vyniklo a nakoniec prišla moja dcéra a povedala ze je to dievčenske ☹ ale už to nebudem parat. dorobim a uvidm pripadne to posuniem niekomu. 😉
ono to asi bude ze som dost unavená, bola som chora aj malý horúčkoval dve noci po sebe, no cez den sa mi spat neda, a len tak sediet ja neviem. 😝 tak asi aj tým taký výraz. Normálne by som prijala keby mi niekto malého zobral na dva dni. lenže to zial niehrozi. cítim akusi vyčerpanost 😒

julianka777
13. mar 2012

mickey mouse 🙂

ankan
13. mar 2012

@bv_alexandra daj fotku vzoru a mi ti povieme či je to dievčenské, alebo chlapčenské. Deti to nevedia tak dobre odhadnúť. Držím palce nech načerpáš čo najskôr silu...

monalisatko
13. mar 2012

@bv_alexandra joooooj,tak to sme dve 😅 Aj ja som nejaká vyčerpaná, unavená a nejak netriafam do očiek. A to zajtra ešte ideme ráno do BA (100 km), lebo mm ide na alergo kontrolu ☹ Staršiu zoberiem do školy, vychystám malú a už aj frčíme. Už teraz mi je zle z tej únavy, s akou sa dotrepeme domov 😝 Potrebovala by som aspoň 2 dni spánku 😅

monalisatko
13. mar 2012

@bv_alexandra ale tvojho malého by som s radosťou prijala na 2 dni 🙂 🙂 🙂 Tak ak myslíš, kludne mi ho pošli nejakou zásielkovou službou a ja ti ho postrážim. Moja mladšia dcérka by sa od radosti zbláznila 😀 😀 😀

bv_alexandra
14. mar 2012

@monalisatko však ideš do Ba tak si prid osobne pre neho 😀 😀 😀 prikladam aj ten vzor čo vy nato? 😝

bv_alexandra
14. mar 2012
lucia32
14. mar 2012

@bv_alexandra vôbec nie je dievčenský, je to taká univerzálna farba, jarná, svieža, v tychto farbách sa chystám uhačkovať chlapčenskú čiapku, teda takú univerzálnu, aj , aj ...tak bud mám pravdu alebo sme obe mimo 😝 😀

bv_alexandra
14. mar 2012

@lucia32 to je ten lolipop len foťak to neodfotil moc dobre 🙂 😉

lucia32
14. mar 2012

@bv_alexandra ale pekne tam vychádzaju tie pružky...ja sa chystam na šatičky...len mam 4 čiapky rozrobené 😝 a vela prááce a papiere na dane...a sa mi nechcéééé a Natálka od stredy do pondelka vrackala, nejaky črevny bacil, tak som trochen vyfľusnutá 🙄

bv_alexandra
14. mar 2012

@lucia32 o to som sa práve snazila aby to nejak pekne vychádzalo 🙂 🙂 😉

evelin116
14. mar 2012

koceny poznate .. http://www.kouzlenishackemajehlicemi.cz/product... krasne je tam vsetko len tie navody co tam poskituje zadarmo tak mi to nejde otvorit ☹

kajka18
14. mar 2012

a konečne som vytvorila moju prvú čapičku 🙂 no nie je to žiadna bomba, na vás mamičky profíčky sa nechytám, ale radosť mám z nej veľkú 😀 a hurá na ďalšiu.....

ankan
14. mar 2012

@bv_alexandra Vôbec nieje dievčenský! Práve naopak je super a perfektný aj pre chlapca. Čo je ten lolipop? A malého by som brala aj na dva mesiace...

@kajka18 profesionálky tiež začínali, ale táto je skutočne tiež ako od profesionálky. A nie len čiapka 😀 😀 😀

ankan
14. mar 2012

@evelin116 Mne to ide v pohode otvoriť, ako vieš o tých návodoch, keď ti to nejde otvoriť???

lussy23
14. mar 2012

@lucia32 nádhera
@kajka18 krásnučká čiapočka aj modelka
@julianka777 krásny
@ankan krásne

monalisatko
14. mar 2012

@bv_alexandra no už sme doma 🙂 To by si sa prekvapila keby som zazvonila pri dverách 😀 😀 😀 😀 😀 Ten vzor je super a aj tie farby vyšli perfektne. Vôbec to nie je dievčenské. V pohode to môže nosiť chlapec. Ja teraz robím bábätkovské vecičky, presnejšie mám už spravenú čiapočku jednu dievčenskú a jednu chlapčenskú a z nohavíc mám 1,5 dievčenskej (minula sa mi vlna, lebo som mala len 1 klbko, ale zajtra dokúpim) nohy a jednu chlapčenskú nohu som spravila cestou do a z BA 🙂 Takže mám vlnu už len na pol chlapčenskej nohy 😀
@kajka18 no čiapočka nemá chybu. Je peknučká a modelka je na spapanie 🙂

bv_alexandra
14. mar 2012

však som ťa čakala celý den a teba nikde 😀 😀 😀 😀

monalisatko
14. mar 2012

@bv_alexandra 😀 😀 😀

ankan
14. mar 2012

@lussy23 ďakujem

nikuska4
14. mar 2012

moje najnovšie kúsky...................... 😉

lenadka
14. mar 2012

@nikuska4 super, vzor na ten biely klobucik je aky?

lenadka
14. mar 2012

Ahojte dievcata, potrebovala by som poradit ako uhackovat kvetinku vlčí mak, nemate niekde niektora navod v zalohe? 😉 dakujem 🙂