Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
24. mar 2012

@kibuk krásna
@pooi nádherné
@pooi krásne
@adrika79 nádherné
@tretulka krásna

Inak už sa teším na ďalšiu sobotu. kamarátkina mamina mi dá možno ďalšiu lekciu háčkovania.

julianka777
24. mar 2012

hackovana pelerinka 🙂

idris
24. mar 2012

@bv_alexandra ty si poklad 😵 😵 😵 čo chvíľa sa na to dám len dokončím to čo som včera večer rozháčkovala 😀 😀

rene82
24. mar 2012

@lucula73 v základom koliesku máš 18 DS (3ro +17DS), do druhého riadku rozdvojuješ každý druhý, takže 1,2,1,2,1,2,... (takže nakonci ti vyjde, že máš 27DS). sorry som sa pomýlila. som to nerátala a len kukla v inom návode 😅
v treťom riadku každý tretí rozdvojíš, štvrtom každý štvrtý atď.

to rozdvojenie ti vyjde vždy v tom rozdvojení z predchádzajúceho riadku. a inak za DS sa ráta aj tá náhrada z 3RO, takže napr. v druhom riadku dávaš 2DS hneď do nasledujúceho očka.

lucula73
24. mar 2012

@rene82 ano,dik,som si myslela,že je tam chyba............ale niekde napr. udavajú aj tych 36,že rozočkovať každý.... 😉

tretulka
24. mar 2012

baby, ako mam pridavat, ked chcem robit svetrik, len obycajne z dlhych stlpikov, bude farebny-pruzkovany a chcem nejake aplikacie potom nan uhackovat, chcem ho robit od krku ako ten zeleny co som robila uz malej, ale chcem aby bol tak do A, jemne rozsireny. Mam pridavat len na krajoch ci aj priebezne v riadku, cca ktore ocko? vela otazok, ja viem 😅

bv_alexandra
24. mar 2012

Pomoooc, páram celý den dnes tuto čiapku, neviete mi to popisat nejak lopatistickejšie?stále mi tu placku vlni 😒 ☹
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948

janemari
24. mar 2012

@bv_alexandra tak na túto čiapočku sa chystám aj ja a to som si myslela,že je ľahká.To vážne je taká komplikovaná? 😲

bv_alexandra
24. mar 2012

niečo robim zle lebo mi to nesedí a strašne vlni, len neviem kde robim chybu 😠
@janemari

tretulka
24. mar 2012

@bv_alexandra neplas, ja sa na nu tiez chystam 😅

janemari
24. mar 2012

@bv_alexandra snáď na to prídeš a ked sa bude vlniť mne už budeš vedieť poradiť 😉 A ked nie tak niečo vymyslíme 🙂

deniskateniska
24. mar 2012

@tretulka ja by som len na krajoch pridavala lebo ak budes na jednom mieste pridavat napr v strede tak tam sa ti urobi taka strieska neviem ako to opisat... proste na tom mieste to nebudes mat do rovna ale taky kopcek tam bude.. neviem ako ti to inak vysvetlit 😀 😀 😅 alebo ho urob odspodu a na krajoch uberaj.

deniskateniska
24. mar 2012

@bv_alexandra http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4355 tu je asi podobny navod sa mi zda skus toto... inak ja som skusala teraz robim z camily tak som robila s 4 hacikom tak som to mala riadne zvlnene a teraz robim s č.3 a to sa mi nevlni vobec... tak neviem asi len skusat..

letuskah
24. mar 2012

dievky neviete kolko by som potrebovala camily na strikovane tricko s kratkym rukavom pre 8 rocne dievca? k narodkam sice nestiham ale kupila som netery suknu a mam jednu camilu ktora k tomu presne pasuje ale jedna mi nestaci

a tie veci co som robila su odovzdane takze tu foto
svetrik je odtialto http://www.garnstudio.com/lang/fr/visoppskrift....
tucniak je hackovany ako vyslo

rene82
24. mar 2012

@bv_alexandra do krúžku dáš 20DS
- 3RO, 1DS do ďalšieho očka, z neho 1RO a potom zase 1DS do ďalšieho očka základného krúžku, znovu RO a potom DS do základného krúžku. takto pokračuješ do konca rady. vznikne ti 20 akoby oblúčkov
- 3RO, 1DS do medzeri z predchádzajúceho radu, 1RO a a 2DS do ďalšej medzi z predch. riadku, ďalej 1RO a 1DS, potom 1RO a 2DS, takto to striedaš do konca rady
- 2RO a 1DS, 1RO, 2DS, 1RO, 2DS striedaš do konca rady, radu končíš tak, že do poslednej medzery dáš 2DS a urobíš ešte 1RO, ktoré spojíš pevným okom so stĺpikom z 2RO na začiatku rady čo máš
-3RO, 2DS do prvej medzery, 2RO, 2DS, 1RO, 2DS, 2RO, 2DS a tatko to striedaš (každá druhá medzera je zväčšená o 1RO), končíš radu tak, že do poslednej medzery dáš len 1DS a spojíš pevným okom zo stĺpikom z 3RO na začiatku rady
- 4RO, do prvej medzery 3DS, pokračujeme 2RO, 2DS,2RO,3DS a takto striedaš do konca rady. radu končíš tak, že do poslednej medzery dáš zase len 1DS a spojíš pevným okom zo začiatkom rady (s tými 4RO)
- 2RO, 2DS,2RO,3DS,2RO,3DS, striedaš do konca. končíš tak, že do poslednej medzery dáš 3dS, potom 2ro a ukončíš pevným okom
- 4RO, 3Ds, 2RO,4Ds,2Ro,4Ds,striedaš do konca. do poslednej medzery dáš 3DS a spojíš pevným okom so začiatkom rady
-2Ro,3DS, 2ro,4DS,2ro,4ds až do konca rady striedaš. do poslednej medzery 4ds, potom 2ro a spojíš pevným okom so začiatkom rady
podľa potreby si potom do medzier ešte môžeš pridávať po 1DS navyše, takže v medzere budeš mať po 5ds atď

ikulik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megi1989
25. mar 2012

Kočky ktoré háčkujete čiapočky - otáčate si po každom dokončenom riadku čiapočku ? V niektorom návode som čítala, že treba, ale moju prvú som robila bez otáčania, a myslím, že sa mi to zdá ešte aj krajšie - keď budem mať chvíľku, podelím sa s fotečkami 🙂

lucula73
25. mar 2012

@megi1989 ak neotočíš,máš to pekné hladké,ak otočíš,tak také akoby pásikované,alebo vrubkované 😉 ,takže je na tebe 🙂

mykky
25. mar 2012

@julianka777 jéééj. Ja som začala háčkovať, už mám skoro hotovú čiapočku a takúto pelerínku som chcela skúsiť. Len neviem či to zvládnem. Je to ťažké? Nemohla by si mi poslať návod?

mykky
25. mar 2012

Ešte somsa chcela opýtať ako vháčkujem na čiapočku ušká, resp. ako sa tie ušká robia? Som začiatočník, tak prosím mi to napíšte tak polopate... 😉

letuskah
25. mar 2012

@mykky ja by som ich spravila zvlast a prisila 😉

@megi1989 ja neotacam ale moze to byt zaujimave ked sa otaca

julianka777
25. mar 2012

@mykky ja som to nerobila podla navodu,ale len tak z hlavy 🙂 vlastne som ani na zaciatku nevedela co z toho bude 🙂

rene82
25. mar 2012

@megi1989 môže sa to robiť aj tak aj tak. je to potom troška iný efekt. keď otáčaš, je to také "plastické"

ankan
25. mar 2012

Neviete kde na Slovensku by sa zahnať niečo podobné ako je ABS protišmykový gel na ponožky?

kibuk
25. mar 2012

ahojte 🙂 chcem vam ukazat moju najnovsiu ciapocku "bekovku" snazila som sa spravit podla @smejkoh ale neslo a som viac parala ako hackovala... ale nevadi,dnes som dokoncila "bekovku po nasom"
ta tmava je original farba,fialova s ciernou 🙂

idris
25. mar 2012

@ankan v každom art hobby obchode ;) je to plasticka farba pri teple-ak prejdeš žehličkou (ale to asi vieš ) sa ti tak pekne vypukne a sú krásne farby

Ahojte tak pridávam prvé väčšie háčkovanie ako čiapočka - bolerko ešte spravím sukničku . No a je to z priadze CAtania pošlo klbko a pol háčik 3,5 mm

ankan
25. mar 2012

@idris vďaka skúsim v okolí podobný obchod nájsť.

lussy23
25. mar 2012

@julianka777 nádherná je
@idris kráísne aj modelečka
@kibuk nádherné
@letuskah krásne

megi1989
26. mar 2012

@rene82 , @letuskah , @lucula73 dakujem 🙂

julianka777
26. mar 2012

ciapocka zo stuzkovej priadze 🙂