Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
24. apr 2011

@teri3 no mozes, hadam to zvladnem 😝 😀

teri3
24. apr 2011

@pata31 no skúsim teda najskôr polopate a ak by dačo, tak to prekreslím na väčší papier a odfotím 😉
takže samotná vzorka je - do 1 DS uháč. DS+RO+DS, potom 2 DS - každý do samostatného DS - opakujeme - to je jeden riadok - a druhý - do toho RO 4 DS a medzi tie 2DS 1DS - tieto riadky sa opakujú - vlastne ďalší riadok robíš tak, že do stredu toho vejárika zo 4 DS urobíš zase DS+RO+DS a tie 2DS robíš z jednej a z druhej strany toho samostatného DS z predošlej rady - tuším som to napísala jak hotentot, no ak by dačo, tak nakreslím, je to veľmi jednoduché 😉

dievcatko84
25. apr 2011

a dalsi klobucik 😉 ked je uz ten "mokry den" 😉 tak nech sme pripravene 😉

pata31
25. apr 2011

@teri3 a neodfotila by si mi to nejako zblizka? lebo takto si to neviem celkom predstavit 😅
a pripajam moj dalsi klobucik na leto pre kamosku 😉
@dievcatko84 krasna zabka 🙂

teri3
25. apr 2011

@pata31 no toto je pôvodný návod, ale ako som písala, je tam placka len z DS http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6306
no a tu je môj nákres - obmena 😉

pata31
25. apr 2011

@teri3 diky moc, si zlata....hadam to uz zvladnem, niekedy skusim 😉

teri3
25. apr 2011

jáj no a zabudla som, všetky stĺpiky sú dlhé, len sa mi nechcelo kresliť tie paličky cez to - paťa, potom hoď foto, na 1000000% to zvládneš, je to jednoduché 😉

pata31
25. apr 2011

@teri3 oky, som si myslela, ze dlhe 😉 no ale neviem, kedy sa k tomu dostanem, musim objednavky podokoncovat, tak uvidime 😉

iloha
25. apr 2011

krásné výtvory všechny.....já se pokusím vložit své, pokud se nezadaří tak jedině kuk na http://www.facebook.com/profile.php?id=1827416132

iloha
25. apr 2011

no tak to zkusím vložit zítra z práce, tady mi to pořád nejde 😠

zuzka72
25. apr 2011

A zase nějaky čepičky, ale furt je to na jedno brdo 😀

iloha
26. apr 2011

tak tady to je 😵
@zuzka72 😵 Zuzi co je za značku duhovka?, moc krásný barvičky

zuzka72
26. apr 2011

@iloha prej "novinka" a prej "sedmibarevná" 😀 😀 😀 Elian...jen já tam furt vidím 4barvy a přechází z jedné do druhé, tak tím asi myslí těch 7 barev 😀 😀
Ta bíložlutá je krásná 😉

zuzka72
26. apr 2011

A ještě dnešní 😉

iloha
26. apr 2011

@zuzka72 taky vidím 4, ale je fakt pěkně barevná 😉

zuzka72
26. apr 2011

@iloha tak abych nekecala je tam i 5tá vidět ta hnědá tečka uprostřed 😀 ale ještě mi tu zbylo půl klubka tak uvidíme, jestli tu nejsou další barvy schované 😀 😀 😀 😀

iloha
26. apr 2011

@zuzka72 třebas jsme jen barvoslepé 😀

lucia32
26. apr 2011

Tak nakukujem po sviatkoch, vy ste sa veru činili...ja stale klepem dve na objednávku, už celý týždeň, snad ich dnes dokončím...
@iloha rak ta žltobilo nadherná...to je tá špirálkova???
@zuzka72 ...ty si riadne žihadlo...

iloha
26. apr 2011

@lucia32 jojo, spirálková 😉

lucia32
26. apr 2011

@iloha pekne ti vyšla... aka priadza, aký hák?

iloha
26. apr 2011

@lucia32 Katka a 2,5

dievcatko84
27. apr 2011

ahojte sikovnice 😉 chcela som vam oznamit, ze na toptex.cz maju znovu akcie 😉 oplati sa kuknut 😉

teri3
27. apr 2011

@dievcatko84 to mi nerob, však mi z toho doma neubúúúda 😀 😀 😀

dievcatko84
28. apr 2011

@teri3 no tak ja mam objednane za 34 € 😅 😀 😢 😎 takze parada..som to upratala takze vseho-vsudy 6 krabic plnych a dalsia pride...ale no neobjednaj, ked su take krasne farby a taka dobra cena 😉 😀

iloha
28. apr 2011

@dievcatko84 jdu pokoukat 😵

lucia32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka72
28. apr 2011

Holky mrkejte.... já mít holku, tak jen furt háčkuji 😀 😀

iloha
28. apr 2011

@zuzka72
@lucia32 oboje moc pěkné 😵

lucia32
28. apr 2011

Opravujem môj návod na kvetinu, som len kukla na papierik, kde som si pri hačkovaní robila poznámky a to blbina, tak som narychlo uhačkovala začiatok a tu je správny postup....
5RO spojiť do krúžku. Do toho uhačkovať 12 KS. Každý druhý KS rozdvojiť, spolu máme 18 stlpikov. Lupeň: na 6 okvet lístkov..
uhačkujeme 8 RO a vraciame sa späť...
KS, 4xDS, PDS, KS a pichneme pevne oko do nasledujuceho očka, urobime ešte 2 PO a zas uhačkujeme retiazku z 8 RO a takto urobíme 6 okvetnych listkov, vlastne len polovice mame...ked dôjdeme k 1. listku uhačkujeme KS, PDS, 4x DS, KS, spojime vrch pevnym okom, uhačkujeme špičku, asi 3RO a , vraciame sa späť a do 2. RO uhačkujeme pevne oko a vlastne po okraji listku hačkujeme PO až dojdeme k stredu a opäť PO až dokial nedôjdeme k 2. lístku, postup opakujeme ... som to musela uhačkovať, lebo som mala len take utržky poznačene a to mi vyšla blbinka 🙂)))

pata31
28. apr 2011

Ahojte, tak konecne som dokoncila bodkovany setik....na nervy s tymi bodkami, kolko ich trebalo prisit 😝 😀