Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lyrrya
6. nov 2012

@adrika79
@letuskah
baby dakujem.
no uz bezim off,lebo drobcek mi uz neobsedi

meggi0201
6. nov 2012

@adrika79
@letuskah
@miruska15
v tej galanterialucia.sk som našla aj ladu v tých farbách, ale to mám zbytočne veľa kvôli 1 čiapke, tak som sa rozhodla pre Elian klasik, tiež majú všetky farby jupííííí myslím, že po 1 klbku zo 4roch farieb to v pohode výjde 😀 len mi odporúčte babule háčik, lebo ja som všetko zatiaľ robila 4.0 a akosi sa nevyznám v tom, že čo na háčkovine spôsobí veľkosť háčika 😅 😅 😅 keď to chcem pružnejšie, aby mi to spľaslo tak väčší háčik, či menší? no som z toho jeleň 😅

nika1985
6. nov 2012

ahoj baby neviete mi poradit odkal z netu kupujete vlnu tu v meste je galanteria a ako napotvoru ked si najdem druh nemaju 2odtiene ktore by sa mi k sebe hodili uz ma to nebavi a este jedna otazocka aku vlnu na zimne capice najviac pouzivate ja som teraz robila s pertele a je to nejake tvrdde ale hrubka vlny je super. Dakujem vam velmi pekne pytam sa preto ze som uz skusala hladat na nete nieco ale vzdy mi to vypise ze treba kupit cele kg a to vela vela vlny

letuskah
6. nov 2012

@meggi0201 ja by som to robila takym ako je na stitku k vlne, s klasikom som eeste nerobila ale myslim ze by to malo byt OK, s vacsim by to mohlo byt moc dierovane a s mensim zase tuhe

meggi0201
6. nov 2012

@letuskah 😵 😵 😵

adrika79
6. nov 2012

@nika1985 www.galanterialucia.sk, je tu na MK ako lucia32, overene, velky vyber... 😉 velmi mila a pohotova...

adrika79
6. nov 2012

@meggi0201 presne :D

nika1985
6. nov 2012

@adrika79 dakujem vecer popozeram

mmamca
6. nov 2012

ahojte dievcata, krasne vytvory robite, asi sem nakuknem castejsie aby som sa insprirovala🙂 Mne sa zatial podarilo uhackovat niekolko papuciek, ciapok, sal a aj prstami hackovanu deku + par aplikacii (kvety, srdce...)... no stale som taky zaciatocnik
vedeli by ste mi poradit ako uhackovat capicu na dospelacku hlavu s osmickovym vzorom?
@telinka ty si tu mala taku oranzovu ciapku 3 str. dozadu, to si hackovala?
dakujem vam

nikina17
6. nov 2012

vedela by mi niektora pomoct ohladom hackovanej usianky? zatial som skusala len jednoduche ciapocky z dlhych stlpikov. Kupila som si krasnu chlpatu vlnu Baby Dream a chcela by som z nej spravit malej usianku popripade s mackovymi uskami navrchu. Ak mate niekto nejaky navod, bola by som vam vdacna. Dakujem, Veronika

saskax
6. nov 2012

@nikina17 tu je presny navod na chlpateho medvedika 😉 : http://tvorivka.blogspot.sk/search/label/návody...

evelin116
6. nov 2012

zhanam!!!!!

monhla
6. nov 2012

Babenky z okolia TT - objednávate si niektorá z www.galanterialucia.sk ? Chcela by som len pár vecí a ak sa môžem k niektorej pridať, môžeme si rozdeliť náklady na poštovné.

nikina17
6. nov 2012

@saskax jej, dakujem krasne za link, tak teraz sa uz len pokusit uhackovat 😀

saskax
6. nov 2012

@nikina17 dufam, ze sa Ti podari...potom nam ju ukaz 😉

lussy23
6. nov 2012

@adrika79 krásne jej
@janemari krásne @adrika79 krásna
@miruska15 krásna

miruska15
6. nov 2012
telinka
6. nov 2012

@mmamca ta zltooranzova bola pletena 🙂)

telinka
6. nov 2012

moje posledne dielko 🙂)

nikina17
6. nov 2012

@saskax o.k. zatial je asi tak 1/3 hotova 🙂
ale pridam par svojich doterajsich vytvorov 😀

adrika79
6. nov 2012

@evelin116 Chces si take kupit? skusala si Lucia32? ma eshop a ma vsetky v ponuek,c o potrebujes - nevidno sice cial, ale myslim, ze ma vsetky
www.galanterialucia.sk
napr ciernu ma 33 kuosv :D http://www.galanterialucia.sk/galanterialucia/e...

meggi0201
6. nov 2012

@adrika79 nevieš ako často dopĺňa pani Lucia tovar? Má v ponuke asi všetky druhy, ale asi 2/3 farieb, ktoré potrebujem momentálne nemá na sklade:((((( aaach alebo na fb ju pod čím nájdem?

adrika79
6. nov 2012

@meggi0201 Teraz objednavala, nieco prislo, nieco caka... na FB je ako Lu Lucia Bodnarova, je aj na mimibazare, ale aj galanterka ma emailovu adresu, kazdy den ju kontroluje - ona ma vlastnu galanteriu a aj eshop... zavidim jej tisko :D

adrika79
6. nov 2012

@meggi0201 Niektore vlny maju teraz vsade vypadok -aj u vyrobcu, napr tango, rachel, baby dream...

adrika79
6. nov 2012

@meggi0201 Co by si potrebovala?

evelin116
7. nov 2012

@adrika79 no kukala som vcera a tu modru nemala..furt k nej idem ako prvej

blka
7. nov 2012

@telinka To je nádherná vlna. Co to je prosím?

dandik
7. nov 2012

Máme další výtvor - naše druhá čepka, nejvíc mi dalo zabrat obháčkování pejska a ty jeho uši 😀

telinka
7. nov 2012

@blka je to "kateřina plus" od toptexu, bavlna/akryl 😉

saskax
7. nov 2012

@evelin116 hneda Elian Nicky : http://www.ganella.cz/prize-nicky/1106-prize-ni... modra Elian klasik : http://www.ganella.cz/prize-klasik/1160-prize-k... zltozelena Elian Nicky : http://www.ganella.cz/prize-nicky/1117-prize-ni... a to posledne neviem ci je cierna alebo tmavomodra...skus si pozriet tu starnku - je tam velky vyber farieb a vsetko je skladom...