Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
9. máj 2012

@adrika79 wau, to tak rýchlo máš zákazky? ja mám za pol roka dve, aj to teraz za posledný mesiac 😅

adrika79
9. máj 2012

@rene82 Aj ja som prekvapena, som tam 5 dni, uz mam 1 klobucik, 1 ciapku a jedna mamina este ma dat objednavku na ciapku, klobuk a celenku... 😅
Ale púotvrdzuje sa to, co som si myslela - trh s hackovanymi vecami je preplneny, ved hackuje kazda tretia mamina, hovorim podla seba 😀 , ale ide o stastie - ci sa najde niekto, komu sa paci prave tvoja vec.... Moznos om si to stastie vycerpala a terza nebude nic, ale potesilo to... Ideme do leta, tak sa budem viac venovat detom....
Teraz tak trochu mimo, ale smoklim uz 20 min - musim sa podelit... Isla som na Kramare nieco vybavit na alergologiu, dudrala som, ze muz zasa na sluzpbke, kazi sa nam pracka, zuzka vystraja v kociku, Miska nechec do skolky, ked ja potrebujem oprat a pozehlit a nveim kde mi hlava stoji.... a vsade schody a ja s kocikom a bludim a bludim... A potom si poviem, aka som krava - stretla som mamičku,ktora isla na ihrisku s 2 roc dievcatkom a 4 rocnym chlapcekom... bola si po vysledky chemopterapie, nedopadli dobre, utral slzy a isla s detmi na ihrisko do piesku...

letuskah
9. máj 2012

@adrika79 toto som zazila ked som bola v nemocke s 1,5 mesacnym Jurkom so zapalom pluc, revala som aky je strasne chory, tam som zistila ake mam stastie ze mal LEN zapal pluc...

lunana
9. máj 2012

Ako sa volá vaša skupina na fb? chcela by som sa aj ja pridať.....inak tu sú nejaké moje výtvory 😉

svetlankat
9. máj 2012

Baby neviete mi dat link na nejaky navod na hackoane ponco? Nejake pekne.

adrika79
9. máj 2012

Baby, takze mam vysvetlenie od admina - niektora maminka ma asi nahlasila, ze hackujem na objednavku, tak mi stale stopuju album... v albume nemam ani inzeraty, ani nic, len vedia, ze to robim za peniaze... To som jedina mamina, ktora to tobi takto? hm... 😒

letuskah
9. máj 2012

@adrika79 akoze osobny album ti stopuju kvoli tomu ze hackujes na objednavku? zaujimave

lucim
9. máj 2012

@adrika79 to je hrozne , ja tu sice album nemam, ale ak ma niekto poziada, tak mu zelanie splnim, vsak to je asi normalne, nie? a to ti budu akoze stale stopovat???? ci ti citaju postu?

adrika79
9. máj 2012

@lucim Asi citaju alebo ma nahlasila ina maminka - PRO, lebo v albume ziadne komenty, nic, vsetko som zmazala, navody uz nedavam, vseeeeetky otazky mazem - sorry - mozno nejaka nastvana maminka, ze som nedala navod? 😉 ja chapem, ze PRO sa hnevaju, ale ak by system fungoval ako na sashe, tak si dam PRO, el nie stabilne platit 10 eur a niekedy nepredam nic...vraj som 300ta v poradi, ktorej stopli album...

lucim
9. máj 2012

@adrika79 no, nechcem napisat, co mam na jazyku 😠 tak tie albumy s rucnymi pracami nemali povolit, vsak je prirodzene, ze niekomu, kto take nevie, sa to moze pacit a moze to chciet pre svoje krasne dieta...

zfidorka
9. máj 2012

ahojte, nemate niekto ulozenyl link ako sa hackuje retiazka a kratky (dlhy) stlpik naraz... bolo to po rusky na youtube... zabudla som si ho ulozit 😠

tunylyk
9. máj 2012

@adrika79 urcite nie si jedina,je ich tu plno,mne sa to stalo na MS,mala som tam ponahadzovane hackovane obrusy,mala som ich plno,mame nabytok a male deti,kde sa to uz nehodilo,tak som to za fakt smiesne ceny nahodila a stopli to,vraj to robim na objednavku atd atd,tak som mala debatu s adminom a vysvetlila som,ze mam len tie kusy,ktore v inzeratoch boli a dalsie robit neplanujem,tak vraj ma udajne podla nicku nasla neviem kde,ze hackujem na objednavku,ujo google je hrozny betar v tomto,pretoze inzerat som mala este par rokov dozadu,ked som nemala deti a kooopec casu,dnes zial uz neaktualne,tak ma po tomto vysvetleni odstopli,decky sa predali a mam pokoj 😉 horsie je to asi v pripade,ze si aktivna napr. na Sashe,vtedy aj album bez komentarov pokladaju za skrytu reklamu,mysli si ze takto ak to ma byt spravodlive,nech nepovolia takyto album ziadnej maminke a bude pokoj.Z tohto dovodu si ziaden album nevytvaram,ked tak sa "pochvalim v tejto mojej oblubenej teme" 😉

babatenko
9. máj 2012

ahojte, dievčatá. Natrafila som na dobrú stránku a nedá mi nepodeliť sa s vami o ňu 😉 zrejme ju poznáte, no mňa dnes fascinovali ukážky katalógov, z ktorých sa dá čerpať veľa, veľa inšpirácie 🙂
http://www.svetvlny.sk/katalogy/

nella0305
9. máj 2012

@svetlankat Ahojky, koukni🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7660
http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...
Na Drops jich určitě najdeš spousty.

a tady jsou návody, myslím, že na chvíli máš co dělat😉
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/navody_na_...

lunana
9. máj 2012

ahojte, neviete mi poradiť návod na takúto čiapočku?

letuskah
9. máj 2012

@lunana nevidno dobre ten vzor inak by sa to dalo nejako vykumat

lunana
9. máj 2012

@letuskah no veď toto....strašne chcem malej takú spraviť k sukničke, ktorú idem robiť a neviem podľa čoho to urobím, keďže z hlavy ešte háčkovať neviem 🙄

adrika79
9. máj 2012

@tunylyk Ja som zacala na sashe prave preto, ze tuto sa nedalo, nech je to podla poriadku... ale prekvapilo ma to... 😉 ved albumov s hackovanymi vecami je kooooopa...

letuskah
9. máj 2012

@lunana tak som sa na to kukla a mohlo by to byt nieco ako toto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7124 akurat e robis dvakrat nahodene DS a nedavas 4 DS a 4 RO ale len po dva aby to bolo hustejsie, teda dva dvakrat nahodene DS a dve RO, a ten spodny lem je sirsi ako obvykle a je z KS, plus jasne aplikacie 😉

svetlankat
9. máj 2012

@nella0305 velmi pekne dakujem

lussy23
9. máj 2012

@lunana nádherné dielka a aj mň a by zaujímala tá skupina na fb

lussy23
9. máj 2012

@rene82 krásne
@julianka777 môžem byť aj ja u vás v skupine?
@adrika79 krásnučké

julianka777
9. máj 2012

@adrika79 moja,aj mne dnes nahlasili album a stopli mi ho ☹ ako mam na fb stranku,ale tu som nikdy nic nepredala,este som aj radila kockam co mi napisali...pre dobrotu na zobrotu ☹

julianka777
9. máj 2012

@lussy23 ja uz tam nie som...pisni rene82 ona tam je 😉

adrika79
9. máj 2012

@julianka777 😉
Ja som na sashe nechcela, zdalo sa mi to proficke - tu na MK som si ako amaterka trufala - a platit mesacny poplatok sa mi neoplati... baby boli chore, dalo sa - od vcera nic nehackujem, ani vecer nebudem, lebo kopa zehlenia a som uz aj hotova... zajtra alergologia a zasa ihrisko... tak ak uhackujem 1 riadok, to bude uspech... ale na MK sa mi uz dvakrat stalo, ze baby odskocili od zavazneho dohovoru - hadam na sashe to bude istejsie... a hlavne ked predam, dostanem nieco, ked nepredam, nic sa nedeje... ved ako som uz pisala, je to fakt o stasti - komu sa zapaci prave tvoja vec, lebo trh s hackovanim je preplneny - podla mna...

julianka777
9. máj 2012

@adrika79 na sashe som aj ja 🙂 mas pravdu,teraz je vela toho hackovania a kazda ma svoju oblubenu,ktorej je verna 😀 ale nastvalo ma to,ze je tu vela bab,co viem ze aj predavaju cez ip a tie tu maju albumy uz pekne dlho...ja som tu mala abum od mojej prvej ciapocky,urcite nie za ucelom predaja...a este som sprosta kazdej pomahala...ale uz kazdeho kaslem...a to ze mam stranku na fb...od kedy ju mam,predala som 2ciapocky a 1celenku...vsetko ostatne som robla kamaratkam ktore su mi ako sestry 🙂

svetlankat
9. máj 2012

@julianka777 to cloveka nastve, ja som zacala hackovat len pre vlastnu potrebu, netrufam si este ani pre kamosky robit. Zatial len pre malu. A predavat sa nechystam vobec. Ale presne viem o com pises.

julianka777
9. máj 2012

@svetlankat to som na zaciatku ni ja nedufala 🙂 ono to casom pride a kamaratky ked zistia ze vies hackovat,tak ta zasypu prosbamy 🙂

svetlankat
9. máj 2012

@julianka777 akoze prosby su od prvej ciapocky, ale ja nechcem, chcem robit pre malu a pre mm, zatial urcite nie, potom pridu vianoce a nejake narodeniny. Predaj urcite nie. To som presvedcena

svetlankat
9. máj 2012

@julianka777 Ja osobne si myslim, ze je to nezaplatena robota, ale to je moj nazor. Niektore mamicky by chceli za par supov, nadheru, nad ktorou stravis vela casu, a cas je najdrahsi