Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nika12
1. nov 2013

@poisonblu ja som nedavno dorobila tunelovy sal pre seba z bravo big a stacilo mi jedno klbko. Keby som mala este jedno, tak zo 2 rady mozno este spravim, ale aj tak ako vyslo je dobre. Na ciapku isto bude stacit jedno. Inak dost sa mi zda ta priadza taka tvrda ,ked porovnam s tangom, z ktoreho som robila minuly rok ...

nika12
1. nov 2013

@sylvia30 co sa tyka nakrcniku z big bravo, ja som robila na 80 ociek, jedno 200g klbko a mam ho omotany 2 krat v pohode a hacik tiez c.10

sylvia30
2. nov 2013

@nika12 akú si dala prosím ťa vzroku? ja robím z dlhých stĺpikov, riadky krásne pribúdajú, ale mám pocit, že ten nákrčník bude taký tuhý 😝

stassy
2. nov 2013

@luci66 Pokud se budou opakovat, tj. nebudes mit treba 20 ruznych, tak to udelej tak, za pri zmene barvy prizi nestrihej, navaz na ni jine klubko a az budes barvu potrebovat o par rad dal, tak jen prizi natahni a hackuj dal. Je to srozumitelne? :D

luci66
2. nov 2013

@stassy myslim,ze chapem 🙂 skusim,dakujem

tretulka
2. nov 2013

ja som vcera spravila malej ciapocku, srdieckovu 🙂 , robim jej este nakrcnik, neviem ako sa vydari

rebeca02
2. nov 2013

Ahojte mamičky,čítam,že ste veľmi šikovné aj ja by som sa chcela pokúsiť upliesť ten točený šál,ale vôbec neviem ako na to,pliesť klasiku a hačkovať viem,ale tu si neviem rady,môžete mi dať niektorá popis ako na to,ďakujem 🙂 🙂 🙂

meggi0201
2. nov 2013

@janula2011 díky moc 🙂 som zvedavá, koľko sa zas napáram 😅 😅 😅

ajja21
2. nov 2013

Dievčatá prosím Vás, neviete mi poradiť, kde by som našla návod na pončo z takého istého vzoru ako je na čiapočke? Dakujem Vám 🙂

mariala
2. nov 2013

@olina22 ahoj mohla by si mi prosim ta poslat navod na ten nakrcniiiiiiiiik 🙂) dakujem

mariala
2. nov 2013

@tretulka ahoj prosim ta posles mi navod na tu zelenu bekovku dakujem 🙂))

olina22
2. nov 2013

@mariala
@mariala urobila som 150 ociek spojila a robila som stale iba dlhy stlpik hacikom c. 8 dvojmo dorou

evka555
2. nov 2013

@letuskah no v tom ti veľmi neporadím, lebo ja som ju nerobila len som to našla na nete a zaujalo ma to. ale je dosť možné že je to vlnou.

mami29
2. nov 2013

Dobrou noc strýčku Fido 🙂

madlenka29
2. nov 2013

@olina22 mohla byh poprosit návod na tu fialovobílou čepku ???

nika12
2. nov 2013

@sylvia30 ano aj moj je taky tuhyy :-/ robila som tiez dlhe stlpiky ...

tomaskovamaminka
2. nov 2013

@mami29 Super su, normalne mi zdvihli naladu🙂 Maly tu rozpravku zboznoval, jeho prva oblubena🙂

vera_vila
2. nov 2013

@ajja21 O návodu na pončo nevím, ale myslím, že to není nic těžkého... Najdi si návod na jakékoliv jiné pončo, třeba na MMB, postupuj stejně, jen používej vzorek z čepičky...

tretulka
3. nov 2013

@mariala na str. 622 som ho vlozila 😉

dabon
3. nov 2013

Spravila som aj chlapčensku verziu pre sesternicinho krpca 🙂 ...inak ako robite tie "vlásky" - nevedela som to nikde nájsť, tak som to tam len pouvazovala.... 😒

andreaerdna
3. nov 2013

Ahojte kocky, nemam sancu to tu cele prejst....ak mate niekto nejaky navod na taku tu elfku, taku dlhuuuu ciapku s brmbolcom....velmi by sa mi hodil, dakujem vopred. 🙂

vierazit198
3. nov 2013

@nika1985 ahoj prosim ta o vzorku je to krasne a ja by som chcela urobit malemu taketo nieco na zimu ale som zaciatocnik.

vierazit198
3. nov 2013

@esmemia ahoj prosim ta je to krasna ciapocka prosim ta o postup dakujem 😉 😉

vierazit198
3. nov 2013

@olina22 ahoj ako si spevnila koniec tej fialovej ciapocky ?

vierazit198
3. nov 2013

@macickarebeka ahoj mozem poprosit o vzorku na bielu ciapocku? a ako robis ten lem teda koniec ciapky 😒 😒

vierazit198
3. nov 2013

@hricmajka prosim prosim o vzor adidas daaaaaaaaaaaakujem teda celej ciapocky 🙂 🙂 🙂

vierazit198
3. nov 2013

@lucinkab krasne papucky mozem navod ako nato ,? dakujem veeeeelmi pekne

vierazit198
3. nov 2013

@dabon ahoj prosim ta poslali ti navod na tu vzorku a ukoncenie,,, ja som tiez zaciatocnik mam za sebou jednu ciapku aj to som este nedokoncila :( prosim o radu daaakujem

vierazit198
3. nov 2013

@tretulka prosim o vzorku dakujem velmi pekne .. ja nebudem robit ale zo siltom len na zimu taku usianku 🙂))

vierazit198
3. nov 2013

@mami29 ahoj jeeeej aj ja chcem ... to je super ja by som to chcela pre maleho no som zaciatocnik... a som uplne slabucka v tom ... a strasne by som mu to chcela urobit pls za navod 😉 😉 😉 😉