Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

sisamato
12. sep 2012

@letuskah dakujem pekne za radu 😉 . Mne sa to nejako dnes podarilo aj tak ze som nehackovala osobitne, ale priamo do ciapocky a nechala som trojuholnik, myslim ze aj tak to celkom pekne vyzera na malom.

sisamato
12. sep 2012

@deniskaka fakt krasne, sikula 🙂

deniskaka
12. sep 2012

@sisamato
@lussy23
Děkuji holky za pochvaly... až se červenám! 😉

meggi0201
12. sep 2012

@letuskah
@bv_alexandra prosím poraďte, robím svoju prvú čiapku a tá základná placka sa mi voľajako krúti, vlní, určite to tu už bude spomínané, ale nestíham všetko čítať a môžem to tak už nechať, či mám vypárať všetko a odznova? ooo ja neštastný zemepán ☹

letuskah
12. sep 2012

@meggi0201 uber ocka na zaciatku a skus znovu, vlni sa to preto lebo mas moc ociek 😉

meggi0201
12. sep 2012

@letuskah robím to presne podľa návodu, asi som zle pridávala alebo čo.... =( a ubrať môžem koľko chcem, či je na to dáky postup, metóda?

dominikaa
12. sep 2012

kocky ja uz som zufala,mna to hackovanie tak chytilo,ale to som do teraz hackovala len letne ciapocky teraz som chcela nejaku na jesen pre drobcov a za toho pana sa neviem trafit do velkosti,pritom to robim rovnako placku-obvod hlavicky :3,14 a dalej pokracujem uz bez pridavania,s tym,ze uz nepicham do posledneho ocka na konci rady 😔

monalisatko
12. sep 2012

@lucia32 ďakujem za balíček, dnes dofrčal 🙂

babulatko
12. sep 2012

Kočky chcela by som spraviť zimnú čiapku, takú jednoduchú len z dlhých stĺpikov. Myslíte, že môžem spojiť Gloriu a Baby od storexu, robiť to zo zdvojenej vlny? Aký háčik by som mala použiť?

charlottte
13. sep 2012

Ahojte maminky,chcemsa spýtať koľko vám trvalo uháčkovať svetrík?ďakujem...lebo rozmýšlam či sa do toho pustiť alebo nie

letuskah
13. sep 2012

@meggi0201 ono aj ked robis podla navodu mozes inak zatahovat a nemusi sediet, zacni na menej ociek napr o 2 menej a skus, ked sa bude vlnit tak zas uber 1 alebo 2 a uvidis

letuskah
13. sep 2012

@charlottte podla toho aku velkost a z akej vlny ale hackovany netrva dlho, ide to relativne rychlo, jasne ze ak robis z tenkej tak pomalsie ako z hrubej ale oproti strikovanemu je to rychlejsie 😉

mykaellle
13. sep 2012

Ahojte kočky, nevedeli by ste mi poslať schému na háčkované papučky pre malé mimi? ˇˇDakujem 😉 Včera som začala niečo skúšať, čo som si vygooglila, no uvidím, čo z toho bude 😉

charlottte
13. sep 2012

@letuskah chcem to z camilly, čiže je to tenšia bavlna, a kolko trvá taký na veľkosť č. 68 ked to robím tak dve hodinky denne?

meggi0201
13. sep 2012

@letuskah ono mi to nevychádzalo asi preto, že mám aj inú vlnu? pani použila merino a háčik 3,5 ja mám perletu luxus a háčik 4.0. pani na začiatku použila 17 DS takže ja mám dať tak 15? a potom pokračovať podľa návodu 1DL 2 DL 1 DL 2 DL či aj toto mám dať ináč? Prepáčte ak sa pýtam na voloviny, ale včera som držala háčik prvý krát v ruke 😅

letuskah
13. sep 2012

@charlottte no ja som 3 mesacny robila asi 3 dni s trojkou hacikom tak mozno tyzden? tazko povedat, mne to ide dost pomaly

@meggi0201 ja by som skusila tych 13-14 na zaciatok, dalej podla navodu. ono sa to nezda ale aj ta polka cisla na haciku dost urobi. ono aj keby si pouzila presne to co ta pani v navode, nemusi ti to vyjst, kazda hackujeme inac, niekto tuhsie niekto volnejsie 😉

charlottte
13. sep 2012

faaakt?super, skúsim aj ja,ale neviem či nájdem 6 bavlniek doma,lebo som čítala že spotreba je tam 6 klbiek

meggi0201
13. sep 2012

@letuskah Ďakujem ďakujem ďakujeeeeeeeeeeeeeem 🙂 nejako som nevedela dopochopiť, kde ubrať🙂 že či už na začiatku, či v tom pokračovaní, tak už viem, keď malý zaspí, idem na to 😀 hádam to už bude ok ešte raz veľká vďaka za pomoc 😵

letuskah
13. sep 2012

@meggi0201 ved keby daco tak sa spytaj, na to sme tu 😉 a ja tiez niekedy pisem ako tatar tak mi treba povedat 😀

@charlottte ale neber to ako mustru, to je len moj odhad kolko by to mohlo trvat 😉

fatima30
13. sep 2012

@letuskah
krasne to akoze futbalka🙂mohla by si pridat navod prosim🙂
inak to by mohlo byt na jesen ci nie?z camily?

letuskah
13. sep 2012

@fatima30 navod je tu http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=3&id=8087 ja som ju robila z camily co mi ostala este a tak aby to zakrylo usi, dnes ju mali prvy raz, tak sa musim spytat starsieho ci mu zima nebola ale podla mna na jesen moze byt, ak nebude moc zima

janabanc
13. sep 2012

Pre moju sesternicku 🙂

meggi0201
13. sep 2012

@letuskah momentálne končím 3 riadok, už to nemám zvlnené, ale pre istotu ako misku, to môže byť? či páram a odznova? 😠 ale keď to ponaťahujem tak sa to ako tak zrovná, asi to mám moc utiahnuté? oooo som asi riadny manták ☹

letuskah
13. sep 2012

@meggi0201 ked sa ti robi miska to znamena ze mas malo ociek, ale ak sa ti chce parat tak vyparaj a jedno pridaj (neviem o kolko menej si robila tak aj 2 pridaj ak si moc ubrala) ale ak sa ti nechce parat a miska nie je moc zvinuta do seba tak to nechaj tak a pokracuj, ak by bola moc zvinuta tak by to na hlavke robilo hrb a nenatiahlo sa dobre na nu 😉 nie si mantak len skusas, keby si videla moju prvu ciapku by si sa poskladala, niekde ju mam odlozenu ako vystrahu 😀 ani som ju starsiemu nedala a malemu je este velka ale ani on ju nedostane 😀

meggi0201
13. sep 2012

@letuskah dokončím, uvidím, čo to spraví 🙂 prinajhoršom budem mať aj ja " výstavný" exponát

cany1
13. sep 2012

@janabanc krásne, čo je to za vzor???? niečo také by som chcela aj ja uháčkovať 🙂 Ďakujem

janabanc
13. sep 2012

@cany1 je to uhackovane z DS ,2xDS do 1RO,1ro vynechat a zase dookola

cany1
13. sep 2012

@janabanc veľmi pekne ďakujem 🙂

blka
13. sep 2012

@fatima30 Já z camilly dělám jarní i podzimní.

Máte někdo bambusový háček nebo jehlice? S vlnou si musím objednat i příslušné jehlice a přemýšlela jsem nad těma bambusovýma. Ale těma asi nejde moc do očka píchat, když ho mám třeba utažené, že? Tou kovovou se tam asi spíš dostanu...