Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vlastulina1
7. mar 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@cloviecik777 za 4 dni? fuu fakt sikovna 😉

gabina84
7. mar 2016

ahojte, prosim vas nemate nietko navod na hackovanu vestu pre 6rocne dievca? dakujem pekne

jarkaciarka
8. mar 2016

Ahojte zienky, som tu nova a este sa len zacinam orientovat.... Chcela som poprosit o radu. Neviete, kolko cca klbiek priadze jeans by bolo treba na deku do kocika? Nejaky rozmer cca 90x100cm? Chcem si objednat nejak naraz a nemam vobec potuchy kolko ich zobrat :( dakujem za radu

mechurik
17. mar 2016

@harula1 ahoj, prosim ta, chcela by som si skusit uhackovat tvojho macka, budes taka zlata a posles mi navod prosim ta na krasa.oriflame@gmail.com? dakujem

harula1
17. mar 2016

@mechurik ktoreho?

mechurik
17. mar 2016

ahojky, toho pekneho svetluckeho macka bledomodry bol tusim 🙂

salome51
17. mar 2016

@fybby neposunieš návod ak môžeš? Tá deka je nádherná, veľmi sa ti vydarila. Chcela by som niečo také uháčkovať pre synčeka. Ešte je v brušku tak aby ho deka už doma čakala 😉

meinkonka
18. mar 2016

baby prihackuvavate alebo prisivate aplikacie na ciapky ?????

harula1
18. mar 2016

@mechurik pls pozri do mojho albumu a daj like ze ktoreho mas na mysli 🙂 dikes

fybby
18. mar 2016

@salome51 Ďakujem, používa ju sestra do kočíka pre svoje dievčatko 🙂 Štvorce sú tie, ktoré sú na obrázku a srdiečka...tak to som robila podľa nejakého návodu na youtube, ale už neviem, aké video to bolo 😒 Ale návodov na srdiečka je po internete dosť. Potom som to zháčkovala dokopy, obháčkovala a bolo 🙂

salome51
18. mar 2016

@fybby paráda, ďakujem veľmi pekne 😉

miaria1
24. mar 2016

Ahojte dievcata, nevedel by niekto poradit, kde sa mozem dopracovat k navodu na tychto mojkacikov? Vopred velmi pekne dakujem za tipy.
http://www.101crochet.com/wp-content/uploads/20...

jarabica
31. mar 2016

ahojte dievcata, potrebovala by som poradit. som hackarka zaciatocnicka. hackujem ciapku, od vrchu, od magickeho kruhu, pridavaniu ociek rozumiem, postupovala som podla tohto navodu>
1. riadok = urobila som 12 stlpikov
2. riadok = do kazdeho 2 stlpiky = 24 stlpikov
3. riadok = 2 stlpiky do jedneho ocka a 1 stlpik do jedneho na striedacku
4. riadok = 2 stlpiky do jedneho ocka a 1 stl. do jed., 1 stl. do jed. na striedacku
5. riadok = 2 stlpiky do jedneho ocka a 1 stl. do jed., 1 stl. do jed., 1 stl. do jed., na striedacku
6. riadok = 2 stlpiky do jedneho ocka a 1 stl. do jed., 1 stl. do jed., 1 stl. do jed., 1 stl. do jed.
a potom uz po jednom...

hackujem na 3 haciku, tensou jarnou vlnkou, robim to pre syna obvod hlavy cca 53cm...

mam uhackovanych 22 riadkov a ma to na hlave take na tesno, som este nad usami... ani neviem ci mu tam vojdu 😠 🙂

viete mi poradit, ci som postupovala dobre, alebo som mala viac pridavat... alebo nejaku radu pre zaciatocnicku, ako si to vymerat, vypocitat, nerada by som parala... ale ked to inak nepojde, vyparam 😉

ejka1288
1. apr 2016

@tretulka vedela by si mi prosim napisat navod ako ustrikovat tu prvu ciapocku ?

tretulka
2. apr 2016

@ejka1288 ktoru prvu? 😕 🙂 😅

ejka1288
2. apr 2016
ejka1288
2. apr 2016

@tretulka tu taku ovalnu s A 😀

tretulka
3. apr 2016

@ejka1288 to je hackovana, uplne jednoducha, klasicka placka do mr 12DS, potom pridavat v 1r v kazdom ocku, dalej 1,2; 1,1,2, 1,1,1,2 az do pozadovanej velkosti, navod na A som nasla niekde na nete.

ejka1288
3. apr 2016

@tretulka dakujem

hricmajka
15. apr 2016

@meinkonka ja prišívam

hricmajka
15. apr 2016
harula1
20. apr 2016

@miaria1 ahoj, navod kupis tu http://www.lilleliis.com/
teraz sa da kupit aj knizka cca 20 eur stoji a dostanes ju aj v pdf do mailu

kittynnkaa
3. máj 2016

Ahojte vedela by mi niektorá poradiť ako vyšijem meno na hackovanu bábiku?

terka1607
6. júl 2016

Baby potrebujem poradiť, chcem spraviť takúto deku s priadze, ale neviem koľko toho mám kúpiť, pani čo mi to bude robiť mi nepovedala 🙂 Budem vám moc vďačná, keď mi poradíte aj koľko akej farby približne, samozrejme kúpim viac, ale ja sa tomu vôbec nerozumiem tak nemám poňatia koľko toho asi treba 🙂

terka1607
6. júl 2016

Ešte som zabudla napísať rozmer 😀 80 cm x 100 cm

zuzuliatko81
12. júl 2016

Ahojte, poradite mi prosim aku priadzu alebo vlnu pouzivate na háčkované hracky a aku na ciapky? Dakujem

harula1
12. júl 2016

@zuzuliatko81 ahoj ja na hracky pouzivam bavlnu napr.limone, catania, catona, camilla a na ciapku podla toho vi na zimu alebo na jar vacsinou co sa mi na pohlad paci

zuzuliatko81
12. júl 2016

@harula1 ja by som to chcela objednat cez internet, nakolko do mesta sa pri malom nedostanem. Ciapku by dom chcela taku prechodnu. Nie uplne hrubu ale zas ani tenku. A ktora z tych bavln je taka maksia?

ejka1288
12. júl 2016

@terka1607 aka to je vzorka na tej deke?

terka1607
12. júl 2016

Vraj je to strojové, ale jedna známa mi povedala, že mi to spraví, že vie podobný vzor, ale aký to je neviem, ja si to nebudem robiť sama, ja to neviem 😀