Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

elixia
30. júl 2012

Kocky,pomozete?? Cely vecer sa snazim niekde na nete vypatrat navod na hackovanu usianku...zatial bez uspechu. Mate niektora ulozeny nejaky? 🙂

poisonblu
30. júl 2012

@elixia zle hladas, pise sa to usanka vacsinou :D ja mam aj pisane navody, aj youtube navod nejaky

kuk sem: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1716

https://www.youtube.com/watch?v=h43jSGa6kSA

plus na mmb ceskom ked zadas ušanka, tak ti vyhodi dost ciapok

elixia
30. júl 2012

@poisonblu aha,to som ani netusila....to asi aj do rana potom usianku mozem hladat 😀 😀 😀
dakujem,popozeram 😉

fatima30
30. júl 2012

u 😀 z je neskoro na gombik uz som spachala prveho macka
dakujem

evelin116
31. júl 2012

@fuska tak jedno klbko na pol rocne budes mat aj 2 ciapky samozrejme zalezi aj aky vzor pouzijes

janefonda
31. júl 2012

@emilly len som sa chcela opravit, ponco som dokoncila a nebolo treba az 400 g vlny. Nakoniec to bolo necelych 350g 😉

emilly
31. júl 2012

@janefonda daj foto som zvedava🙂 ponco chce kamoska pre dceru - v zivote som nic take nerobila, tak netusim ako to spravim🙂

emilly
31. júl 2012

@janefonda daj foto som zvedava🙂 ponco chce kamoska pre dceru - v zivote som nic take nerobila, tak netusim ako to spravim🙂

princes218
31. júl 2012

@tunylyk Ahoj prosím mohla by simi prosím poslat postup na zelene backučky pre miminko , chcela by som ich urobiť pre sestrine ocakavané babetko dakujem dopredu 🙂 🙂 🙂 🙂

janefonda
31. júl 2012

@emilly mam to len takto v PC odfotene aj spolu s ciapkou. Robila som v podstate svorec velky, hore som urobila uväzovanie na snurku, aby som to vedela dotiahnut podla potreby.

janefonda
31. júl 2012

este nieco z mojej prace, zacala som hackovat pred dvoma mesiacmi, takze nie su to zazraky, ale snaha sa ceni, nie? 😅 😉

emilly
31. júl 2012

@janefonda krasne je 🙂 si sikulka🙂
este sa chcem opytat tu cierno-sedo-bielu ciapku si robila z akej vlny? dobre to vyzera🙂

janefonda
31. júl 2012

@emilly to je taka farebna 100% bavlna, nieco ako catania. Vola sa to cottony colorfulliving.

emilly
31. júl 2012

@janefonda fuufha som taky nazov este ani nepocula😀 skusim sa po nej poobzerat🙂

janefonda
31. júl 2012

@emilly ale ja nezijem na svk, tak neviem ci sa aj tam predava. 😒

emilly
31. júl 2012

@janefonda jaaaj tak to preto 🙂))

fatima30
31. júl 2012

dievcata poslite mi prosim link na aplikacie nasla som na ceskom auticka,chobotnicu,rybicku,pastelku.
ale ja by som chcela nejake zvieratka krtka,opicu.......neviem kde to najst.....dakujem
len nie anglicke lebo to ja neviem☹

idris
31. júl 2012

KOčky je tu niektorá ktorá žije v UK a kupuje tam priadzu?

tunylyk
31. júl 2012

@princes218 capacky som robila podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8195&user=...
akurat namiesto kvetinky som si urobila pracku a gombicky,kedze mam chlapceka 😉

bv_alexandra
31. júl 2012
symvua
31. júl 2012

@iloha ahoj, mohla by si mi poslat navod na ten krasny svetrik, prosim ta. Videla som ho na mimibazare, ale uz ho neviem najst ☹

symvua
31. júl 2012

@idris ahoj, ano, ja som v Londyne... co by si potrebovala?

bambola
31. júl 2012

baby, "polosloupek" je polovicni dlouhy sloupek?

bambola
31. júl 2012

tak uz viem, trupka 😀 staci si pustit video 😀

bambola
31. júl 2012

pomozete mi prosim so zobacikom?
ja nechapem ani nakres a podla pisaneho navodu mi to nejako nejde, akoby tam niekde bola chyba 😕 (ale teda asi skor ja som blba) uz som zuuufalaaa
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10051&order=1

letuskah
1. aug 2012

@bambola urobis 5RO, do druheho ocka za hacikom spravis DS, potom polstlpik a do dalsieho KS, spravis 2RO, do prveho ocka za hacikom ale z druhej srany retiazky spravis KS, do dalsieho KS, potom polstlpik, DS a dve RO a pevnym ockom spojis s predposlednym ockoma zaciatocnej retiazky, ta povodna retiazka ti ostane v prostriedku a ty ju vlastne z oboch stran obhackujes stlpikmi 😉

bambola
1. aug 2012

@letuskah tak takto chapem 🙂

evelin116
1. aug 2012

Poradte aku vlnu pouzivate na jesenne ciapocky?

tunylyk
1. aug 2012

moj synator sa zamiloval do soviciek,tak som mu dalsiu urobila 😉

bambola
1. aug 2012

tak, hotovo 🙂 mozem ist na nakup 😀
tetuska na videu to mala hotove za max hodinu, ja som to robila cely vecer a dnes doobeda 😠 😅 no ale tak jej inak lietali prsty s hacikom. to ja som este daleko od toho 😅