Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
21. apr 2012

@tretulka wow super vydarene veci, vsetky do jednej 😵 😵 😵 ten silt si ako robila? asi si ho neskrobila ze?

tretulka
21. apr 2012

@letuskah dakujem 😵 , silt som neskrobila, robila som ho klasicky, v 1r som zdvojila kazde tretie ocko a potom som urobila asi 7r, v kazdom som na zaciatku a na konci uberala, nabuduce ale bduem viac stahovat kratke stlpiky a to uz bude potom naozaj vydareny silt, tento je dost poddajny este 🙂

letuskah
21. apr 2012

@tretulka ale je pekny keby si videla ten moj 😝 este sa nahackujem vela siltov aby nejak vyzerali 😀

tretulka
21. apr 2012

@letuskah 😀 toto je moj treti a az s tymto som ako tak spokojna

saskarisko
21. apr 2012

ahojte,
krasne vecicky, kazda jedna

mam otazocku: ked ste vyrobok z camilly oprali, ci este povolil alebo si udrzal svoju velkost. dakujem

letuskah
21. apr 2012

@saskarisko no ja som zatial prala len klobucik malemu min rok a nosenim sa trochu roztiahol a pranim sa zase zmensil ale ci viac alebo na povodnu velkost to neviem ale urcite nepovolil

adrika79
21. apr 2012

Baby, co ste robili adidasku - otacate pracu ci neotacate? ja neotacam, skusal niekto otacat?

julianka777
22. apr 2012

ciapocka 🙂

rene82
22. apr 2012

@adrika79 neotáčala som 🙂

adrika79
22. apr 2012

@rene82 mne sa ta vzorka nejako nepaci,a le nechce sa mi parat a skusat , ked sa otaca - podla mna sa t asi neda robit, ked sa otaca, ale tato vzorka sa mi voooobec nepaci...
No vyskusala som takyto ,,fejk" a la adidas, ale radsej mam originalne kvety a zvieratka, toto ma nejako neoslovilo.... 😒

nherry
22. apr 2012

@julianka777 jeeej super, mohla by si mi prosim poslat navod 🙂

naty1987
22. apr 2012

nieco pre inspiraciu 🙂

tak tieto papucky spravim 🙂 druha foto

https://www.youtube.com/watch?v=e7TCpHbNPCs

je to na 4 casti ale su naaadherneeee
a tieto no nemaju chybu 🙂 prva foto
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7492

letuskah
22. apr 2012

ja sa zas vramci egoistickej nalady chystam sebe spravit taketo http://www.ravelry.com/patterns/library/granny-...

rene82
22. apr 2012

@adrika79 fakt to máš také iné. moja vyzerá trošku inak a robila som len z obrázku. tie čiarky by mali mať viacej očiek. ja mám každý stlpček asi zo 6-7DS

adrika79
22. apr 2012

@rene82 mne sa to zdalo siroke podla rtoho navodu, ktory tu ktosi hodil, tak som skusila takto... idem ja radsej an kvetiny :D

lussy23
22. apr 2012

@julianka777 nádherná
@naty1987 waw krásne
@adrika79 krásna

lili_mia
22. apr 2012

žienky, mám návod na háčkovanie v angličtine a nerozumiem základným pojmom, čo znamenajú, potom sa už viem s tým pohnúť
.. yarn over .. viem že ide o vlnu
... chain .. mám uháčkovať reťaz s retiazkových očiek?
... single/double crochet
... double crochet decrease .. tu už vôbec neviem
slip stitch

lili_mia
22. apr 2012

@segricka pomohlo, veľmi, ďakujem

lucula73
22. apr 2012

ahojte šikulky,
prosím vás,nemáte nejaký deravejší vzor na čiapočku pre chlapčeka?mám modrú a bielu bavlnu a nič ma nenapadá,čos om si tu od vás poukladala,je všetko pre dievčatá 🙂
ďakujem za každý nápad 😉

rene82
22. apr 2012

@adrika79 kukni mi do albumu, mám tam moju. a je to pekné, skoro ako origo 🙂

inak nie si aj fb v skupine pletiem, šijem.....? ak hej, tak aké meno?

lucula73
22. apr 2012

@adrika79 ja som neotáčala,ale som si zanadávala,keď som to robila,preťahovala som tie bavlny,kým neprišli tie pásiky,potom som už musela nadpájať nové,to sa nedalo .........

adrika79
22. apr 2012

@lucula73 napodobne, ale to by mi nevadilo, len ja som akosi neprisla na chut tomuto vzoru... 😒

adrika79
22. apr 2012

@rene82 ja nie som na fb v ziadnej skupine, ale kuknem sa - kde to mam hladat - nejaka menovkyna? 🙂

lucula73
22. apr 2012

@adrika79 ja som si to chcela vyskúšať,inak už dve kamošky pýtali čiapku adidas ,ale som odmietla,je to fakt o ničom 😠

adrika79
23. apr 2012

@lucula73 ved aj ja som robila dve a fuj... ale mozno preto, ze to malo byt narychlo... 😲

bv_alexandra
23. apr 2012

@lili_mia
.. yarn over .. viem že ide o vlnu
... chain .. mám uháčkovať reťaz s retiazkových očiek? JE retiazkové očkoí
... single/double crochet krátky/dlhý stlpik
... double crochet decrease .. tu už vôbec neviem myslim si že zháčkovat dva dlhe stlpiky
slip stitch si myslim že je ukončenie riadku, neivem si teraz spomenút ako sa vola to očko 😀
daj link na ten návod 😉

rene82
23. apr 2012

@bv_alexandra yarn over je nahodiť

rene82
23. apr 2012

@adrika79 a celkovo si na fb? tam ťa musí dakto pridať. keď chceš, hod mi do ip meno priezvisko, ako si tam a pridám ťa 🙂

adrika79
23. apr 2012

@rene82 Ahojky, mas IP... :D
Inak mam zakazku na ciapku, ale sa mi to nezda - ta maminka vraj merala podla hackovanej ciapky, ktora zakryva uska a vraj je vyska pri obvode 54 cm len 17 cm - moze byt? podla tabulky skor min 18 - 20 cm, tak neviem... sa mi to vooobec nezda... 😖