Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

svantnerka99
10. jan 2013

@letuskah Dakujem za radu vyskúšam 🙂

17anit07
10. jan 2013

Ahojte dievcata nemate nahodou navod na jednoduchu hackovanu deku? dakujem🙂

dd2112
10. jan 2013

Ahojte mamimky nemáte niektorá lahký návod ako uháčkovat klobučik pre 2 ročné dievčatko? Čapičky sú uháčkované tak som chcela vyskušat klobúk

dd2112
10. jan 2013

A táto bola pre krstniatko

madlenka29
10. jan 2013

@tinal a tady to by pomohlo 🙂 http://www.hezkevecicky.eu/abeceda-ii.html 😀

tinal
10. jan 2013

@madlenka29 Ďakujem za snahu mi pomôcť. Ja by som potrebovala niečo maličké na 5 riadkov KS na výšku najviac. Táto abeceda je asi skôr na väčšie písmená alebo na háčkovanie z tenkých bavlniek. Ale oceňujem snahu mi pomôcť, si zlatá! 🙂

luckybara
10. jan 2013

@tinal dělala jsem abecedu dle mimibazaru,akorát jsem si na ni koupila mulinky,a super 🙂 háček 1,5

nerreidda
10. jan 2013

Prosím,kde bych našla návod na reliéfní sloupky......ale aby byl vyloženě pro blbce,protože pochopit háčkování mi trvá trochu déle 😉 Díky 🙂

saskax
10. jan 2013

@nerreidda reliefne stlpiky (predne aj zadne) :

https://www.youtube.com/watch?v=HZ1EPQWFaB0
tinal
10. jan 2013

@luckybara A vieš mi prosím povedať aké asi veľké na výšku a šírku boli? Odhadom? Ďakujem za radu. 🙂

tinal
10. jan 2013

@saskax akurát som išla hľadať ten link na tú pani, čo má na youtube vysvetlené pekne veľa vecí, od nej som sa všetko učila. 🙂 Predbehla si ma. 🙂

saskax
10. jan 2013

@tinal ja zas z tejto stranky studujem... 🙂 su tam linky na videa 🙂 - na konci, dole su http://nahaciku.blogspot.sk/search/label/škola ...

nerreidda
10. jan 2013

@saskax ty jsi super....dík moc! Už jsem to omrkla a je to směšně jednoduché...to asi fakt zvládnu i já 😀 Tak moc děkuju 🙂

luckybara
10. jan 2013

@nerreidda 5,3cm výška 🙂přesně přeměřeno

saskax
10. jan 2013

@nerreidda tak nech sa dari 😉 som rada, ze som pomohla 😉

nerreidda
10. jan 2013

@luckybara to asi nebylo pro mně 🙂

petraslov
10. jan 2013

@elikuk tu je návod, naháčkuješ to len na plnú placku, veľmi jednoduché a krásne 😵

luckybara
10. jan 2013

@nerreidda jé promin uklikla jsem se

luckybara
10. jan 2013

@tinal 5,3cm na výšku,přesně přemeřeno

nerreidda
10. jan 2013

@luckybara mě to neva,jen ta dotyčná by asi dlouho čekala 🙂

sjuz
10. jan 2013

Konecne dokoncena zimna teplucka ...

luckybara
11. jan 2013

@sjuz báječná,hlavně ta kominace 🙂

tinal
11. jan 2013

@luckybara Ďakujem si zlatá.
@saskax Tú stránku mi už niekto ukazoval, len nie odtiaľto, zatiaľ som ju nepreskúmala. 🙂 Ďakujem za tip.

e_vlny_sk
11. jan 2013

@17anit07 tu je celkom slušný výber...http://www.garnstudio.com/lang/cz/search.php 🙂

elikuk
11. jan 2013

@petraslov Ďakujem 😉

sirael
11. jan 2013

Ahojte baby, ja som precitala celu tuto diskusiu, aby som sa niecomu priucila a nieco sa naucila a snad sa to aj podarilo 🙂 Uz som nieco uhackovala (zacala som na Vianoce), len teraz som sa dala na vesticku (alebo svetrik) pre malu, a teraz rozmyslam a neviem, ako pokracovat 🙂 Robim predny diel (pravu stranu) - z DS vsetko robim, mam tam 25 DS v riadku a ide mi o to, akym sposobom mam zacat uberat na ten vyrez na rukav? Teraz hackujem riadok DS, otocim a zasa naspat DS a takto stale dokola a potom neviem, ako to uberat, aby to bolo pekne 🙂 Dakujem za kazdu radu 🙂

letuskah
11. jan 2013

@sirael v prvom rade klobuk dole ze si toto vsetko precitala... a uberat na rukavy, najskor vynechaj par stlpikov tak na 2 cm (neviem kolko ti to vyjde lebo to zavisi od hrubky vlny a hacika) a na zaoblenie potom v kazdom druhom riadku este zhackuj 2 mozno 3 krat 2 DS a potom uz len hackuj dalej ten pocet DS ktory ti ostane

nonika1979
11. jan 2013

Ahojte zienky uz dlhsie vas navsevujem ale zatial som sa nijako k vam nepridala no moj dnesny vytor vam sem dam lebo sa mi moc moc paci pridam aj ostatne len strpnie 🙂

madlenka29
11. jan 2013

holky moc vás prosím nemáte některá návod na letadlo na čepičku? na mimibazaru jsme našla dva návody,ale nějak mi ty letadla z nich nevychází 🙂 🙂 🙂,musím dneska dodělat dvě čepičky pro kluky s letadlama 😉

nonika1979
11. jan 2013

Ja som tych ciapiek urobila uz podstatne viac ale uplne vsetky si ich zase nefotim len som vam chcela ukazat aj ja svoje diela ked uz vas sem chodim takto spehovat 🙂 🙂 🙂