Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vivere
24. feb 2009

tereziep,
dakujem 😅 tie moje vytvory su vymyslene, jedine ten ruzovy pulovrik je podla diany.
mas pravdu, niektore casopisy o pleteni su velmi drahe, napr. ta diana baby. ja mam doma tri cisla a poviem ti, ze to mam ako slabikar - navzdy 🙂 su tam rozmery, niektore vzory su krasne a niektore si zasa viem prisposobit, urcite sa oplati kupit aspon jedno cislo. ale skor take zimne.

zuzana76,
uz sme zvedave na fotky 😉 podla mna je lada trosku hruba na hackovanie, ale ak je to taky zimnejsi pulover, tak ok. inak je to podla mna relativne jedno, ci je na hackovanie, ci pletenie.

adriana, skus nieco vytvorit, tak sa najlepsie uci. tych 5 bananovych krabic casopisov zavidim, take ja mozem, hned by som si poprezerala 😀 aj dvakrat 🙂

tereziep
24. feb 2009

vivere,
jak to děláš s rozměrama. Já jsem pletla svetřík a dost hrůza - rukávy mám úzké a dlouhé. Nějak mi ty malé věci nejdou. Na sebe pletu dost dlouho. Od svých 6 let. Takže skoro 24 let. To je děs, když to napíšu. Na malou jsem začala, ale nevím jak s rozměrama. Mám to dělat podle nějaké mikinky? Taky mi moc nejdou náplety na knoflíky. Vesměs jsem dělala svetry přes hlavu. Budu si muset asi obstarat nějakou knížku o pletení - kde jsou techniky a vzory.

gucz
24. feb 2009

tereziep ja pletiem na malú presne ako si napísala, od oka a podľa mikinky, lebo ja zasa neviem pliesť nejak podľa návodov. Som tiež taký samouk. Dierku na gombík robím len ako dierku, teda jedno očko nahodím a dve spletiem.

tereziep
24. feb 2009

Nevíte, jestli existuje nějaká knížka o pletení. Něco jako slabikář - jak co uplést a vzory. Na netu jsem koukala, ale nic jsem nenašla. Někde jsem o takové knize četla, ale je to dávno a nenapsala jsem si název. Do knih se hned tak nedostanu, tak jsem to chtěla objednat přes internet.
Jinak gucz dělám to stejně. Potřebovala bych nějakou babičku, která by mě to naučila. Jediný kdo v naší rodině děla docela dobré ruční práce byla prababička, ale ta už zemřela, takže mě to nemá kdo naučit.

vivere
24. feb 2009

terezka,
rozmery pulovrika odpozeram z diany 🙂 a potom sa snazim dodrzat ten rozmer. ale ak sa budes pridrziavat nejakeho oblecenia, ktore jej sedi, tak je to vlastne to iste, ako keby si sa drzala nejakeho strihu 🙂

kniha o pleteni extistuje, len si teraz nemozem spomenut ☹
krasny casopis vysiel v r. 2002, bola to nejaka verena, je v nej vyse 140 vzorov na rucne pletenie - dalsi moj slabikar 🙂

vivere
24. feb 2009

a este tu nejake knihy:
http://www.martinus.sk/?uItem=46977
http://www.martinus.sk/?uItem=50539
http://www.martinus.sk/?uItem=32848 - pletenie a hackovanie
a urcite by sa tam este nieco naslo...

fiha, ved ceske vydavatelstva toho vydali hojne 🙂

tereziep
25. feb 2009

telinka děkuji za stránku - inspirace dost a překrásný návod na výrobu. Už mám jednu čepičku skoro hotovou. Dělala jsem jí podle půjčené. Ještě si seženu pěknou vlnu a budu háčkovat. Docela mě inspirovali i ty teplejší. Dostala jsem takový nápad. Ráda bych malé uháškovala s kytičkama na léto, ale nevím, jestli to zvládnu. Jediné co umím je krátký a dlouhý sloupek. Budu se muset kouknout na ruční práce - tam mají navody na háčkování.
vivera i tobě děkuji za odkazi. O víkendu vyrazím do knihkupectví.

telinka
26. feb 2009

teri...no podla mna to je vsetko co potrebujes 🙂 http://www.rucniprace.cz/hackovani.php
toto som nasla..je to tu pekne zretelne napisane aj zobrazene...aj znacky , chystam sa naucit hackovat podla navodu , podla tejto stranky by sa mi to mohlo podarit 😀

bambusko
26. feb 2009

zienky, kili sa ucila hackovat z netu, zacinala na str. 10 a na str. 16 mala hotovu ciapku 😉 pocitajte, su tam aj odkazy 🙂

telinka
26. feb 2009

no ja taky tak 😀

angelik
2. mar 2009

a ja stale cakam na vlnu, co som objednala pred vianocami 😠 nejak dlho precenuju...
to bude stranda, az sa zacnem ucit pliest 😀

sisa.b
2. mar 2009

kto mi poradi, ako sa pletie na okruhlych ihliciach? konkretne neviem, ako ukoncovat a zacinat riadok. alebo sa to pletie do spiraly? ale ved tam musi byt na konci potom skok... 😕

tereziep
2. mar 2009

Ahoj sisa. Záleží na tom, co na kruhových jehlicích pleteš. Já je většinou používám k pletení roláků, takže pletu stále dokole. Potom nemáš žádné oko začáteční ani koncové. Jsem samouk, takže to pletu takhle. Možná jsou tu jiné maminy, které ti poradí víc. Jinak je na nic jiného nepoužívám - teda teď kvůli malé je používám jako normální jehlice.
Holky moc díky za ty odkazy. Čepička se povedla, už dělám druhou. Docela mě to háčkování chytlo. Našla jsem tam i návody na háčkovaného motýlka, kytičku a lísteček. Tak čepičky oživám. To bude malá na jaře kočka. Bude mít alespoň něco originálního a né všechno stejné jako ostatní - jednu mám pletenou z krámu. Ale koukala jsem, že jich tam měli dost. Dostali jsem ji jako dárek.

sisa.b
2. mar 2009

teri a ako to potom ukoncujes? ved ked upleties posledne ocko, tak tam ostane taky skok, nie? 😕

liviky
2. mar 2009

čau ženy,teda Vy se činíte,já tu ještě doplítám pořád ty ponožky,nák mám ted na to málo času,spíše ted pořád šiju 😒

schnek
2. mar 2009

ahoj,
potřebovala bych poradit, chtěla bych udělat overal, ale nějak mi nevychází vzor podle popisu. Místo, aby se mi na lícu dělaly takový bulky, dělají se na rubu a já už nevím, co bych ještě mohla dělat špatně ☹ podle popisu se bulky dělají takhle:
v 1. lícové řadě - z 1 oka se vyplete 1x oko angl. hladce, 1x nahození, 1x angl hladce, 1x nahození a 1x angl hladce, v rubové řadě se plete obrace, 2. lícová řada - 3 oka sejmout hladce, následující 2 splést hladce a sejmutá oka přetáhnout.

jinak líc se plete hladce, rub obrace. Nemáte nejaký tip? díky 🙂

telinka
2. mar 2009

schneku...skus len jednoducho pretlacit tie nopky co ti vznikli na rube do licnej strany 😉

schnek
2. mar 2009

telinko, to jsem zkusila - vylezou, ale zase zalezou zpátky. tak já nevím, jestli je třeba nepletu moc volně, že pak "proklouznou"...

telinka
2. mar 2009

no tak ked splietas poriadne utiahni a malo by to byt ok a ked sa aj tak budu vracat spat uz ti nezostava ine ako ich pomocnou nitou z rubu stiahnut ,je to robota navyse ale potom musia drzat

schnek
2. mar 2009

díky, ještě to zkusím tak 😉

tereziep
2. mar 2009

Sisa, ja vždy když všechny oka ukončím tak to dělám jako s háčkováním. Prostě spojím poslední oko s prvním. Dělám to tak několik let.

vivere
2. mar 2009

ahojte baby, ak budete mat cas, mrknite na tuto stranku a poklikajte trochu: http://www.yesterknits.com/
no ja som len oci otvarala 😅
uplne skvele veci... ved uvidite 😉

tereziep
3. mar 2009

Holky, nevíte náhodou, jestli se dá v galanterii - na netu - sehnat oboustraný zip? Já se ptala v jedný a tam mi řekli, že nic takového nedostávají.

liviky
4. mar 2009

hurá hurá hurá ponožky dopleteny,vše došito tak začnu zase plést,chtěla sem sice holkám ještě náký čepky,ale podle počasí už je to asi out!.....no nic možná fakt možná zkusím svetr nebo pončo 😅 😀

eleonora
4. mar 2009

Ahojky jdu se pochlubit novym vytvorem 🙂 trval dlouho, ale za to dopadlo snad dobre 🙂

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

slunicko552
4. mar 2009

Ahojte holky to je fakt krása 😵

bambusko
4. mar 2009

eleonora, kraaasa, stalo to za to 😵

eleonora
4. mar 2009

holky diky diky 🙂 mesic prace, ale vysledek se libi i me 😀 , ale ted hodne dlouho nechci videt hacek 😀 😀

liviky
4. mar 2009

eleonoro - náááádhera sem na to čuměla snad půl hodiny a hlava mi to nebrala,že někdo dokáže něco tak krásnýho,fakt,já bych taky takový kabátek brala!