Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

johanka.
10. nov 2010

ahojte sikusly, ako si sem @dievcatko84 dala ten link, tak som si spomenula na moju oblubenu "kolekciu v tych albumoch: http://picasaweb.google.com/cantinhodasartes.el... Ale je fakt, ze sa tak chodim skor kochat nez nieco naozaj realne urobit, len sa chystam a chystam a chystam 😅 A rada by som sa tiez pochvalila svojim najnovsim vyrobkom, ciapocka pre sesternicinu dcerku:

telinka
10. nov 2010

@johanka. ved treba naberat inspiraciu a ked jej bude dost , budes chrlit jedno dielo za druhym 😉 pekna ciapocka , mam rada take jednoduche "nepreplacane" 🙂

ja teraz makam na zimnych , len tie siltovky sa strasne zle fotia a mala mi nechce robit stojan 😅

dievcatko84
10. nov 2010

@johanka. no krasna ciapocka a fakt "nepreplacane" ako pise telinka 😉 a neboj ono to pride 😉 aj ja teraz som na zimnych nasadena 😉 som spravila dnes dve s NIKE fajfkou 😉 jednu sivu s ciernym obrubenim a ciernou fajkou a druhu opacnu kombinaciu pre muza a druhu pre krstneho 😉 a potom taku zalozku ruzicku..no ta sa mi velmi nepaci...ale iste potesi jednu znamu tetu co rada cita 😉 @telinka ja som uz tiez na siltovkach 😉 na mmb som nasla "bekovku" tak tu robim do kola v roznych obmenach, uz ma kamaratkyna dcerka, krstna, moja dcera a chystam sa aj pre seba a druhu kamoskynu dcerku 😉 chi 😉 ale to je hackovana.

johanka.
10. nov 2010

@telinka, @dievcatko84 vdaka za pochvalu. Mate pravdu, patrilo by sa uz zimne robit. Na jednu sa aj prave chystam, ale bude to zo zvyskov, takze farebne asi ziaden skvost. Celkovo som ja ale s farbami dost nemozna, nastastie moj manzel ma vynikajuci cit pre farby, takze kazdu farebnu kombinaciu si nim necham odobrovat 😅 Spravidla sa dozviem, ze "nieee, to je uplne otrasne" a dostanem zopar navrhov ako inak to mam skombinovat. A vsetky su vyborne... 😔

marcelecka
10. nov 2010

@telinka tie šiltovky sú úžasné 🙂 ja som obštrikovala už celú rodinu ale toto by ma ani nenapadlo.Prosím Ťa ako robíš ten šiltík?Dávaš niečo do vnútra alebo...fakt je to super 😉 Dnes dokončím svetrík s kapuckou pre krstniatko a zajtra by som sa mohla začať s šiltovkou 🙂 teda ak mi poradíš 😔 ujo Google mi nič nenašiel ☹ Dík

telinka
10. nov 2010

@marcelecka dik 😉 teba som este ani nevidela a aka si mi sympaticka 😅 okrem toho ze sa zrejme rovnako volame mame rovnaky pocet deti skoro s rovnakym vekovym rozdielom deti ,len ja to mam v opacnom garde 😀

takze silt vystrihnem z plastu - obaly z babik , zo zmrzliny , ci z plastoveho prestierania
-podla sirky siltu si na ciapke primeram a zratam potrebny pocet ociek
-nahodim ocka na ihlicu ,upletiem jeden riadok atreba prepliest uplne vsetky ocka
-na zaciatku druheho riadku upletiem zdvojene oko--priadzu dam pred uplet , z lica vpichnem ihlicu do 1ocka,potom ocko spolocne s priadzou snimem z ihlice a priadzu pevne stiahnem dozadu-ocko sa pritom pretiahne cez ihlicu takze sa zdvoji , dalej pletiem ocka klasicky az do konca vratane posledneho
-otocim a zase prve ocko zdvojim , ,vsetky dalsie prepletiem klasicky(podla toho aky vzor si zvolim)az po to zdvojene ocko , to neprepletiem ostane pravej ihlici
-takto pletiem do pozadovanej vysky podla siltu,tie zdvojene ocka neprepletam , zvycajne ich mam na kazdej strane 5
-potom prepletiem dva riadky hladko s tym ze prepletiem vsetky aj zdvojene ocka
-teraz budem pliest zdvojene ocka do opacnej strany-teda smerom von-takze mam 2riadky prepletene , na ihlici by som mala mat tych povodnych 5 zdvojenych ociek a na druhej ostatne,zacnem pliest na tej ihlici kde je viac ociek a to tak ze upletiem zdvojene ocko a prepletiem ocka stredu tak aby mi ostalo poslednych 5 , otocim pletenie a urobim zdvojene ocko -pletiem az po zdvojene na druhej strane a prepletiem aj to zdvojene +este jedno navyse
-otocim pletenie , urobim zdvojene a pletiem zase po dalsie zdvojene vratane neho +1 navyse , zase otocim apostupujem rovnako az sa dostanem na posledne krajne ocka a potom ukoncim
vznikne mi nieco ako polka zemle rozkrojenej 😅 do toho vlozim silt , zosijem a potom prisijem na ciaapku

dufam ze ta neodradi ten postup , neni to take hrozne len treba vyskusat a vysledok je super 😝

teri3
10. nov 2010

a ďalšie dekorácie - vianočné, ale aj iné:
http://www.tvorenicko.ic.cz/hackovani.htm

iloha
11. nov 2010

@johanka. já svého muže též zapojuji při výběru barev, sice cit pro barvy moc nemá, ale už se mi osvědčilo, že to vůbec nevadí, protože jsem ho docela slusně vycvičila a většinou když je na výběr více barev a já pořád přendavám jak je nakombinovat, tak on koukne a přehází a zase odejde a musím říci, že většinou to tak již nechám 😉

marcelecka
11. nov 2010

@telinka no tak to ma veľmi teší 🙂 na túto stránku síce chodím takmer denne ale skôr si iba tak čítam,do diskusií sa zapájam iba málo 😉
ďakujem Ti za návod na šiltík,dúfam,že to zvládnem(ak nie objednám si čiapočku u Teba 😝 )Zatial som zdvojeným pletením robila iba šály 😉 pá

ojo
12. nov 2010

Ahojky 🙂

tak hlásím, rukáv se povedl super 😵 nakonec jsem použila návod z dřívějšího svetru, jen udělala delší a trochu přizpůsobila oka a vyšlo to 😀 tak už jen druhý rukáv a je sešít 🙂

koupila jsem si v raichu další vlnu, takovou ne tlustější, ale po upletení je výsledek takový nadýchaný....nevím jak to napsat 😅 tak si chci uplést šálu a nějakou tu bekovku..třeba i s kšiltem 🙂

dievcatko84
13. nov 2010

@ojo 😉 kukni bekovku na nete v mmb.cz super je tam jedna jednoducha, mala ma taku aj kopu ludom som uz taku urobila aide fakt rychlo, len je hackovana 😉 tu je link:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4873

ojo
13. nov 2010

@dievcatko84 krásná, ale já neumím háčkovat 😅 ☹

dievcatko84
14. nov 2010

@ojo skus tam trosku "pobrlat" su tam aj pekne navody na hackovanie, fakt to nie je tazke 😉

telinka
14. nov 2010

@ojo tak sa tesime na vysledok 🙂 este by som ti poradila , ze je jednoduchsie ked pleties obidva rukavy sucasne 😉

irise
15. nov 2010

dievcata, vedeli by ste mi poradit, potrebujem zistit, co znamena na vlne tento text......
Tension - 17/18sts to 23/24 rows for 10cm square.... je to POCET OCIEK v 10 cm stvorcovych?
Chcem kupit vlnu na vacsi detsky svetrik ale neviem kolko... 😒
The length per 50g ball is 65metres
Tension - 17/18sts to 23/24 rows for 10cm square, using 4.5/5mm (US 7/8) needles
Help 😲 Vdaka

dievcatko84
16. nov 2010

@irise no nie som az tak odbornik na anglinu,ale to bude podla mna, ze na 10cm stvorcek ti treba 17/18 ociek na 23/24 riadkov. A ze dlzka na 50g je 65metrov. Potom, ze na ten stvorcek potrebujes 4,5-5 ihlice pre US je to velkost 7/8. 😉 Drzim palce 😉

irise
16. nov 2010

Dievcatko, tomu vsetkemu okrem........ 17-18 sts........ rozumiem. Ale stale neviem, kolko asi vlny spotrebujem na svetrik. 😲 Ale tiez sa priklanam k tomu, ze to budu asi ocka.

dievcatko84
16. nov 2010

@irise iste su to ocka 😉 skus zbehnut do obchodu a pozri priadzu co ma tolko priblizne metrov ako tato a ci tam nie je na etikete napisane kolko cca treba klbiek. niektore vlny to maju na etikete napisane. Alebo na nete kukni 😉

dievcatko84
16. nov 2010

aha skus tu su tu aj podobne "metraze" http://www.moda.snadno.eu/Vlna--s-vlnou.html

irise
16. nov 2010

Super, diky, tak tam mam skoro presny vypocet
Návin: 67m/50g
Jehlice č. 5-8
Spotřeba cca 550g pro vel. 40-42 tak pre dietatko nieco ubrat, ale chcem hlavne aby nebolo malo 😅 dik dik dik

johanka.
16. nov 2010

@telinka ako to myslis, ze oba rukavy sucasne? Ze si to nahodis na dve dvojice ihlic a urobis, cojaviem, dva riadky na jednych ihliciach a dva na druhych? Ci ako?

telinka
16. nov 2010

@johanka. pletiem len na jednych ihliciach , ale mam dve klbka , na kazdy rukav jeden -prepletiem jedno rukav , vymenim vlnu a hned druhy, lebo pridavam ocka od oka , a keby som to robila zvlast musela by som si to zapisovat a ratat pocty riadkov-takto mam istotu ze budu rovnake 🙂

telinka
16. nov 2010

pisem jak tatar , ale snad chapes 😀 😀

juliap
16. nov 2010

@telinka ahoj pozeram ze si plietla zimnu ciapku so siltom,prosim ta to si tam mieco vlozila?

letuskah
16. nov 2010

@johanka. odpisujem dost neskoro ale ano aj vpredu aj vzadu je vystrih rovnaky

letuskah
16. nov 2010

@telinka nikdy ma nenapadlo strikovat rukavy naraz a vzdy musim pocitat riadky, zapisovat ocka a podobne 😅

dievcatko84
16. nov 2010

@letuskah no skutocne je to velka pomoc robit ich sucasne 😉 viac roboty pri strikovani,ale zase vies ze je to rovnake len hlavne neskonci tak,ze jeden spravis a odlozis strikovacku, mne sa osvedcilo vzdy skoncit tak,ze este jeden nie je celkom dorobeny, aby som vedela kde pokracovat 😉

telinka
16. nov 2010

@juliap kuskom plastu -obal z babiky ,z krabicky zo zmrzliny ci z plastoveho prestierania lacneho......

telinka
16. nov 2010

@letuskah no vyskusaj a uz nikdy inak 😀

johanka.
16. nov 2010

vdaka @telinka uplne zrozumitelne pises, aj som o tom uvazovala, ze mozno aj tak by sa to robilo, len som dumala, ci sa dva rukavy ku koncu zmestia na jednu ihlicu, ak robis dospelacky pulover. Vyskusam.