Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

maria1610
30. máj 2013

@blka nie na fler.cz

blka
30. máj 2013

@maria1610 Aha,děkuji.

mirka20
30. máj 2013

ahojte. potrebovala by som poradit, ze z akej vlny mozem robit kabelku pre seba.

maria1610
30. máj 2013

@mirka20 akákoľvek bavlna, prípadne zmes bavlny a bambusovej viskózy - táto zmesová priadza je mäkká a oderu - vzdorná 🙂

sjuzi
30. máj 2013

Ahojte sikovnice, nemate prosim niektora navod na hackovane sietovane tricko tak na velkost S. Dakujeeem 😉

mirka20
30. máj 2013

@maria1610 dakujem 🙂

vera_vila
30. máj 2013

@paulie Elina Nicky, hodně oblíbená, nebo Batole, má atesty pro děti do 3 let, je moc příjemná, teplá tak akorát...

vera_vila
30. máj 2013

@evicka1 Děkuji...

paulie
30. máj 2013

@vera_vila děkuji 🙂

asistentkarvv
30. máj 2013

@paulie Já dělám z Elian klasik, Elian mimi, Batole, Olívie. Ono i záleží jaký zvolíš vzoreček.

@maria1610 jééé to je hezké 🙂 až to doděláš - prosím přidej fotečku 🙂

asistentkarvv
30. máj 2013

@broucek2 @rossalinda holky co máte rozdělané? Já nyní dělám další svetr 😀 ale chtěla bych zkusit zase něco jiného... tak prosím o inspiraci 🙂

paulie
30. máj 2013

@asistentkarvv díky moc 🙂

nella0305
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kadri
30. máj 2013

ano, drops vlnene, merino, alpacove a hodvabne priadze su v akcii 🙂 vcera som objednala z www.e-vlny.sk a dnes uz mi to poslali 😎

mamamajka
30. máj 2013

Tak zase sa mi niečo nové podarilo 🙂 teda, neviem či podarilo, ale deti majú radosť - oni sú také vďačné "obete" 🙂

madlenka29
30. máj 2013

@mamamajka dělala jsem podobný šáteček-žletej,ale ještě ho musím něčím ozdobit 🙂

vera_vila
30. máj 2013

@asistentkarvv Mám rozdělané šatečky (háčkované), pletený živůtek na šaty s bavlněnou sukní, svetřík (setík) pro miminko, pokémona Snivyho a medvěda z Prakt. ženy - a v hlavě spoustu plánů na další 2 šatečky, další setík pro mimi, overal na zimu pro syna, 2 halenky a 1 kabátek pro sebe... Jo a taky přehoz na pohovku... Jo a ještě pletené a háčkované vlňáčky pro synka bych ráda stvořila... Jen by den nesměl mít JEN 24 hodin a nesměla bych dělat nic jiného, než jen plést a háčkovat...

broucek2
30. máj 2013

@asistentkarvv dělám na tomto pro sebe, pak musím pro synovce udělat klobouk na látu, pro naší malou asi podobnou čepisi jako ta růžová a ještě chci nějaké sukýnky

blka
31. máj 2013

@nella0305 Ta sleva je přímo u toho zboží nebo se odečítá potom?

nella0305
31. máj 2013

@nella0305 ta cena už je po slevě např. příze Kid Silk je běžně za 135,- nyní 88,-. Lace 235,- nyní 153,- atd. Jedná se o celkem luxusní materiály, ale jsou i jiné levnější např. Eskimo, Nepal, Delight 😉

blka
31. máj 2013

@nella0305 Aha, super díky moc 🙂. A do kdy ta akce trvá?

fatima30
31. máj 2013

kočkynemate niektora link na hackovanie volanoveho salu.
a este jedno info nenasla som nikde yarn art tie volanove priadze iba u nas 4,60 za 100g v galanterke je to dobra cena???alebo?

cizu
31. máj 2013

Holky, prosím, neumíte někdo rozklíčovat nebo mi poslat link kde bych našla vysvětlivky, co vůbec háčkovat?.-)
díky moc..

tunylyk
31. máj 2013

@cizu urobis si zo 6 ro kruzok,v dalsom rade 12ks,v dalsom6oblucikov so 4ro,v kazdom obluciku mas ks,ro,6ds,ro,ks,dalsi rad znova urobis obluciky,ale uz z 5ro,do nich ks,ro,2ds,5 dvakrat nah.ds,dalsi oblucik je zo 6ro,v nom znova ks,ro,2ds,7 2xnahds,2ds,ro,ks

mamamajka
31. máj 2013

@cizu Rozpísané to síce nemám ale možno ti pomôže vidieť to nafotené postupne ako sa to robí 🙂 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/janmin/album...

broucek2
31. máj 2013

@cizu značky jsou v jednom z mých alb zda na mimibazaru

nella0305
31. máj 2013

@blka už maximálně do 6.6. jestli bude ještě co prodávat, dost toho už zmizelo 😉

rossalinda
31. máj 2013

@asistentkarvv - ja mám klobúk pre kamošku s velkým motýlom, dierkovanú homlessacku ciapku pre neter, poníka pre krsňa a teraz už tiež silno rozmyšlam nad tým svetrom 🙂

sisi13
31. máj 2013

ahojte, neviete o nejakom postupe na pletenú tehotenskú tuniku, takú prestrihnutú pod prsiami? 🙂

veronikani
31. máj 2013

Dnes dokončená 🙂