Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

slunicko552
8. mar 2009

😀 😉

eleonora
9. mar 2009

Livi pekny pekny 🙂 🙂

vivere
9. mar 2009

vinka, ani v kauflande ju nemali? tam zvyknu mavat velky vyber tlace s rucnymi pracami.

liviky, krasna ciapka 😉

jbanca
9. mar 2009

ahoj holky,poradíte některá jak uháčkovat krajkové bolerko na 5 letou holku ?

bambusko
10. mar 2009

tereziep, aj ja mam navod na krtkovy pulovrik pre dievcatko na 1-2 roky, je to z casopisu katarinka z r. 1998 😝 ak chces napis mi mail do ip, musim ale pootravovat maznela, aby to naskenoval

a dens mi dosli priadze z vlnapu, su krasne, hlavne alpina, idem urobit dievcatam take dlhsie pruhovane svetre s opaskom 😅

gucz
10. mar 2009

bambusko aj mne dnes došli vlny z vlnapu, tak sa veľmi teším, hneď ma svrbia ruky.... len neviem odhadnúť veľkosť, chcela som z tej vlny dva roláky na ďalšiu zimu. To bude mať malá 2,5 roka... č.98???

bambusko
10. mar 2009

gucz, hej, aj v popisoch su vecsinou udavane velkosti 2-3 roky

vivere
10. mar 2009

ahojte,

aj mne vcera prisiel vlnap 🙂 to bola radost 🙂

gucz, na 2,5 roka je podla mna c. 98 malo.

tereziep, poslala som ti krtka 😉

gucz
10. mar 2009

najlepšie na tom je, že ja nepletiem podľa popisu, ale vždy podľa nejakého svetríka. Mám doma pre Lauru aj 92, aj 98 aj 104, ale neviem podľa ktorého jej to mám upliesť. No asi to nechám na jeseň.... a možno nie

tereziep
10. mar 2009

Ahoj vivera moc dik za návod. Už jsem si ho stáhla, koupím vlnu a budu plést.
bambusko - odkud objednáváš tu vlnu. U nás v galantérii moc vln od vlnapu namají a já bych ráda zrovna od této firmy.

vivere
10. mar 2009

teri, nemas za co 😉
kuk na www.vlnap.cz, este stale maju akciu na zimne vlny, oplati sa 😉

roasha
10. mar 2009

uz sem nedavajte linky,musim vystrikovat,co som naobjednavala,vcera mi prisla dalsia "varka" 😅

tereziep
10. mar 2009

tam jsem koukala. Chci malé uplést z katarinky podzim /zima 2008/2009 svetřá

tereziep
10. mar 2009

malá mi to odeslala. Chtěla jsem napsat svetřík s medvídkem PÚ - na vlnapu jsem nenašla melírovanou Lada color barva modro bílá. Zkusím se podívat někde v obchodě. Jinak dík

slunicko552
10. mar 2009

Ahoj holky tak jste mě tak inspirovaly,že malému taky pletu svetr 😀 Až to budu mít tak to tu hodím ať se taky pochlubím 😀 😅 Ale můžu říct,že jsem na tu vlnu čekala jak na smilování,vůbec jsem se nemohla dočkat až konečně přijde 😵

eleonora
11. mar 2009

hojky tak z velký nudy jsem uhackovala Zuzce jeste klobouk https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
a uz mam vybranej vzorek na cepici a svetr tak ho zitra musim vybadat jak se plete je to pro me spanelska vesnice ten navod 😀

martao
11. mar 2009

Chcem sa spýtať máte niektorá skúsenosť s vlnou, ktorú vymieňajú v Trenčianskych Bohuslaviciach za pleteninu? Je dobrá?

vivere
12. mar 2009

eleonora, klobucik je super, krasne to s tym kabatikom vyzera 😉

eleonora
12. mar 2009

viv dekuju 🙂

angelik
13. mar 2009

tak ja zatial pletiem iba imaginarne
dnes som zas poslala mail do toptextu, uz ma na...
objednavku mam u nich od 18.12., to sa mi este nikde nestalo

druhy krat objednam asi z toho vlnapu

inak krasne veci robite, vela-vela inspiracie 🙂

vinka
13. mar 2009

Eleonora ja som ten tvoj už videla asi na háčkovaní.Je nádherný.Ale tam nemala malá ešte svetrík však.Zrad ako si to robila.Aj ja by som malej uháčkovala taký nejaký.Je fakt perfektný.No zlaté ruky. 🙂 Vive nemali ani v kauflande u nás.Dokonca som pozerala a tam na štrikovanie alebo háčkovanie nemali žiadne časáky. ☹ Mrzí ma to. ☹

vivere
14. mar 2009

angelik, vlnap len odporucam 😉

baby, vlnap vraj chysta novy e-shop, ceny aj v €.... som zvedava... 😲

vinka, to je mi luto, ze si nenasla casopis ☹ asi uz bude dalsie cislo... IP

eleonora
17. mar 2009

holky davam fotecku dresu ktery sem pletla Martinkovi kdyz se narodil
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

vinka
17. mar 2009

Vivere ale v stánkoch ani nevedeli niekde či vôbec dostali tento časák.Niekde my povedal,že ked nieje už nieje a v inom my pani povedala,že ešte nemajú.tak neviem. 😕

slunicko552
17. mar 2009

el hezký 😵 Ale u nás by musel být jiný klub 😀 😝

eleonora
17. mar 2009

sluni to je podle tatky 🙂 ale priste radsi neco jinyho vadilo mi porad proplejtat ty barvy mezi sebou

laura033
17. mar 2009

ahojte dievcata,
ak by ste boli take dobre a poslali mi navod na nejaku krasnucku vestičku pre mojho maleho škorca :D
mirkaren56@gmail.com

dakujeeem vam velmi pekne apekny dniček 😉

slunicko552
18. mar 2009

el to mi povídej já teď pletu ze tří barev a je to děs,jak se to pořád motá 😝

mareska0202
18. mar 2009

ahojky holky jsem tez pletarka teda ne zkusena moc ale bavi me to ted si pletu sobe dlouhy kabat a male jsem ho udelala tez vlvu si tez kupuju od vlnapu je fajn a neni draha ucim se i vzorky a shanim presny postup na copanky nemate ho nekdo a potrbovala bych chci maly udelat svetrik s obrazkem ale nevim jak ten obrazek tam dat jestli nasit nebo vplest s tim neumim mohl by mi nekdo s vas prosim poradit 😉

eleonora
19. mar 2009

Ahojky mareska ja obrazky rovnou vyplejtam je to narocny na motani se do vlny mezi sebou, ale vysledek je pak super a copanky nedelam takovyhle vzory vyplejta nase mamina detem