Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

hpaja
19. nov 2013

@harula1 ta je nádherná 🙂

letuskah
19. nov 2013

@oliq to je ten krokodily vzor. navod je aj na mimibazar.cz ale nejak si to musis prisposobit na ten stromcek.

@meggi0201 super prisera 😲
na tu trpaslikovsku ciapku si sprav pozadovanu placku, spocitaj pocet ociek aky ti vyjde a to bude tvoj obvod. zvysok neporadim. podsit by si ju mohla aj len po vrch hlavy s tym ze chvostik nebude podsity, alebo spravit kuzel az po koniec...

meggi0201
19. nov 2013

@letuskah si zlatíčko, ďakujem a s tým štucníkmi, jedine len ten obvod lýtka a dĺžku pomerať, však? to má byť pre 11 mesačné bábo, tak to bude také mini

letuskah
19. nov 2013

@meggi0201 ano to ti staci ako miery. aj obvod pod kolienkom aby to netlacilo, ak je to valibucka 😉

meggi0201
19. nov 2013

@letuskah ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

esmemia
20. nov 2013

Dobre ranko 🙂

dorinek
20. nov 2013

@beatricer - děkuji, zkusím jí koupit 😉

esmemia
20. nov 2013

@monika837 je hrubkovo asi ako tango a je inak z LIdla
@harula1 Moja navod je o cosi vysie a inak opis spod komentov na FB
Holky, tak mamka vymyslela super vychytávku na placku Nejdřív si ovšem musíte udělat zkušební vzorek, na kolik pecek budete mít konečný obvod. Takže - do kroužku uháčkujete X počet dlouhých sloupků (počet pak odpovídá konečnému počtu sháčkovaných pecek), pak do každého dl. sl. si uděláte jednu pecku a pak v další řadě už najedete na vzorek. Viděla jsem dnes takhle čepku a vypadá to moc hezky Můžete i první řadu udělat třeba 15 kr. sl., další řada po 2 dl. sl, celkem 30 (například).

ještě jsem to malinko poupravila: do kroužku uděláte 9 pecek, v další řadě do každé mezery 2 pecky, celkem 18, v další řadě děláme do mezer 1,2,1,2...atd. celkem se dostaneme na těch 27 pecek. Pak už najíždíme na vzorek - sháčkované pecky. Můžu 100% zaručit, že se NIC nevlní, nádherně to vychází a perfektně sedí !!!

Ja som to robila tak,ze som urobila tych 9 peciek do kruszku ,potom zdvojila a a potom uz iba 1,2,1,2 a vzorka

Pecicka sa robi tak,na haciku mas ocko nahodis priadu pichnes do ocka prevlecies nahodis znovu prevlecies a nahodis a prevlecies vsetkymi ockami mala by si ich mat na haciku dokopy 5

jakoubek25
20. nov 2013

Maminky prosím nemáte návod na háčkovanou panenku?na mimibazaru jsem našla,ale ta se mi nelíbí a dcerka ji strašně moc chce.Děkuji moc

tomaskovamaminka
20. nov 2013
natyi25
20. nov 2013

kočky,neviete mi poradiť, ako uhačkovať baranicu? myslím tú bielu kožušinku ako na čiapku napojiť? je to len nadpojenie "bielej" na čele a háčkovanie do obdlžnika? píšem ako tatar...ale snád mi rozumiete 🙂 vďaka

natyi25
20. nov 2013

myslím tú čiapočku s gombíčkom na čele :D

luci79
21. nov 2013

Ahojte dievcata, nemate niektora navod na aplikaciu McQueena na ciapku? Dakujem 😉

monika837
21. nov 2013

Ahojte koceny, nemate niektora navod na aplikaciu lietadielko? Dakujeeeem 😵

monika837
21. nov 2013

Dievcata, este jedna otazocka, Staci mi jedna Lada na kapuco-nakrcnik? na obvod hlavy 52 a nakrcnik cca 18cm na vysku.... Dakujem

letuskah
21. nov 2013

@natyi25 ja by som spravila klasicku usianku a tu kozusinu uhackovala obdlznik a prisila, plus olemujes ak chces. alebo len zacnes na konci ciapky akokeby silt, uhackujes ten obdlznik a o vrch prichytis gombikmi, takto som to mala v plane len som urobila ine

letuskah
21. nov 2013

@monika837 podla mna aspon dve lady si kup ak nie tri... to chces take nieco ako je ten s medvedimi usami?

esmemia
21. nov 2013

@natyi25 ahoj moja to sa robi tak,ze uhackujes klasicku usanku a potom napojis vlnu v predu a hackujes od jedneho uska po druhe a spat taky obdlznicek a potom to vyhnes hore a bud to prichytis gomikom,alebo prisijes a uska potom obhackujest tiez tou bielou
@monika837 ja by som si minimalne 3 klbka kupila

monika837
21. nov 2013

@harula1 Dakujem, vobec sa z toho neviem vysomarit..... 😒

laralee
21. nov 2013

@paula_1
jaaaaaaaaaaaaaaaa pridem,,,perfektna zasoba

k_a_j_k_a
21. nov 2013

Dievcata, viete mi, prosim, poradit nejaky normalny navod na usatku? Na tie uska? Lebo tie, co som ja skusala a bolo ich viacero, vyzeraju strasne. Nejako na to neviem prist :( dakujem

mami29
21. nov 2013

Moje pletací veledílo. Příze tango, spotřeba 5 klubek. Jehlice 5,5

7511
21. nov 2013

Sikulky,aj tu sa spytam, ak chcem pliest synovi ciapku obvod 52, je velky problem ze mam okruhle ihlice 60cm60 cm?bude sa mi to velmi natahovat?vdaka🙂

natyi25
21. nov 2013

tak som išla "po svojom" uhačkovala ušianku, olemovala ks a pri uškách začala hačkovať obdlžnik, ktorý som vyhrnula a zašila transparentnou niťou...vyzerá super zimno :D ligotavá happyna je moja srdcovka :D
vďaka za info kočky :D

tinal
21. nov 2013

Ahojte baby, idem s prosbou. Nemáte niektorá náhodou vlnu Star 007 a 079? Tá 007 je šedá, stačilo by mi aj polovica, či menej. Tá druhá je krémová. Veľmi pekne ďakujem.

britanova
22. nov 2013

@natyi25 Aká je to vlna? Veľmi sa mi páči. Je hrubá?

lusinda2000
22. nov 2013

ahojte, neviete mi prosím poradiť nejaký jednoduchý vzor na čiapku z lady luxus? nechcem ju robiť len z DS. Budem Vám vďačná.

natyi25
22. nov 2013

@britanova je to happy od yearn artu, ked budeš robiť menším háčikom, netreba ju podšívať, ale nakolko je chlpatá, robí sa lepšie s väčším, táto moja je s č. 7, väčšie čiapky z nej podšívam..táto je pre bábätko, čo čučká v kočíku, tak netreba :D