Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
1. sep 2012

@adrika79 jéééj, ja tiež idem budúci týždeň kupovať Tango staršej na predĺžený svetrík, tak asi budem musieť oprášiť ihlice keď háčkovaný bude tvrdý 😒 Idem kuknúť u Veroniky. Nevedela som že má aj ona 🙂

lussy23
1. sep 2012

@adrika79 krásna
@adrika79 nádherná čiapočka krásne fsrby

lussy23
1. sep 2012

čo sa tu dialo?

adrika79
1. sep 2012

@monalisatko Ale mozno je len mne tvrde, lebo hackujem husto.. ostatne baby tvrdia, ze Tango hackuje samo :D krasne, ze od veroniky :D veronika a lucia32 su tutovka :D

adrika79
1. sep 2012

@monalisatko Inak veronika teda alexandra_bv hromadne objednava cez FB tango, aby to bolo lacnejsie, termin je do 9.9 alebo tak, napis jej IP, ak teda nechodis na FB... dokonca ma aj sutaz s Tangom :D

monalisatko
1. sep 2012

@adrika79 ďakujem, ja sa na tom FB nejak nevyznám 😢 Dnes som hladala vo Veronikinom profile nejaký album so vzorkami, ale nenašla som. Idem jej napísať IP, aby mi dala konkrétny link 😅 Jasné že cez ňu, ja som si ju dosť oblúbila 🙂 Aj Lucka je super a už som si aj od nej objednávala 🙂

cicimon
1. sep 2012

baby neviete preratat tie stare kovovve kom, AKRA haciky? mam jeden znaceny 4-8, aka je to terasia velkost?

adrika79
1. sep 2012

@monalisatko Myslim, ze to nema v profile, ale v skupine o hackovani... ak v nej nie si,a neviem, ci to uvidis - moze ta pridat veronika... http://www.facebook.com/groups/113398995462337/... alebo http://www.facebook.com/groups/113398995462337/
napis veronike IP, nejak etango mala doma,a le asi len ruzove, zelene a biele, teraz nema nic v albume, len Camilu, storex a este nieco... ved jej napis IP, co tu budeme spekulovat 😉

monalisatko
1. sep 2012

@adrika79 ďakujem, si zlatá. už som jej vtedy pred vyše hodinou písala IP, tak keď bude na MK, určite napíše 🙂 🙂 🙂

letuskah
2. sep 2012

@bambola neviem ci ti uz niekto odpovedal, som tu nebola a musim to este poprecitovat, ale farbu menis hocikde, robim to tak ze tam kde chcem zmenit farbu normalne pokracujem v hackovani ako predtym len si nahodim inu farbu, potom to vzadu treba zasit aby sa to neparalo tak si nechaj cca 7cm koncek ale inak je to bezproblemove 😉

bv_alexandra
2. sep 2012

@monalisatko ak chceš pliesť svetrik z tanga tak to bude fajn ale tiez trba pouzit väčšie ihlice 🙂 toto je pletené z Tanga 😉

bv_alexandra
2. sep 2012
bv_alexandra
2. sep 2012

@bv_alexandra minula som na tuto dečku presne jedno klbko 😉

monalisatko
2. sep 2012

@bv_alexandra no pôvodne som chcela háčkovať, keďže naposledy som plietla tak 10 rokov dozadu, ale adrika 79 píše ža to háčkovanie mala také tvrdšie. No ale vyskúšam a potom budem múdrejšia 🙂 Našla som tu na MK u jednej mamičky v albume nádherný svetrík, tak by som niečo podobné chcela spraviť 🙂 Uvidím či stíham na jeseň, prípadne ponosia na jar 🙂 Tá dečka je pekná, kolko má cm? Neviem vôbec odhadnúť, že kolko by som tej vlny potrebovala, lebo má málo metrov v klbku, ale zato je pekne hrubá, tak predpokladám že pekne rastie tá práca 🙂

rolandik
2. sep 2012

Štrikujete podľa anglických návodov? Ja to skúšam. Neviem či som dobre pochopila jednu vec. Keď štrikujem jednu strany hladko a druhú obrátene tak v návode sú dva riadky zapísané ako jeden riadok. Rubová časť je označená ako WS row!
Je to správne?

hajanka
2. sep 2012

@rolandik right side = lice
wrong side = rub

lussy23
2. sep 2012

@bv_alexandra krásne

letuskah
2. sep 2012

@jana0706 jej ja som tiez toto riesila pred dovolenkou 😀 ze kde v okoli je aka galanterka 😀

letuskah
2. sep 2012

baby vy tu o lolipop a ja som rozmyslala ze kupim pre seba na zimny pulover, ja som ju strikovala na 4,5 ihliciach a zda sa mi teplucka, mlady este svetrik neskusal lebo nebolo vhodne pocasie, starsiemu som este nedokoncila a sebe chcem spravit, plus svokre deku 😀 😀 😀 je taka hryzavejsia ale mne sa pozdava, no uvidim ci mi to budu deti chciet nosit

jana0706
2. sep 2012

ahojte, neviete mi prosim poradit navod ako na usianku vyhotovit a pripevnit taketo "visiace" brmbolce co su na uskach ("obycajne" brmbolce ovladam):
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5283

zaroven by som poprosila o postup ako spravit a pripevnit ten "vrkocik" na uska, ako napriklad tu:
http://www.sashe.sk/radkag/detail/srdieckova-us...

jana0706
2. sep 2012

@letuskah no bola som v obidvoch galanterkach, v Paladiu mali krasne gombiky tak som zopar dokupila a v Kotve som si kupila kusok molitanovej vyplne...ale inak musim povedat ze boli obidve take bez atmosfery, "zasita" galanteria v Spisskej Novej Vsi ma "dostala" ovela viac, aj vyber priadzi sa mi zdal ovela lepsi, a predavac ochotnejsi - no ved ale som mu aj spravila poriadnu trzbu 🙂

smejkoh
3. sep 2012

Ahojte dievcata, nemate nahodou navod na hackovaneho konika alebo aspon obrazok uhackovaneho konika bez navodu? Dakujem.

tintinka
3. sep 2012

@smejkoh tohto som robila davnejsie a vcera akurat som robila dcerke takeho isteho, len som dala ruzovu hrivu a kopytka (to bolo na poziadanie..lebo juzova je in 😀 😀 )
návod nemam, robila som z hlavy..ale vlastne to nie je zlozite..vsetky casti zvlast a potom pozosivat..

evelin116
3. sep 2012

@tintinka krasny skoda toho navodu

andy1978
3. sep 2012

@smejkoh tu je tiez navod na konika http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10335 🙂

letuskah
3. sep 2012

@tintinka krasny, to je dalsia z veci ktore nesmiem ukazat svojim detom 😀 😀 😀 z akej priadze si ho robila?

letuskah
3. sep 2012

aa este update k lolipop strikujem ju na 5ihliciach a uplne v pohode, nie je to derave ani vetche ale pekne 😉 a vyslo mi to akurat tak ze sa mi robi jeden pasik biely jeden farebny len horsie to bude ked zacnem rukavy tam to vyde inak a neviem ci to nebude divne...

tintinka
3. sep 2012

@letuskah tento je z Red heart super soft myslim...a teraz som robila ani neviem z akej, len som nasla nejaky zvysok..ale bol to tiez acryl..

babulatko
3. sep 2012

ahojte, nemáte nejaký osvedčený návod na háčkované podložky pod poháre?

tintinka
3. sep 2012

@babulatko ja som si urobila podla tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5970 akkurat som nerobila na konci tie hrany, ale urobila som kruh