Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucula73
5. nov 2012

juj kočky,idem sa posťažovať.........tá vlna Lada je fakt strašne tvrdá......čapica je ako koberec,nepoddajná,a fakt taká umelá.......ach jaj,kúpila som 5 klbiek,ale musím zohnať niečo iné 😠 😝

bambola
5. nov 2012

@lucula73 tak to ma mrzi, ze aj ty mas blbu skusenost 😔 je este taka moznost, ked mas tak vela klbiek, ze zoberes vacsi hacik a potom ciapku podsijes flisom

simisi
5. nov 2012

@lucula73 mne dala svokra Ladu,a ta sa mi zdala maksia ako Lada luxus/svokra mala stare zasoby/.uz ju nebudem kupovat a vyskusam Tango 😉

jujka7
5. nov 2012

@saskax dakujem krasne za info,ja tiez pouzivam merino,ale chcela som taku hrubu ako je vlna,je nejaka znacka alebo vyrobca co ma merino podobnej hrubky,take ze 50g/50m cca.

letuskah
5. nov 2012

@lucula73 inak teraz som robila ciapku starsiemu zo zelenej lady luxus a to je ako ryzova kefa tvrde, hnus, ale predtym som robila z cervenej, medovej, hnedej a bielej a tie su makkucke, hlavne ta medova a cervena, tie su ako pre babetko makkucke

saskax
5. nov 2012

@jujka7 ja som si teraz objednala od firmy DROPS - Big merino, je to na ihlice c.5 (50 g/75m) : http://www.ganella.cz/prize-big-merino/1714-pri... a este som si objednala od firmy SCHACHENMAYR - Extra merino big, to je na ihlice c.5-6 (50g/80m) : http://www.ganella.cz/prize-extra-merino/1472-p... myslim, ze z merina sa uz hrubsie nerobia, toto su asi najvacsie...potom jedine 2 priadze dokopy strikovat alebo hackovat.

saskax
5. nov 2012

@jujka7 alpaca sa vyraba z lamy - ona ma taku ostrejsiu srst, preto mozu niektore priadze trosicku ani nie ze pichat - no nebude to take makke ako merino...

saskax
5. nov 2012

@jujka7 este som nasla firmu LANG YARN - Merino 50, ihlice c.9 (100g/90m) - uz je to 98% merino vlna + 2% polyester...a myslim ze to bude dost drahe... http://www.langyarns.com/index.php?nav=7,45&pro...

mrkvakatka
5. nov 2012

no idem asi nájsť hrable a kupiť bambulky 😀

https://www.youtube.com/watch?v=_l02eXEpPxY
monalisatko
5. nov 2012

@lucula73 a nevymenila by ti ju predavačka v galantérke? U nás nie je problém, v pohode mi vymenia 🙂

mrkvakatka
5. nov 2012

síce nepodarok ale aspon Kitty uši nezamrznú 🙂

telinka
5. nov 2012

tak som zase nieco pomotala.....

telinka
5. nov 2012
meggi0201
5. nov 2012

Ahojte žienky-šikovnice 🙂 sľúbila som 17ročnému synovcovi od Ježiška čiapku a vymyslel si, že chce takéto niečo. Uff poradíte mi, čo s tým? Existuje dáky návod na takútoháčkovanú čiapku z DS? Či je to len obyčajná a je proste dlhšia, ale potom ako docieliť toho, aby to vzadu ležalo? Tenšiu vlnu? Lebo čo som robila teraz trpaslíka z Lady, tak mi to stalo ako po rane prúdom, tá vlna je moc tvrdá, alebo som moc uťahovala.... poraďte prosím

simisi
5. nov 2012

@meggi0201 urcite nie z Lady,ta je tvrda,ja myslim,ze treba len urobit vacsiu placku ako je potrebne a urobit ju dlhsiu,tak ako sa ti hodi a potom uberat 🙂

letuskah
5. nov 2012

@meggi0201 ja by som aj z lady spravila ale 5 hacikom aby to bolo volnejsie no a musi byt dlhsia ako taka klasicka, aspon tych 7cm

meggi0201
5. nov 2012

@simisi
@letuskah ďakujem a teda klasický postup? len proste dlhšia?

babatenko
5. nov 2012

ahojte, dievčatá, potrebujem radu 😕
háčkujem svetrík do A, a evidentne mi aj predok začal od začiatku uchádzať do písmena A 😀 dá sa ten predok nejako zachrániť teda okrem toho, že tam bachnem len jeden gombík?
som ja ale trúba 😀

jankavrutky
5. nov 2012

ahojte mamičky, ktoré viete hačkovať. ja medzi vás, žiaľ, nepatrím. chcela by som vás popýtať, či by mi niektorá z vás uhačkovala ozdobu na rukavičky čiernej farby. rukavičky som kúpila z bazariku a sú na nich zvyšky lepu po starej ozdobe o rozmere 2x2 cm, ktoré by som chcela zakryť. celá rukavička má 12 cm. zaplatim. dakujem

lucula73
5. nov 2012

@monalisatko vymenila,keby som mala bloček 😝 😝

monalisatko
5. nov 2012

@lucula73 joj škoda. Mňa u nás už poznajú, tak bloček nepotrebujem, lebo na ňom aj tak nemajú názov vlny, ale len cenu 😅

meggi0201
5. nov 2012

Konečne som dorobila malému zimný set k bundičke, zateplená ušianka, šál, len rukavice musím kúpiť, to potrebujem nepremokavé a také asi neuháčkujem 😀

letuskah
5. nov 2012

@meggi0201 nadherne 😵 a tu ciapku klasicky placka, vzor aky chces akurat ju urobis mega dlhu 😉
@babatenko vidim len jednu moznost zachrany a to vyparat a spravit este raz, tam sa ti na konci riadku stracaju ocka, pocitaj si, na predkoch musis mat vzdy o 1 ocko viac ako v predoslom riadku a na ostatnych dieloch o dve viac 😉 aj keby si to obhackovala a dala 1 gombik, nebolo by to pekne

meggi0201
5. nov 2012

@letuskah 🙂 dííííky

babatenko
5. nov 2012

@letuskah ja som si to aj myslela, že to takto dopadne 😀
ďakujem ti, som nevedela, koľko presne mi má nabiehať očiek 🙂

letuskah
5. nov 2012

@babatenko ale je zvlastne ze len na jednej strane, mne sa stracali ocka vzdy na oboch, lebo som vzdy zaciatok riadku robila zle

telinka
5. nov 2012

@jankavrutky nasi tam vacsi gombicek 😉

lussy23
5. nov 2012

@telinka krásne. to je pletené?
@meggi0201 nádhera

jankavrutky
5. nov 2012

@telinka dobry napad. popozeram nejaky.len dufam,ze mi ho maly nebude chciet spapat

lussy23
5. nov 2012

@dandik krásne
@moon1979 krásna
@janabanc krásna akým štýlom je robená tá farebná?
@beatricer ďakujem.

a nemáte postup na tú kvietkovú čiapku?