Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

luckybara
23. jan 2013

@olivka84 nebo stejná je Katka,Camilla,Catania..to jsou bavlnene prize

luckybara
23. jan 2013

@luci79 mám ji doma nachystanou :D

luci79
23. jan 2013

@luckybara a kedy sa do nej pustas? 😀

saskax
23. jan 2013

dievcata, nemali by ste zaujem o vlnu Drops Andes? Neodhadla som mnozstvo a kupila som jej viac. Zlozenie ma : 65% vlna a 35% alpaka, odporucane ihlice : 9. Mam bielu 3 kusy (cislo : 1101), ladovo modru 2 kusy (cislo 8112), svetla bezova 4 kusy (cislo 0206), cierna 2 kusy (cislo 8903) a kralovsku modru 1 kus (cislo 6928). Cena by bola 3,40 € za klbko. Dakujem 😉 Tu je link na nu : http://www.e-vlny.sk/vlny/detail.aspx?7

saskax
23. jan 2013

tu je napriklad ta biela :

luckybara
23. jan 2013

@luci79 toz to nevim ale budou sni interaktivní kostky pro zrakove postizene,takze neon.oranz,cerna a bila

saskax
23. jan 2013

zabudla som napisat navin : 100 g = 100 m = 1 klbko

olivka84
23. jan 2013

@pempusik neviem nazov ale sa mi mari cosi ako eliana neviem isto

olivka84
23. jan 2013

@saskax no to s tym patentom som nevedela este ze si mi povedala dobre ze som este nezacala

olivka84
23. jan 2013

@luckybara katku mam doma ale ciernu a ruzovu idem volat svokre nech mi kupi oni maju obchod rovno pri baraku

mataklinec
23. jan 2013

@evelina77 waw nádhera.... to je háčkované alebo štrikované??

winona24
23. jan 2013

@lenadka ty si sa ma ešte pred mesiacom pýtala na tú vlnu Eskimo....prepáč že odpovedám až teraz....na prvý omak je mäkká...ale hotový výrobok trošku hryzie....čiapka Natálke nevadí...ale nákrčník mi nechce nosiť....tak ho nosím ja... 😀

winona24
23. jan 2013

moje prvé dva páry botičiek....nie je to úplne dokonalé....ale som na ne patrične pyšná....myslela som ,že sa mi to nikdy nepodarí.... 😅 😀

mikinka31
23. jan 2013

chcela som poprosit sikovne maminky co hackuju nejake vzory na detsku hackovanu deku s obrazkom,hackovane zvieratka aj s navodom.ked sa nieco podari dam vediet.dakujem.prajem pekny den

poisonblu
23. jan 2013

Baby, ako hackujete KS a DS? Lebo som nasla 2 sposoby hackovania. Priklad, ja hackujem KS tak, ze pichnem do ocka, nahodim a pretiahnem oboma ockami. Ale nasla som aj taky navod, ze pichnut do ocka, nahodit, pretiahnut jednym, zase nahodit a pretiahnut dvomi....

pempusik
23. jan 2013

@poisonblu ten prvy sposob, co pises, je pevne oko, ten druhy, je hormalny ks.

pempusik
23. jan 2013

@olivka84 hmm, tak neviem. a zdalo sa ti, ze teda ze pletenina nie je pekna, ked siplietla 3,5?

olivka84
23. jan 2013

@pempusik no nepacilo sa mi to take velke oka to boli teda AKO to bolo upletene tak v tej pletenine boli tie oka akesi velke

saskax
23. jan 2013
pempusik
23. jan 2013

@olivka84 mozno su tie ihlice na to privelke, preto sa ti robia velke oka.

evelina77
23. jan 2013

@mataklinec tie ciapky su hackovane.

hpaja
23. jan 2013

@saskax děkuji za tip, pořídím si tedy ještě ty 40cm jehlice a snad to zvládnu 🙂
Jestli mi můžete ještě poradit, jak se to vlasně spojí, aby to byla roura? U háčkování je to pevné oko a v další řadě se začíná řetízkovým okem... při pletení je to jak?

saskax
23. jan 2013

@hpaja nahodis si na tu okruhlu ihlicu napriklad 80 ociek a 1. ocko ktore zacnes strikovat je vlastne prve nahodene ocko. Pri strikovani sa neukoncuje riadok a nezacina novy, ale strikuje sa to vlastne do spiraly. Dufam, ze som to zrozumitelne napisala 🙂 ak nie, tak kludne este napis 🙂

hpaja
23. jan 2013

@saskax už tomu rozumím, moc děkuji za radu 🙂

saskax
23. jan 2013

@hpaja nie je zaco, aj nabuduce 😉

poisonblu
23. jan 2013

@pempusik ano, zle som to napisala...

Takto to robim ja

https://www.youtube.com/watch?v=C3sHypgSvlc

A ten druhy sposob som nasla v jednej knihe, ale videla som ho aj na nete, len to neviem najst....ten je taky, ze sa nepretiahne cez dve ocka, ale najskor cez jedno, zase sa nahodi a potom cez dve...

pempusik
23. jan 2013

@poisonblu ahaaaa, lebo ja to robim tiez tak, ako je to v tom videu. myslela som si, ze by to snad mohol byt dvojity kratky stlpik, ale taky asi nie je 🙂

poisonblu
23. jan 2013

@pempusik v tej knihe je inak hackovany aj dlhy stlpik...ked budem mat cas, tak to sem hodim

pempusik
23. jan 2013

@poisonblu ono mozno fakt existuju viacere sposoby. ked niekedy pozeram videa, tak sa mi rozum zastavuje, ako vobec tu hackovku drzia 🙂

lilyen2011
23. jan 2013

Znáňam nejaký materiál, ktorý by sa dal použiť na spodok papučiek, čižmičiek a pod ktoré budú háčkované pre väčšie dieťa (aby v nich mohla malá aj chodiť) našla som zatiaľ jeden tip, no toto je skôr recyklácia neviem pod čím hľadať podobný materiál aký sa používa pri žabkách, alebo čím to nahradiť?? hmm :-/