Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iviska
10. dec 2013

zdravím všechny šikovné dámy 😉 a jdu si pro radu 😎

jak široký děláte nákrčník? Neteři jsem dělala cca 10cm na 3x otočení, vypadá super, ale připadne mi to málo 🤐

iviska
10. dec 2013

@esmemia ráda bych se zeptala na vzorek té spodní čepičky s bambulí 😎 děkuji 😉

esmemia
10. dec 2013

@iviska ahoj schema je na str 634 a na dalsej strane je popis,
do kroužku uděláte 9 pecek, v další řadě do každé mezery 2 pecky, celkem 18, v další řadě děláme do mezer 1,2,1,2...atd. celkem se dostaneme na těch 27 pecek. Pak už najíždíme na vzorek - sháčkované pecky. Můžu 100% zaručit, že se NIC nevlní, nádherně to vychází a perfektně sedí !!!

Ja som to robila tak,ze som urobila tych 9 peciek do kruszku ,potom zdvojila a a potom uz iba 1,2,1,2 a vzorka

Pecicka sa robi tak,na haciku mas ocko nahodis priadu pichnes do ocka prevlecies nahodis znovu prevlecies a nahodis a prevlecies vsetkymi ockami mala by si ich mat na haciku dokopy 5

nika1985
10. dec 2013

@esmemia a prosim ta z akej vlny si robila tu peckovu? mozem klasika z toho co hackujem capice ci treba specialnu

nika1985
10. dec 2013

ahojte konecne mam cas tak pridam par poslednych a uz robim dalsiu trpasliciu len sa mi to nejako nezda najlepsie ked napisu urob taku ako ma tvoja dcera hlavu o 2cm vacsiu jaj . ☹

nika1985
10. dec 2013

a este tato na tu som specialne hrda po roku som sa na nu odhodlala

cottoncandy
10. dec 2013

krásne výtvory tu dávate, rada k vám nakúkam🙂

esmemia
10. dec 2013

@nika1985 uplne v pohode z toho co hackujes a ak bude tensia,tak dat dvojmo,alebo urobit viac riadkov s pridavanim...je robena z vlny z lidla

nika1985
10. dec 2013

@esmemia dakujem ja robim vacsinou teraz z dory dvojmo 5 hacikom

esmemia
10. dec 2013

@nika1985 no ja som robila z lidl vlny normalne a hacikom 6 a z katariny dvojmo hacik 7

iviska
10. dec 2013

@esmemia moc děkuji 😵 😎

esmemia
10. dec 2013

@iviska snad pomoze :D

nika1985
10. dec 2013

@esmemia dakujem pekne

snezienka07
10. dec 2013
hricmajka
10. dec 2013

takuto si u mna objednal moj manzel 😀

fatima30
11. dec 2013

nenavidim volanove vlny 😠 😠 😠 😠 😠 😠 kruti sa to a kruti a ja som vytocena az do vyvrtky 😠 😠 😠

luci66
11. dec 2013

@hricmajka dakujeeem

siiiiska
11. dec 2013

zienky nemate nahodou navod na pletene soba vo vzorke nie hracku ?dakujem

adrika79
12. dec 2013

Pozyvam vas pozriet si hackovanu maxideku - prispelia j baby z MK!
V piatok 13.12.13 o 14 00 hod. sa v Safari Clube, Podunajská 29 Bratislava, uskutoční zápis háčkovanej maxideky
do slovenskej knihy rekordov za účasti majiteľa I.Svítka www.slovenskerekordy.sk a známeho filantropa
Mira Bilíka, OZ Deťom pre život, s podporou časopisu MAma a ja, www.modrykonik.sk, OZ Kvapka, MC Bublinka
a iných organizácií a osobností.
Projekt Dúhová deka - symbol života vytvorili mamičky z celého Slovenska, Čiech i ďalekého Anglicka
pod vedením Moniky Martincovej s pomocou Veroniky Vríčanovej, ktoré cez rôzne internetové skupiny háčkujucich mamičiek zorganizovali
zbierku háčkovaných štvorcov s rozmerom 15 x 15 cm. Zozbierané štvorce 621 ks boli napokon zošité
do maxideky s rozmermi cca 345 x 405 cm. Následne bude na akcii vyhlásená finančná zbierka pre OZ
Deťom pre život, ktorá bude ukončená dňa 20.12.2013. Deka bude zavesená ako nástenný obraz
na detskej onkológii, kde bude ako dúha, ktorá nemá konca ani kraja, symbolizovať nekonečné ľudské dobro
a chuť pomáhať tým, ktorí to potrebujú, ale aj motivovať chorých a ich rodiny vydržať, bojovať, nevzdávať
sa.

dabon
12. dec 2013

Takže tu je čiapočka pre sestrinho krpčoka, na foto ešte nepodšitá, ale sestra to zmákla sama 🙂 a koníky - biely ešte nevypchatý pre @jerry3, oranžový tiež na želanie a ešte robím jedného, ale pravdupovediac už mám koníkov vyše hlavy 😅 😝

kadlic
12. dec 2013

Holky z Plzně, sháním přízi Dolphin Baby... Nevíte kde se dá v Plzni sehnat? Díky moc 😉

jerry3
12. dec 2013

@dabon wooooooooow ďakujeme už nech ho máme doma...

bamarama82
12. dec 2013

Baby ciapku z dolphin treba podsit na zimu? Akt stlpik je naj na nu pouzit a ako pridavat-na usanku...dakujem za rady

bambulka82
13. dec 2013

babulky prosim vas, nemate nahodou navod na detske ponco aj s kapuckou? dakujem 🙂

meggi0201
13. dec 2013

Ahojte žienky, prosím nemáte návod na dáku peknú háčkovanú čelenku, vhodnú k šatočkám pre 3 mesačné bábo? Asi bude lepšie, keď ju spravím Ro do kruhu, ako na zaväzovanie, aby ju uzlík netlačil? Ďakujem za každé rady, triky, nápady 😉 😉 😉 🙂 🙂

kadri
13. dec 2013
kadri
13. dec 2013
meggi0201
13. dec 2013

@kadri ďakujem veľmi pekne, ešte pohľadám niečo, chcela by som ju správiť s dáky vzorom 🙂