Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
15. feb 2013

@maria1610 nádherná

veronel24
15. feb 2013

vera_vila tu mam a inaksi nemate navod

vera_vila
15. feb 2013

@veronel24 bohužel jiný návod na čepičku, kde jsou sloupky označené čísly, nemám...

veronel24
15. feb 2013

a neviete kde to najdem

vera_vila
15. feb 2013

@veronel24 zkuste www.mimibazar.sk nebo www.mimibazar.cz, návodů je tam spoustu... Nevím totiž, jakou čepičku konkrétně myslíte...

veronel24
15. feb 2013

daky klobucik na leto

vera_vila
15. feb 2013

@veronel24 zkuste ty weby, které jsem Vám psala, návodů je tam opravdu hodně - napr. tyto http://www.mimibazar.sk/navody.php?user= http://www.mimibazar.sk/navody.php?user= http://www.mimibazar.cz/navody.php?user= stačí si jen vybrat...

lemge
15. feb 2013

@maria1610 nadherna opicka... 🙂 prosim ta co su to za oči?diki

maria1610
15. feb 2013

@lemge bezpečnostné oči - ja ich nakupujem na www.fler.cz/micromyska.material

lemge
15. feb 2013

@maria1610 jeeej dakujem...a oplati sa ?,co vyjde postovne,?nedopatrala som sa 😕 🙂

maria1610
15. feb 2013

@lemge poštovné mi účtovala holka podľa taríf ČP, za balíček asi 20 párov som platila 2-3 eurá, nepamätám si presne

maria1610
15. feb 2013
samada
16. feb 2013

ešte vás tu poprosím o radu, že ako robíte čiapočky s ušami?To ich háčkujete priamo na čiaku, alebo sa prišívajú, alebo ako?Idem skúsiť aj niečo také, len neviem, ako na to 🙂

matusssa
16. feb 2013

@samada ja robim zvlast uska, a ptm prisijem 🙂

avanka
16. feb 2013

@luckybara ja som take album u teba nenasla ☹
prosim daj mi link, dakujem

luckybara
16. feb 2013

@avanka jestli myslíte není mé ale @helulela tady link..
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/helulela/alb...

masinka
16. feb 2013

cafte babule, tak ste ma inspirovali a tiez som sa pustila do hackovania 🙂
prvy pokus bola ciapocka .... nejako mi nevysla velkost, tak ju ma babika, 2. a 3. pokus su Nelkini oblubeni nastvani vtaci 🙂

maximka33
16. feb 2013

@maria1610 krásná opička, dáš návod?

mmamca
16. feb 2013

@rina76 nadherni mackovia,mozem ta poprosit o navod?Dakujem🙂

vera_vila
16. feb 2013

@mmamca návod na medvídky byl v Praktické ženě...

lasirena
16. feb 2013

Tak retro šatka nakoniec dopadla takto, urobila som si ju po svojom 🙂

vera_vila
16. feb 2013

@jania023 Nevím, zda už Ti někdo odpověděl ohledně toho vzoru, musela bych to vyzkoušet, ale tak podle toho obrázku to vidím jako 30 DS do magického kroužku, druhá řada - 3x DS za přední nitku do KS, 3-5 ŘO mezi trojici DS, třetí řada - 3DS sháčkovat do 1 DS, 5 DS nad ŘO, čtvrtá řada - sháčkovat 2DS do 1 DS, 1 ŘO - to je konec té květinky, pak je tam to tvarování do čtverce... a tam už se ztrácím, jak je to přiháčkované k tomu zbytku...

maria1610
16. feb 2013

@maximka33 ja som háčkovala podľa knihy Elisabeth Doherty - Super Happy Crochet Cute

samada
16. feb 2013

robili ste niekto niečo na takýto spôsob?Dajte foto na inšpiráciu. Požičala som si foto, dúfam, že to nikomu nebude vadiť 🙂

vera_vila
16. feb 2013

@samada a kde je to foto?

samada
16. feb 2013

tu je foto

jania023
16. feb 2013

@vera_vila dakujem i ked absolutne nechapem...ja som lajk len max tak este nakres ci youtube

vera_vila
16. feb 2013

@jania023 Aha... No, tak nakreslit se to dá taky 🙂 Ale ono Ti to stejně asi moc nepomůže, když si nevím rady s tím tvarováním do čtverce a napojením na zbytek toho svetru... Tam se fakt ztrácím, jde to tam špatně vidět... Jako ještě tam vidím, kterým směrem se co háčkovalo, ale jak je to spojený k sobě, to tam už přesně z toho nepoznám ☹

aaalena
17. feb 2013

Zdravím a obdivujem Vašu prácu. Po dosť dlhom čase chcem zobrať hačkovku do ruky a niečo začať tvoriť 🙂 V apríli sa nám má narodiť chlapček, tak by som mu chcela niečo uháčkovať, nejaké čiapočky, papučky. Zaujímalo by ma niečo také veselé, napr. na fotenie (inspiraciu prikladam) Ak by ste vedeli o nejakých návodoch, tak budem veľmi rada ak sa s nimi podelíte 🙂

aaalena
17. feb 2013

A ešte by som rada vedela ako vyrobiť napr. takéto papučky pre chlapčeka alebo aj hocijaké iné 🙂