Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
24. nov 2010

@ojo já jsem s podobnou dělala jen jednou (přišlo mi to jako za trest), ale já se snažila plést a nevšímat si bambulek, ono se to vytvarovalo nějak samo. A asi bych dělala hl., obr. ale vidět to zřejmě nebude,vyniknou spíš ty bambulky....... možná by bylo jedna strana hl, druhá obr, ale asi budeš muset vyzkoušet.
Jinak ale vypadá moc pěkně 😵

teri3
24. nov 2010

@ojo je to trocha iné, ale našla som pletenie s takouto bambulkovou vlnou: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5402

ojo
24. nov 2010

@teri3 @iloha jo ten návod jsem našla taky...ale na tuto to nesedí 😅 včera jsem to zkoušela plést, tak to taky bylo jako za trest 😅

našla jsem ale na ten obálce na ní návod, ale je německy. 😖 sice jsem ho přeložila...ale krkolomě a stejně to nechápu..znáte mě, jsem na ty popisy blbka 😅 mám k tomu i kruhovou jehlici č. 9, byla v tom balení...no ale asi se na to vyprdnu a zkusím ji prodat...

no už jsem ji vystavila na aukru, stačí zadat do vyhledávače "bambulková vlna Grenoble" tak kdybyste chtěli koupit nebo o někom věděli, dejte vědět 😉

bebebrumik
24. nov 2010

Ahojte dievata. Prosim vas, neskušali ste niektorá pliesť TUNIKU, SVETRIK A POD. opačne??? Tj. od krku dole...vzorka čo robim, by vyzerala takto lepšie a ja neviem ako by som mala začať... 😒

adelka6
24. nov 2010

taky moc ráda pletu 🙂 momentálně shaním vlnu storex rita tady u nás už není k sehnání

letuskah
25. nov 2010

@bebebrumik ja som tak strikovala malemu pulover s rolakom, zacala som rolakom a potom som pridavala na raglanove rukavy, pod pazuchami som to rozdelila na rukavy a telo a dostrikovala po spodok, mne sa to paci lebo casom si mozes dorobit dlzku alebo skratit 😉

dievcatko84
26. nov 2010

@adelka6 ahoj 😉 preco prave tuto vlnu zhanas? Potrebujes na dopletenie ku niecomu? Lebo ak sa ti len paci material dost vela sa uz predava aj inych vln s inym nazvom,ale rovnaka kvalita 😉 hm?
Inak nasla osm znovu BPT pradiaren, neviem ci vam to nieco hovori, ide o to, ze poslete staru svetrovinu a za 0,5kg mate narok na 1kg vlny za 210 alebo 188 Sk 😉 prepocet na Euro necham na vas, zalezi od farby konkretnej vlny,ale je to super cena. Je to pevnejsia vlna,ale velmi dobra, my mame z nej cela rodina svetre a pulovre a robievam z nej aj hackovane veci.

ojo
26. nov 2010

ahojky,

tak já už pořídila jinou vlnu na tu čepici 😀 jen smůla, že paní v krámě měla poslední klubko, takže mi nebude stačit na šálu 😒 ale možná ji dokoupím na netu a zkusím si uplést i ty rukavice 😀

jo taky jsem zjistila, že jsem špatně nahazovala oka 😅 nahazovala jsem je jakoby zezadu, že jsem tu vlnu protahovala zadem místo zepředu...trubka no...takže teď tu čapku budu mít asi nejhezčí ze všech výtvorů 😀

dievcatko84
26. nov 2010

@ojo na to su chyby aby sme sa ucili 😉 neboj nic 😉 urcite je vsetko z tvojich ruk pekne 😉 a bude stale krajsie a krajsie 😉

bebebrumik
29. nov 2010

@letuskah ahoj, dakujem pekne...Aj z toho dovod u ako pišeš, že sa da dorobit dlžka svetrika... Neviem čo to su raglanové rukavy...Ja som taka pokročila začiatočnička🙂

letuskah
30. nov 2010

@bebebrumik toto je raglannovy rukav http://www.wikihow.com/Knit-a-Raglan-Sleeve-Swe...
ked ides zhora tak si nahodis na ponozkove ihlice dajme tomu 60 ociek (podla toho aky veelky ma byt vystrih) ustrikujes zopar riadkov 4-6. potom si rozdelis ocka na 15-30-15-30 to co bude tvorit plecia a rukav je 15 ociek a to co bude predok alebo zadok je 30 ociek. takto mi to najviac sedi ze sucet ociek na 2 plecia je jeden predok.
a v kazdom druhom riadku pridas v kazdej cas po dve ocka, jedno na zaciatku a jedno na konci. idealne je oddelit si tie casti vlnou inej farby a pred vlnou a po vlne pridas jedno ocko. vlnu nezabudni vzdy presmyknut na druhu ihlicu. riadok kde nepridavas prestrikujes normalne (podla toho ci robis hladko-obratko alebo nejaky vzor)
pridavas takto az kym sa dostanes do podpazusia. tam zvyknem uzavriet pred a po oddelovaci cca 5 ociek, zavisi od hrubky vlny a velkosti svetra. rukavy uz potom dostrikujes normalne, bud rovne albo zuzujuce sa. a predok a zadok dostrikujes na kruhovej ihlici alebo ponozkovych dohromady tiez bud rovno alebo s vypasovanim na pase. odpada ti tak akekolvek sitie. mozem to samozreme dostrikovat na rovnych kazdy diel zvlast a potom zosit.
neviem ci sa z tohto niekto vysomari 😅

bebebrumik
30. nov 2010

@letuskah ano, dakujem, napisala si to dost zrozumitelne 😉

letuskah
30. nov 2010

@bebebrumik tak nech sa dobre strikuje 🙂

emicka09
30. nov 2010

Ahojte holky, po delší době mám konečně taky čím přispět 🙂 ve srovnání s váma je to ale jen taková maličkost 😅 páč vy tu jste hotový umělkyně! 😉
ovšem jen na stole, modelka stávkovala a nechtěla si za nic na světě nechat tu čepicu na hlavě 🙄

danielkapo
30. nov 2010

Ahojte, tak aj ja sa idem "pochvalit" 😀 nasa zimna vybava...zatial 🙂

telinka
30. nov 2010

@emicka09 krasne skombinovane 🙂 moje farby 😉

@danielkapo teeeda simonka je hotova modelka ,obzvlast v tej chlpatej je rozkosnaaa 😵 😵

emicka09
30. nov 2010

@danielkapo - krásné výtvory! jak jsi dělěla tu růžovou kytičku na té bílé čepičce? Simonka je moc krásná holčička, krásně okatá! 😉
@telinka - děkuju 🙂 pletla/háčkovala bych aji víc, jenže nemám moc času 😒 ale rozhodla jsem se, že jí k tomu ještě udělám stejně barevnou šálu - zítra cestou busem do práce, ať využiju volnej čas 😀

emicka09
30. nov 2010

jo a děcka potřebovala bych radu/konzulataci..jak se dělá střapec na čepici? vzala jsem provázky vlny, v půlce je svázala a přišila nahoru..jenže ta moje malá opice zatáhne a vytahuje provázky 😅 za chvíli bude střapec vypelichanej s takovouhle 🙄

danielkapo
30. nov 2010

@telinka
@emicka09 dakujem vam krasne, vystihla som chvilku, ze chcela pozovat 😀 a ten kvietok som uhackovala...a potom prisila k ciapke....uhackovala som ho len tak, z hlavy...teda pokusom 😅 je trosku menej sumernyy...ale nevadi 🙂

iloha
30. nov 2010

@emicka09 no nevím jak to napsat,
střapeček vypadá jako kdyby jsi chtěla dělat panenku, obvážeš mu velmi pevně "hlavu " 😵 tady je to docela hezky vidět.

emicka09
30. nov 2010

@iloha - no a když to chcu dát nahoru na čepicu, tak to mám dělat taky tak? nechcu tam bambuli, spíš nějakej střapec..

iloha
30. nov 2010

@emicka09 klidně můžeš, jen musí být delší a ne moc tlustý.........

emicka09
30. nov 2010

@iloha - dík 😉

iloha
30. nov 2010

@emicka09 nemáš vůbec zač 😵

ojo
3. dec 2010

juhůůů, tak bekovka je upletená, našla jsem super návod na MMB 😵 😵 😵

a tu bambulkovou vlnu už jsem prodala 🙂

dievcatko84
3. dec 2010

@ojo perfektna! tiez som uz na nu pozerala 😉 chystam sa do nej pustit, je velmi pekna a este sa mi paci aj ta co byva "bezdomovecka" 😉 ta je tiez super!

ojo
3. dec 2010

@dievcatko84 no toto je taky taková ta bezdomovecká.."houmlesačka" 😀 ale je taková hezčí 🙂

dievcatko84
4. dec 2010

@ojo no 😉 a preco sa vravi "bekovka" na daktore ciapky...ja som rozmyslala, ze tak sa povie aj takym ciapkam ako je siltovka, som minule rozmyslala, ze aky typ ciapky to vlastne je...

danielkapo
4. dec 2010

Ahojte, našla som pekny navod na salik hackovany,....len neviem ci sa mi podari to urobit, kedze v hackovani som este vacsi zaciatocnik nez v pleteni 😀 ale tak...treba si davat vysoke ciele heh 😉 http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=865&user=1...

dievcatko84
4. dec 2010

@danielkapo jeeej, iste, ze je krasny!!!! NEboj nic, zvladnes! Len pomaly a iste to pojde 😉 Ja milujem hackovanie 😉 je to lahsie v tom, ze si to vies prisposobovat stale 😉 pri strikovani sa mi to tazsie. Ja sa chystam ked mala na obed zaspi zacat jej robit na Vianoce pod stromcek darceky - satky, pulovrik a svetrik, snad postiham 😉