Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

simisi
10. sep 2012

pripravy na zimu 😉

evelin116
10. sep 2012

@letuskah jej ten je krasny..a kde najde navod?

letuskah
10. sep 2012
evelin116
10. sep 2012

@letuskah super len kto mi to prelozi

babulatko
10. sep 2012

@letuskah díky moooc 🙂 svetrík je krásny, určite ho vyskúšam 😉

adrika79
10. sep 2012

Návrat od háčkovania k pleteniu - na zimu s mega brmbolcom...

dudri
10. sep 2012

ako mam hačkovat capicu z kratkeho stlpiku ? presny postup ako http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81
mne sa nezda lebo hackujem vlnenu placku.
to je capica z ks? https://www.modrykonik.sk/fotoblog/mikovka/albu...
cislo hacik? 3 ?
VDAKA

letuskah
10. sep 2012

@evelin116 ten je tiez krasny tam je v podstate rovnaky princip akurat vzor na ten spodok je iny, mam to dakde prepisane tak ak to najdem napisem, pisala som si to na zdrap papiera takze snad sa z toho este vysomarim 😖

letuskah
10. sep 2012

@dudri obidve su z dlhych stlpikov, mozes aj KS ale to je na dlho, ja by som to nedokazala...

jasmika
10. sep 2012

@letuskah TAK tu sú ponožky 🙂 doladila som k čiapočke 😀

bambola
10. sep 2012

dievcata poradite mi?
chcem spravit malej tuto ciapku
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8211

mam kupenu ladu luxus, neviem ci ju mam pouzit jednojitu alebo dvojitu a aky hacik (3 al. 4) ? dakujeeem

andy1978
10. sep 2012

@bambola robila som z lady luxus a dala by som iba vo jedno a robila som na 4.5 haciku, mensi by som nedavala, bolo by to take ubite.

monalisatko
10. sep 2012

@jasmika jééééj, toto mi hneď pripomenulo vianoce 🙂 krásne 🙂

monalisatko
10. sep 2012

@adrika79 tak tá je super 🙂

monalisatko
10. sep 2012

@bambola to je super. Ja sa už tiež neviem dočkať balíčka. Objednala som u Lucky odtialto v piatok, uhradila som a dnes mi už aj písali, že platba nabehla a už aj odoslali balíček. Možno zajtra dofrčí. Hurááááá, môžem sa pustiť do svetríka pre staršiu. Už sa neviem dočkať 😀

monalisatko
10. sep 2012

@bambola ja som robila pre staršiu set z lady a zdá sa dosť teplá, tak by som asi nedala dvojmo a háčik určite aspoň 4, alebo aj 4,5 ako píše @andy1978

letuskah
10. sep 2012

@jasmika krasne a super kombinacia 🙂

@bambola len jednoito by som robila, hackovana lada luxus je dost hruba a dvojmo by to bolo moc podla mna a hacik 4,5 mozno aj 5 by som skusila co to spravi

jasmika
10. sep 2012

@monalisatko
@letuskah Ďakujem kočeny 😀 ... tie ponožky to je parádička jednoduché 😀

jana0706
10. sep 2012

@jasmika krasna suprava...nemas nahodou navod (alebo link na internete) na tie ponozky? dakujem

jasmika
10. sep 2012

@jana0706 dakujem 😀 tu je návod.. sú veľmi jednoduché
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bv_alexandra...

jana0706
10. sep 2012

@jasmika super dakujem...suprava je urcena pre zbierku? tiez som rozmyslala ze pre tie deticky nieco uhackujem...

jasmika
10. sep 2012

@jana0706 no ja mám zatiaľ iba tie ponožky.. čiapka je veľká .. a na čiapku treba inú priadzu..Camilla vraj nieje dobrá.. 😖

bv_alexandra
10. sep 2012

kuki kuk ja sa musim pochváliť 😀 😀 😀 pre moju dcéru k narodeninam rozmer 1,5mx1,5m 🙂

babulatko
10. sep 2012

@bv_alexandra to mi fakt vyrazilo dych 😉 nádherné 🙂

majkak99
10. sep 2012

viete mi niektora poradit ako spojit kosticu do kruhu? urobila som klobuk a nakoniec som tam obhackovala kosticu aby to pekne drzalo tvar lenze ta kostica sa mi stale rozchadza. skusala som to spojit lepiacou paskou ale ani t nedrzalo. prosiiiim poradte mi.

letuskah
11. sep 2012

tak dokoncene, ide to celkom rychlo len tych nitiek je tam za 100 kilometrov... siva je pre starsieho a hneda pre mladsieho, obe z camily akurat ta sive je limone, zo vsetkych som minula nieco cez pol klbka

letuskah
11. sep 2012

zas to mam otocene...

alure
11. sep 2012

@andy1978 ja som robila zimny setik z lady luxus 6 kou tu je foto

alure
11. sep 2012

@letuskah krasne sa ti podarila 🙂 ja robim drobcovi v bielociernej 😉
@bv_alexandra este raz klobuk dole 😵