Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kibuk
23. máj 2012

ahojte krasne čiapčky ste popridavali-nadhera 🙂
dnes prispejem aj ja 🙂 a zacala som pliest dcerke šatičky tak uvidim co z toho vznikne

monalisatko
23. máj 2012

@adrika79 jasné, veď si na "dovolenke" tak sa predsa nebudeš nudiť 😀 Aj moja staršia kašle a soplí, ale nie až tak, aby som ju nechala zo školy doma.

dievcatko84
23. máj 2012

@matja ze aka sikulka s tymi hrkalkami! Ja som tiez robila,ale nemala som na ne trpezlivost 😉 chi 😉

svetlankat
23. máj 2012

baby poradte mi, aku vlnu ci priadzu najcastejsie pouzivate? Ktora sa Vam najviac osvedcila?

jawan
23. máj 2012

Další klobúčik na svete

kulenka
23. máj 2012

Ahoj holky,
chtěla bych zkusit uháčkovat čepičku pro malou - poradíte mi prosím, kde bych si mohla stáhnout nějaký návod pro začátečníky?
Děkuju 🙂

monalisatko
23. máj 2012

@kulenka na you tube máš vela super návodov, ale aj na českom MMB nájdeš toho dosť a aj super vysvetlené 🙂

kulenka
23. máj 2012

@monalisatko YouTube mě vůbec nenapadl, děkuju 🙂 Kouknu na ten MMB 🙂 Potřebuju něco hodně polopatického 😀

monalisatko
23. máj 2012

tak tu je moja čiapočka, ktorú som spravila pre detičky na onkológii. Hádam poteší nejakú bolavú dušičku.

monalisatko
23. máj 2012

@kulenka neboj, určiete nájdeš. Počkaj, mám niečo uložené, hodím link
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23

kulenka
23. máj 2012

@monalisatko Děkuju, jseš zlatá 🙂

monalisatko
23. máj 2012

@kulenka rada som pomohla. Aj mne tu veeeela pomáhajú dievčatá a ak viem, aj ja rada pomôžem 🙂

lussy23
23. máj 2012

@kibuk - krásnučká
@monalisatko krásna
@jawan krásne ako vždy

tretulka
23. máj 2012

@lucia32 krasne klobuciky si spravila, buem sa inspirovat, velmi sa mi pacia 🙂

svetlankat
24. máj 2012

Kocky fakt mi ziadna z Vas prezrezradi ktoru priadzu ci vlnu ma najradsej? Ja mam zatial odskusanu camillu a hanu

tintinka
24. máj 2012

@svetlankat ja teraz pouzivam aj cataniu a fajna je..

svetlankat
24. máj 2012

@tintinka tacatania je jemnejsia ako camilla ci zhruba rovnako? Nemam skusenost s inou, tak zhanam info, camilla sa mi zda dost tazka ked robim malej napr tuniku. Co myslis? A dakujem

kibuk
24. máj 2012

@svetlankat mne sa dobre robi z baby heart a camilla 🙂

lucia32
24. máj 2012

@svetlankat ak chceš na tuniku, odporučila by som niečo tenšie ako camilla, napr. Katku alebo Danielu ...Catania je hrubkou rovnaka, akurat je jemnejšia a má inu farebnicu, taku žiarivejšiu....

lucia32
24. máj 2012

@tretulka vdaka...v pohode... čím viac krasnych klobučikov, tym lepšie..

adrika79
24. máj 2012

@svetlankat Camila je uplne super, catania je este maksia, ale inak podobna camille, tiez super, limone je fajn, momentalne ma asi vypadok, Hela je velmi dobra a asi najlacnejsia, Daniela je trochu tesnia a dost elasticka, mne sa nepacila, dlho to trvalo urobit ciapocku.. pre mna je vitaz camilla - vela farieb, dobra cena, balvna... 😉

mmaarrttiinnaa
24. máj 2012

@svetlankat Sveti ja robim najradsej a najcastejsie z Katky zatial som s nou najspokojnejsia

svetlankat
24. máj 2012

@kibuk @mmaarrttiinnaa @adrika79 @lucia32 baby dakujem, velmi ste mi pomohli. Urobila som malej tuniku z camilly a zda sa mi dost tazka, tak by som chcela nieco lahunke, predsa sa tych klbiek zuzitkuje viac na svetrik nez na ciapocku. Cize aj na vahe to naberie.

svetlankat
24. máj 2012

@mmaarrttiinnaa Mati prave kukam tu katku je lahunka a je to bavlna, 75g 250m kdezto camilla 125m 50g, je to nepatrne ale ak clovek pouzije viac klbok tak to urobi svoje. dakujem

mmaarrttiinnaa
24. máj 2012

@svetlankat Sveti hod potom foto tuniky som zvedavááá 🙂

jawan
24. máj 2012

Další klobúk na svete

monalisatko
24. máj 2012

@jawan jééééj, ten je peknučkýýý 🙂

monalisatko
24. máj 2012

jaj dievčatá, nepatrí to do tejto témy (asi mi to admin aj zmaže) ale musím sa "vyrozprávať" Lara má spolužiačku, ktorá bude mať v auguste 7 rokov a v utorok išla ráno do nemocnice že jej vyberú nosné mandle a poobede pôjde domov. No ale nastali komplikácie (vraj schybil lekár), nevedeli jej zastaviť krvácanie, zastavilo sa jej aj srdiečko, takže ju museli oživovať. Brali ju potom helikoptérou do BA. Teraz bojuje o život, lebo dýcha len pomocou prístroja, mozog jej opuchol lebo bol nejakú dobu bez kyslíka. Tie 2 dni ju dali do umelého spánku a dnes sa chcú pokúsiť odpojiť ju, či bude sama dýchať. Je to strašne milé, dobre vychované dievčatko. Je jediné dieťa rodičov. Je to neskutočne nespravodlivé voči tej malej ☹ ☹

tintinka
24. máj 2012

@monalisatko jeemine..sa to javi ako obycajny jednoduchy zakrok a taketo komplikacie ☹ snad sa dievcatku polepsi..davali raz v telke reportaz o chlapcekovi, ktory tiez bol mandle vyberat a dopadol hrozne .. syn bol pred rokom a vyberat nosnu mandlu, ale nastastie vsetko prebehlo bez problemov..drzim palce nech je mala ok

monalisatko
24. máj 2012

@tintinka veď to, že je to taký akože malý zákrok, a predsa sa stávajú takéto veci ☹