Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
2. máj 2012

@tunylyk tak potom tato, ale tu som ja nerobila http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3775

lucim
2. máj 2012

@tunylyk @ankan moja oblubena hexagonova je tu : http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6538 🙂

tunylyk
2. máj 2012

@letuskah
@lucim super baby dakujeeeeeeeem,ste zlate 🙂

lucim
2. máj 2012

@princes218
@adrika79
@nikuska4
krasne dielka 🙂 🙂 🙂
ja mam objednavku na klobucik pre vacsiu slecnu, tak sa zamyslam , aky spravim , dobre inspiracie tu hadzete ... ze biela cervena ruzova, ..ked ja nerada cervenu s ruzovou dokopy ... asi dam vzor do spiraly? a danielu? alebo camillu? ..vsak chytim hacik a ruky nieco vymyslia ... len sa neviem dokopat k dokonceniu druhej tenisocky, uz meskam s odoslanim ... idem na to ... 😒 😉

letuskah
2. máj 2012

@lucim mne sa prave cervena -ruzova velmi paci ale bez bielej ale ja by som spravila biely alebo maslovy a do toho malo ruzovej alebo cervenej, len lem alebo len ozdobky

julianka777
2. máj 2012

posledne dve 🙂

lucim
2. máj 2012

@letuskah tak aj ja rozmyslam .... ze biely zaklad a ozdobit len + kvetiny 🙂
@julianka777 super zirafka aj mcqueen 🙂
tusim by som aj ja mohla odfotit moje posledne 2.

baskaj
2. máj 2012

kočky, keď robíte čiapočku z PDS, tak robíte z PDS aj placku? Alebo z nich sa placka nerobí dobre?

lucim
2. máj 2012

@baskaj ano, aj placku a ide to v pohode .

letuskah
2. máj 2012

@baskaj ano z PDS,, to mas jedno aky stlpik robis 😉

ankan
2. máj 2012

@tunylyk ja chcem návod na túto čiapku

tunylyk
2. máj 2012

@ankan uz mi sem @lucim hodila link,druhy prispevok na tejto strane,je to robene tym hexagonovym vzorom,akurat,ze ja som striedala v kazdom riadku len dve farby,v navode su farebnejsie 😉

ankan
2. máj 2012

V tom návode vyzerá úplne iná. Ď.

ankan
2. máj 2012

@lucim
@tunylyk Ďakujem

tunylyk
2. máj 2012

@ankan ja som tu moju robila z priadze red heart baby a v tom navode je robena myslim z camilly a ta je tensia,ukaze to inak lebo je aj rozdiel v materialoch,camilla je bavlna,neposobi tak chlpato ako akryl,juj pisem ako tatar 😀

ankan
2. máj 2012

@tunylyk dobre si to vysvetlila 😀

princes218
2. máj 2012

@letuskah
@letuskah tu uz mam ta je super a aj rychlo sa spravi

monalisatko
2. máj 2012

tak ja som sa pustila konečne do pulóvrika pre staršiu a práve som kusisko vypárala tretí krát 😠 😠 😠 Stále bol široký. Upravila som si ho podla toho pre mladšiu, ale keďže táto lada je o niečo hrubšia, tak to bolo velké. No ale teraz to už dúfam bude dobré. Inak musím skonštatovať, že táto lada je oproti tej vlny Favori - čo som robila mladšej, o dosť tvrdšia. Možno je to len tým, že je hrubšia, ale pravdepodobne by som si najbližšie vybrala asi skôr tú favori 🙂

letuskah
2. máj 2012

@monalisatko no ja by som ladu nehackovala, lebo je hruba ale na pletenie je uplne dokonala

lussy23
2. máj 2012

@julianka777 nádherné

lussy23
2. máj 2012

@tunylyk krásna
@adrika79 krásne

adrika79
2. máj 2012

Baby, doteraz poznam len Camillu, cataniu a lemone, ktore su podobne na hackovanie? 🙂

letuskah
2. máj 2012

@adrika79 ja som uz kombinovala vsetky tri dokopy aj nelu a v pohode, su sice trosku inak hrube ale vysledok bol vzdy super

adrika79
2. máj 2012

@letuskah Narazila som uz aj an Helu, ta sa mi tiez pacila, hlavne ruzova tam bola velmi pekna -a ni vyblednuta, ani cukrikova, len chcem skusit nieco nove - tieto tri znacky maju u nas strasne drahe... inak objednavam u Lucky, ale ked potrebujem nieco surne, tak u nas je camilla po 2 eura...

letuskah
2. máj 2012

@adrika79 a neda sa ti zajst do dubravky? tam maju tieto po 1,60 vsetky akurat camilu nemaju

adrika79
2. máj 2012

@letuskah kde v dubravke? minule som bola v saratove - s 2 detmi, ako inac, :D ale mali to vybrakovane, skoro nic, len biela, modra, zelena... ale lemone po 1,30, tak som sa tesila,,,,a vazal som vsetky biele - teda 2 klbka, co mali :D :D :D

letuskah
2. máj 2012

@adrika79 no tam som myslela 😀 😀 😀 ked som tam bola naposledy tak som nevedela ktoru farbu skor vziat

adrika79
2. máj 2012

@letuskah Asi si vystihla, ze mali objednany tovar - chystam sa tam v piatok, ak budu deti spolupracovat... Vdaka klime v Terne starsej dcerke odisli hlasivky a kasle, tak som zvedava, co bude do rana.... 😖

letuskah
2. máj 2012

@adrika79 daj jej kalciovy sirup, nam to uz niekolkokrat pomohlo vyhnut sa chorobe, ja sa tam chystam tiez ale nemozem, musim to tu pominat 😝