Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
21. jún 2011

@pata31 budeme silno držať palce, aj háčiky 🙂

dievcatko84
21. jún 2011

@pata31 fiiha 😉 tak drzim palcuchy! A kedy by si nastupila? A kde das malu kocku?
@lucia32 😉 ja som rozmyslala, ze tam kde sa robia tie vnutorne casti tak tam by si stale robila len z vonku stlpik a nie robit kabelku ako do ovalu hore ale skusit robit len pas (2x - teda predok a zadok) a ten zosit...ci?

pata31
21. jún 2011

@dievcatko84 o malu by sa mi nasi postarali, byvame u nich a uz su aj na dochodku, aj ked su rozlietany, bo sa staraju bratovi o penzion, ale tak dedo ma uz davno posiela do roboty......ale aj tak tomu moc neverim, ze by ma zobrali....a datum netusim...

dievcatko84
21. jún 2011

@pata31 😉 ale ked mas o malu postarane, peniazky sa stale zidu...no drzim palce, nech je to najlepsie ako ma byt 😉 ak ta maju zobrat aby si bola tam spokojna a mala aby to zvladla a ak ta nemaju zobrat aby prisla lepsia moznost prace 😉

veru0603
22. jún 2011

Ahojky holčiny, po delší době dávám dílko- šátek na zakázku.
v červenci se chystáme na Slovensko.
Chtěla jsem se zeptat, zda byste některá neměla zájem o klubíčka + slovenské poštovné. 🙂
Můj obchůdek je: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/

baskaj
22. jún 2011

ahoj dievčatá, ja som dnes prelistovala úplne celý český háčkovací MMB a okrem iného sa chystám na tieto sandálky - ale trošku upravené. Tak dávam návod: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1532

veru0603
22. jún 2011

@baskaj No ty jsou parádní, pak se pochlub svými 😉

baskaj
22. jún 2011

kočky, čo to znamená, že je to robené z "dvojitej" priadze?

iloha
22. jún 2011

@baskaj děláš ze dvou přízí najednou - dvojitá nit 😉

iloha
22. jún 2011

holky, mrkněte, možná to stojí za objednání http://www.vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=69
nebo další mimořádné nabídky 🙂

lucia32
23. jún 2011

Baby nepozna niektorá náhradu( farebnú) za camillu 5311 -gerbera

veru0603
23. jún 2011

@lucia32 ahojky, koukala jsem a z mých zdrojů jí je nejvíce podobná Catania kamélie 256

http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_cata...
nebo Limone pink 38

http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_limo...
😉

lucia32
23. jún 2011

@veru0603 dakujem za odpoved, pozriem sa na to neskôr bližšie, dík... 🙂

pata31
23. jún 2011

ahojte, dokoncila som novy klobucik pre Tamarku 🙂 😉 este rozmyslam, ci jej tam dam kvietocek alebo maslicku, ak sa mi podari... 😉

lucia32
23. jún 2011

@pata31 jééé ten je peknučký, aj ja chcem vyskúšať nejaky nový, ten môj osvedčený ma už omrzel....

pata31
23. jún 2011

@lucia32 dakujem.... 😉
a sak to, ze ani mne sa uz nepacia klasicke, tak som nove skusila 🙂

teri3
23. jún 2011

ahojte, akosi nestíham...ani fórum, ani ručné práce...teda stále dačo vyrábam, ale ide mi to ako v lete na saniach...to bude asi tým, že je leto 😀 . Konečne dokončujem objednávky a ideme s kamarátkou na takú malú dovolenku, tak som si povedala, že si konečne urobím niečo pre seba. Idem robiť z tej Hawaii od toptexu a tak ma napadlo, @iloha Ty si z nej už robila...aj si to už oprala? Totiž keď som mala bambusové plienky, tak zmenili svoj tvar...tak ma zaujíma, či sa to po opratí nejak nezbehlo, alebo nenatiahlo
no a idem teda pridať dačo z mojich výtvorov 😉

pata31
23. jún 2011

@lucia32 kuk ten silt, tam ani nevidno tu dierku...

lucia32
23. jún 2011

@pata31 no skúsim to zajtra uvidim, dnes už háčik nechytám, dokončila som čo som mala a idem ja haji...
Takže kto to číta, hladam dobrý tip na šiltík, pretože ten môj z KS sa mi moc nepáči 😝 😀

pata31
23. jún 2011

@lucia32 😀 😀 no hej, vyzera to, akoby som to tu uplne odveci dala 😝 😀
tak zajtra na mna myslite baby, idem na ten pohovor 😉

lucia32
23. jún 2011

@pata31 tak držime na zajtra palec a potom sa prid pochvaliť 🙂 a hod aj návod na klobúčik...

pata31
23. jún 2011

@lucia32 diky 🙂
a tu je navod....vrch klobucika podla tohto: http://www.mimibazar.org/navod.php?id=6747
a potom som uz len robila 3DS a 2 RO na striedacku....a silt som robila KS, v druhom riadku som kazdy stvrty zdvojila... 😉 a vlastne este pred siltom ten posledny riadok som robila dva krat nahodeny DS...2x a 1RO....a potom som zvlast uhackovala ruzovu retiazku a DS do toho a preplietla som to tam 😉

iloha
24. jún 2011

@teri3 já z toho zatím dělala jen sobě proužkatý svetřík je na fb, a už jsem i dvakrát prala, peru v pytlíku na 30°C jemné praní (nebo hedvábí) a i jsem ždímala na 1000 otáček a v pohodě, zatím drží tak jak jsem vyrobila. Terezce jsem z toho udělala ty rukávky - bolerko a taky pohoda 🙂

teri3
24. jún 2011

@iloha díííííííky za odpoveď, to som rada, že to dobre drží 😉

no ja mám teraz tiež rozrobený klobúčik, ale je to riadna piplačka, iba z krátkych stĺpikov, tak dúfam, že to ešte tento rok dokončím 😝 😀

a inak z toho toptexu som objednávala pred hádam aj 4 mesiacmi - za 36 eur a ešte som sa toho ani nedotkla 🤐

dievcatko84
24. jún 2011

@pata31 ako si dopadla na pohovore krasavica? 😉 a krasna siltovka!!

@teri3 peknee 😉

pata31
24. jún 2011

@dievcatko84 no pohovor...co ja viem, trochu som habkala po anglicky, tak uvidime, buduci tyzden mi maju zavolat... 😝
a tu siltovku som uz davno robila 😉

dievcatko84
24. jún 2011

@pata31 tak daj vediet 😉 😉 ja by som habkala viac po anglicky 😉 chi 😉 hab-hab-hab 😉 dva roky na materskej robia svoje 😉

pata31
24. jún 2011

@dievcatko84 jeeeeeeej, ty si tehuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 blahozelam, nech ste zdravucky! 😵
inac aj my chceme druhe, tak ak nevyjde robota, tak ideme na to 😉

lucia32
25. jún 2011

@pata31 tak teraz rozmýšlam, čo ti viac priať? či robotu či bábätko 😀

pata31
25. jún 2011

@lucia32 ani ja sama neviem, ze co 😀