Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
28. mar 2012

@bv_alexandra ja tiež dnes len s háčikom, lebo v pondelok aj utorok som žehlila prala upratovala, tak dnes som si povedala že nič nebudem robiť 😀

bv_alexandra
28. mar 2012

tak aspon približne ako si začala ako skončila 😀 😀 😀

monalisatko
28. mar 2012

@bv_alexandra jáááj, jasné, chrbát som začala na 50 očiek 1.r KS a potom už len ten vzor čo neviem ako sa volá, ale robíš ho tak že picháš do každého 2. očka 🙂 Keď už som mala požadovanú dĺžku, tak som spravila oblúk pre krk, že som tam robila len ks a nie ds. Predné časti som začala na 30 očiek a v určitej výške som na jednej strane začala uberať očká. Rukáv je 40 očiek a postupne som pridávala očká, aby nebol úzky. Nerobila som ho do kruhu, lebo to ma napadlo až neskôr 😀 Dúúúúúúfam že som to napísala aspoň trocha zrozumitelne 🙂

briketa
28. mar 2012

Ahojte mamicky, mohli by ste mi poradit ci viem zohnat na Slovensku casopis Phildar No. 64 2012?
Alebo aj keby bol na stiahnutie online, to mi je uplne jedno.
Dakujem vam!
S tymto obalom:

adrika79
28. mar 2012

@lucim Perfektne farbene zladene! WOW!

kibuk
28. mar 2012

ahojte 🙂
juj krasne ciapocky,bolerkaa,suknicky ale na to este nemam ale raz dufam ano 🙂 😵
tu je nasa dalsia ciapocka,Zuzka chce aj nejaky kvietocek ale to uz az zajtra 😉

janemari
28. mar 2012

@bv_alexandra tak to sme na tom rovnako s tým prádlom a zajtra sa chystám prať ďaľšie 😀 Ale mála si nebude mať pomaly čo obliecť tak budem musieť aj žehliť.
@lucim tak neviem či fičia biele ,ale mne sa to nepáči,ale tak akú chceli takú som urobila 😅 A čiapočky sú krásne a tá jahôdka na spapanie 🙂

bv_alexandra
28. mar 2012

@briketa dala som to stiahniut pošli mi mail do IP 😝 🙂 aspon v niečom som dobra 😀 😀 😀 teda dufam že to bude ono 😝

bv_alexandra
28. mar 2012

DIevčata nate všetky pre inšpiráciu 😀

lucim
28. mar 2012

@adrika79 @janemari ste zlate, dakujem 🙂

@bv_alexandra ja si prjosim pjosim tuto inspiraciu casopisovu poslat do mailu, pisem IP 😵

a zehlila som dnes, aj prala, aj zacala dalsiu ciapku, tentoraz chalansku ... a nech zije paranie, bola by mala, tak param 2hy raz , prvy bol, ze sa mi nepacil moj povodny napad. 🙂

lucula73
28. mar 2012

@kibuk krásna je,možme sa a opýtať z akej je priadze a ako si robila ten šilt?vyzerám,že stojí pekne 😉

lemge
28. mar 2012

ahojte dievcata.dnes som dokoncila svoju prvu ciapocku 🙂 len sa neviem rozhodnut,ci ju este dozdobit dvoma jednoduchymi ciernymi vranami...len take dvojobluciky z ciernej vlny na tu oranzovu cast... 😕 co myslite....

lussy23
28. mar 2012

@kibuk krásna
@lemge krásnučká

lussy23
28. mar 2012

@rene82 krásna modelka aj suknička
@monalisatko fešanda a krásny svetrík má
@lucim krásne čiapočky
@janemari krásne
@rene82 krásna čiapka

rene82
28. mar 2012

@lemge ja by som tam nedala. toto je také peknučné, optimistické, vrany sú také zimné, ponuré..... skôr tam vyši slniečko, alebo malinký kvietok aj so stonkou (normálne ten slučkový steh či ako sa mu hovorí). vranu by som osobne nedala

lemge
28. mar 2012

@rene82 ahoj,dakujem za radu.mas pravdu....ja som mala pocit,ze tam treba este trochu ciernej nite niekde supnut 😀 ....ale asi to necham takto.. 😉

inac,velmi si mi pomohla,aj s tym zaciatkom,chcem sa ti este raz podakovat 🙂 si zlata,ze si mi to tak dopodrobna napisala,polopate 🙂 ...

idris
28. mar 2012

Ahojte kočky tak pridávam hotový komplet a už sa môžem pustiť do nového dielka 😵

Spotrebovala som 4 klbka 1,2 m tylu 3m stuhy xexe som veľmi zvedavá ako to bude vyzerať na princeznej mojej 😀

idris
28. mar 2012

@rene82 krásna suknička 😵 😵
@monalisatko bolerko je super 😉
@lucim pekné čiapočky

bv_alexandra
29. mar 2012

@rene82
@lucim babulky je to velký subor. ale uložila som vám ho sem: ahoj prišla som nato ze to je strašne velky súbor tka som ho ulozila na uložisko: http://www.ulozisko.sk/503399/64(1)_(1).zip
tu si ho môžeš stiahnuť. 😉 odtialto si to môžte všetky ťahať. 😉

kibuk
29. mar 2012

@lucula73 ta tmavsia ruzova co je aj na silte je RED HEART Baby a svetla ruzova Lisa a inspirovala som sa na ceskom mmb a tam pekne pise ze siltik-kkratke stlpiky a utahovat a potom pekne drzi 🙂

monalisatko
29. mar 2012

@lussy23
@idris ďakujem 🙂 kompletík sa ti krásne podaril
@lemge šikulka, len tak ďalej 🙂
@kibuk krásna je čiapočka, mne sa strašne páči táto farebná kombinácia. Práve včera som kupovala bielu s fialkovou pre straršiu na čiapku k jarnému kabátiku 😀 😀 😀

monalisatko
29. mar 2012

@kibuk jéééj, teraz som si všimla že to nemáš bielu, ale bledučko ružovú. Nevadí, aj tak je krásna 🙂 🙂 🙂

bv_alexandra
29. mar 2012

ahojte tak čiapočka je ukončená, striedanie farieb mi striktne naordinovala moja dcéra 😀 a vestička vo finálnej podobe 😉

briketa
29. mar 2012

@bv_alexandra si absolutny poklad!

briketa
29. mar 2012

Phildar ma vyborne veci aj vlny. Robim teraz z tohoto cisla le Gilet Cape, co ma nad sebou tri srdiecka vpravo. a konecne si budem moct aj presne pozriet navod, ja som to len tak od oka. byvam v Kalifornii a tu sa tie casopisy nedaju zohnat, tak to vzdy len nejako krkolomne cez priatelov a znamych z Europy
@bv_alexandra

bv_alexandra
29. mar 2012

@briketa inak stačí dat do google phildar download free
a najde ti aj iné čisla 😉

briketa
29. mar 2012

@bv_alexandra uz stahujeeem!! u nas je polnoc a este som rychlo vstala a utekala do druhej izby k pocitacu, nech mi to neujde 🙂 manzo si myslel ze niektore z deti place ze som tak vyletela (citam kona na telefone v posteli)

Ja som uz googlila, ale tuto jedinu 64-ku som nikde nebola schopna ziskat. Vsetky ostatne co som chcela uz mam. Vlnu tu nemam problem zohnat akukolvek.
Aj som objednavala priamo z ich stranky, ale tam ma to stale hadze naspat na udaje, co som uz vyplnovala a tak dookola 😒
Este raz vdaka. Viem kde sa mam obratit ak nieco neviem zohnat 🙂

kibuk
29. mar 2012

@monalisatko dakujem 🙂 aj mne sa velmi paci tato ciapocka idem aj synovi spravit taku ale svetlo zelenu s tmavou 🙂

letuskah
29. mar 2012

@bv_alexandra no vidis, nakoniec sme ti mohli radit kolko sme chceli ale dcera to vie lepsie kedze to bude ona nosit, pekne ste to skombinovali 😵

bv_alexandra
29. mar 2012

@letuskah nie nie ona to nosit nebude, ona mi už čiapky nosiť nechce tak sa musím vyblázniť na susedinej dcére 😀 ale moja dcéra to je pravda má určitu predstavivost, čo mne občas chýba. 😝 Tiež je pravda keby tú predstavivosť občas nemala. práve riešim s nou pubertácku lásku do nesprávnej osoby, ☹
Babule poradte mi potrebujem uháčkovaat štvorec asi 40x40cm niečo dierkované a čo by rýchlo frčalo 😀