Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

baskaj
7. sep 2011

@nikol.l ešte lepšie návody máš tu: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23

kiya
8. sep 2011

ahojte, mozem vam sem nakuknut? a hned mam aj otazku.. nemate niektora navod na detsky svetrik (cca velkost 80) pleteny s kapuckou? (mam krasnu vlnu (dostala som 🙂 ) ale mala by sa robit na ihliciach c 4,5 a ja to neviem nejak preratavat, skusite mi poradit? teda ak si najdete cas?... moc dakujem

lucia32
9. sep 2011

Helou....baby akym háčikom hačkujete Ladu luxus od vlnapu???? Dala som 4,5 a nejak sa mi to nezdá 😝

lucia32
11. sep 2011

Baby neporadíte, čo môže byť toto za vlna?

teri3
11. sep 2011

@lucia32 myslím, že by to mohla byť colormatic alebo bebematic (robila som z nich, myslím, že takto nejako vyzerajú 😉 )

iloha
11. sep 2011

@lucia32 třeba toto http://www.nitarna.cz/detail.html?id=slavka_omb...
nebo katka , camilla, jsou různé samovzorovací příze

dievcatko84
12. sep 2011

@lucia32 @teri3 @iloha baby ja vas obdivujem, ze si pamatate tie nazvy 😉
Ja mam nove info

https://www.youtube.com/watch?v=6KccLlkTKzE

pre skusene asi znama vec,ale ja som o tom len pocula a koooonecne viem aj ako na to 😉 parada 😉

lucia32
12. sep 2011

@teri3 talk o takých vlnách som ešte ani nepočula, ale našla som dík....vyzerá to dobre...
@iloha nie je to priadza, ale vlna, takže medzi priadzami som ani nehladala, ale vdaka za ochotu..... 🙂

iloha
12. sep 2011

@lucia32 nemáš zač 🙂
http://www.vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=5
http://www.vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=44
a mnohé další a další, ona Katka je mezi pletacími přízemi, i třebas daniela ..................... 😀
a úžasná je příze batiky (tedy vlna) moc hezky se s ní pracuje http://vlnyprize.cz/cz/internetovy_obchod/pleta...

iloha
12. sep 2011
dievcatko84
12. sep 2011

@lucia32 Lucka nesmej sa, ale aky je rozdiel medzi priadzami a vlnami? ja som myslela, ze to je len iny vyraz na to iste 😅 😅

dievcatko84
12. sep 2011

@iloha dakujem za link! Mne islo hlavne o to robit mensie priemery na okruhlych ihliciach a netentovat sa s 5-timi 😉 chcela by som aj ciapky robit tak, no uvidime ako to pojde, ale podla navodu to nevyzera byt tazke.. 😉

iloha
12. sep 2011

@dievcatko84 chápu, mě se to dělá i tak špatně, ale jde to........... přijde mi, že mám větší "díry" mezi těmi oky v půlce (nevím jak to lépe napsat mezi první a druhou jehlicí, když otáčí) a to se snažím utahovat, tak stejně raději vezmu 5 jehlic, ale pilně trénuji a už mi to jde lépe (to víš nové jehlice, tak se snažím 😀

lucia32
12. sep 2011

@dievcatko84 hehe, noooo pre mňa je priadza hladká a vlna chlpatá 😀

lucia32
12. sep 2011

@iloha BINGOOO tak ta Batika, ta azalka a schilf vyzera ako to pravé orechové, posielam cmuuuk, ešte ju objaviť u nás 🙂

teri3
12. sep 2011

@lucia32 no tá batika, čo dala odkaz iloha je veľmi podobná hlavne preto, že bude vytvárať celé pásy, v tom sa mi tá colormatic a bebematic páči a mohla by Ti urobiť práve taký efekt, ako je na tých obrázkoch...inak u nás ju majú v obchode, ale práve v TO sú aj veľkosklady - STOREX, tak možno majú aj dáke vychytávky 😉 a napríklad majú časť ponuky z Vlnapu za také ceny, že by sa mi ani náááhodou neoplatilo objednávať cez net 😉

@iloha , tiež by som sa s tým nepiplala na tej okrúhlej, ale radšej s 5-timi malými 😉

@dievcatko84 ja napríklad robím čiapky na okrúhlej ihlici, ale na malej, 40 cm, takže to celkom ide a nikde sa mi nerobia rozšírené očká. No a vlnu som si zapamätala, lebo sa mi veľmi páčila 😉

lucia32
12. sep 2011

@teri3 colormatic je tiež pekná, mne nejde akože presne že ta istá, len aby to robilo ten efekt, vzor a tu batiku som na SK nete nenašla, tak asi pôjdem do tej colormatic

iloha
12. sep 2011
lucia32
12. sep 2011

@iloha pekné, oboje, čiapočka je pletená? ...ja chcem robiť štolu, tak preto som hladala vlnu, aby to bolo chlpaté a mäkké 😉

iloha
12. sep 2011

@lucia32 ano pletená..........

lubinka26
12. sep 2011

ahojte, pripajam moje vytvory 🙂

iloha
13. sep 2011

@lubinka26 moc pěkné 😉

dievcatko84
14. sep 2011

@lubinka26 kraasne 😉 ja sa chystam na taku "mysickovu" lebo dcerka je Miska a pojde do skolky v novembri tak nech je Miska s myskou 😉
A tu su moje nove vytvory 😉 Ide o objednavky 😉 Obal na flasky jablkovice a slivovice a obal na med a ciapocka pre trpaslikov 😉

dievcatko84
14. sep 2011

@teri3 ja som nevedela ani, ze to take male priemery sa vyrabaju..ja mam myslim 80 a 60 ale mensie som v PO nevidela 😖 A tie velkoskladdy ti uuuuprimne zavidim 😉 ale dobre, ze tam pri tebe nebyvam lebo asi by sme byvali uz na ulici ale v skatuliach mali veeela vln 😉 chi 😉

baskaj
15. sep 2011

kočky, ja sa vám teraz možno budem zdať blbá, ale nemáte niekde uložný návod na štrikovanú čiapočku? Že ako sa začína, ako sa uberá a tak... možno, že na to návod ani netreba, ale predsa sa pýtam, lebo ja som kedysi vedela uštrikovať iba tak maximálne nejaký štvorec a koniec! 😝

hajanka
15. sep 2011

@baskaj da sa strikovat aj na rovnych ihliach ale potom treba stranu zosivat, preto je lepsie pliest ciapocku na okruhlych ihliciach. Podla toho aku ciapocku chces. Trebarz mozes zacat patentom hl-obr. Podla gauge (ako je to po slovnensky?) vlny nahodis pocet ociek potrebny pre obvod hlavicky. Pleties patent dajme tomu 6-8 riadkov, potom pleties hladko vsetky riadky podla hlbky ciapky (vysky) a zuzujes sposobom prvy zuzeny riadok spleties 10 ociek, druhy hladko, treti o 8 ociek, dalsi hladko...a tak pokracujes, ale to vsetko zalezi od ciapky aku chces pliest (velkost, vzor a tak..)... skus youtube videa, su tam podrobne navody.

hajanka
15. sep 2011

@dievcatko84 u nas je tiez dostat 40cm, len neviem ci vo vsetkych velkostiach