Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
16. feb 2011

@zuzuh v pohode, mne sa doteraz nepodarilo vyprat flaky z kubkovho tricka co sa asi pred polrokom popisal 😀 a to na oblubenom tricku takze ho periem dost casto 😉

dievcatko84
16. feb 2011

@zuzuh
@letuskah chi chi 😉 ale inak dobra rada za tu farbu 😉 Ja som si akurat nedavno pisala s @teri3 ide o farbu, ktora sa pri nahriati akoby nafukne 😉 skuste v hobby alebo mozno sa podari aj v normalnej drogerke ci papiernictve , ja ju zhanam uz dlhsie ale este sa nepostastilo...

letuskah
16. feb 2011

@dievcatko84 tiez som cosi take zhanala ale nenasla ale my mame dost zimu takze u nas jedine papuce a maly sa naucil v skolke ich nosit tak nemam problem 🙂

dievcatko84
16. feb 2011

@letuskah no to je fajn 😉 mne islo o to, ze ked robim darceky takym detickam, co este nechodia tak to paradne vyzera, pripadne ak maju doma koberec ci ide sa na navstevu tak len tak hodit do tasky ponozticky ci hackovane ci strikovane papucky a ide sa 😉

teri3
17. feb 2011

no pééékne, akurát som odklikla objednávku z toptexu za takmer 40 eur (aj s poštovným) 😅 . Som zvedavá, kedy sa mi to podarí vyštrikovať 😀

dievcatko84
17. feb 2011

@teri3 fiiha, maju znovu akciu??? Musim kuk....ale muz ma asi potom uz iste zabije... 😖

teri3
17. feb 2011

@dievcatko84 no neviem, či majú akciu, trošku aj popridávali. Bola tam aj kateřina 2, ale pokým som sa dokopala k objednávke, tak už nebola tá farba, čo som chcela. No a niektoré majú lacnejšie, ako keď som objednávala v novembri. Inak posielať budú tuším 20-teho, keď som tam volala, tak mi pani tak povedala 😉

daniella74
17. feb 2011

toto sa mi zatiaľ podarilo,( ale nafotiť nie veľmi dobe) 🙂

dievcatko84
17. feb 2011

@teri3 no tak mila moja, chcem ti povedat, ze vdaka tebe som lahsia o 21Eur...boli vlny za 0,75 za 100g bielej kraaasnej, aj zelena krasna, nazvy neviem 😖 😀 😎 a take jarne krasne jaaaaaj a nie len ruzove ale aj zelene som objednala aj zlte 😀

@daniella74 toto umenie obdivujem! naaadhera!!!

teri3
17. feb 2011

@dievcatko84 no rado sa stalo 😀 😀 😀

@daniella74 nádhera 😵

dievcatko84
17. feb 2011

@teri3 😵 pocuj kocka nie si na FB?

zuzuh
18. feb 2011

@teri3
@dievcatko84
A ktoru ste si objednavali?
Objednala by som si aj ja ale vobec tie vlny nepoznam.
Co mi odporucate? 😉

viktoria04
18. feb 2011

Ahojte môžem?? 😉

dievcatko84
18. feb 2011

@zuzuh ked jaj som taka divna v tomto vybere...ja vela hackujem a strikujem a ked hackujem tak rozne hracky tkaze aj keby bola horsia kvalita tak urcite vyuzijem na kadeco 😉 ale ja som objednala tu bielu co bola po 0,75, potom tehlovu a mix tehlovo biela tiez po 0,75. A este take zvlastne take akoby uzky pasik na strikovanie, to som este nikdy neskusala tak zltu tiez bola lacnejsia a este taka krasna jedna zelena jasna a tikez lacna 😉 a ked zoberies to po 0,75 je za 100g! sak to aka dobra cena! 😉 A zase podla zlozenia podla mna detickam nebude vadit ked nieco na telo, teda moja zatial nemala s nicim problem tak verim, ze to tak ostane 😉
tu je link: http://www.toptex.sk/pletenie/eshop/6-1-AKCNA-P... aj ta za 0,3? je dobra cena,ale je velmi tenka..na to by som nemala nervy 😉

@viktoria04 JASNEEEEE 😉

teri3
18. feb 2011

@zuzuh no ja som si síce doobjednala Doris, lebo mi chýba, ale sa trochu žmolkuje už pri pletení, inak je super na omak. Pekná a dobrá je trio, z tej som robila pre kamarátku. No a tiež je pekná a dobrá pinky. Aspoň s týmito mám skúsenosti, ale teraz som objednala aj ďalšie, tak uvidíme. Tá Kateřina sa im veľmi dobre predáva, asi bude dobrá, tak som zvedavá 😉

@dievcatko84 som 😉 no ale ja som objednávala z toptex.cz 😉 na toptex.sk som ani neskúšala kliknúť - koľko Ťa tam výjde poštovné? Je tam toho celkom dosť, ako pozerám...

dievcatko84
18. feb 2011

@teri3 no 5Eur a z ciech je to lacnejsie? ja som zo slovenska objednala...nevies ci sa neda skombinovat sk a cz? hm...musim popozerat zase o par mesiacov, ja mam pocit, ze oni maju casto akcie 😉

teri3
18. feb 2011

@dievcatko84 no ono cz a sk je celkom iná firma. toptex.cz posiela aj na Slovensko, asi tak raz za 4-6 týždňov - kuk teda sem http://www.toptex.cz/stranka-toptex_sk-17.html - tam aj píšu, že tú doménu toptex.sk kúpil niekto iný 😉

dievcatko84
18. feb 2011

@teri3 fiiha, to som nevedela...ale dufam, ze ma neobabru...a ze nebudem lutovat,ale na foto to vyzera super a hlavne ceny su fajne 😉 :-* bude dooobre, to ja len stresujem zbytocne.... a o chvilu pride manzel, neboli sme spolu dva tyyyzdne!!! Sa tesim!!!

teri3
18. feb 2011

@dievcatko84 tiež sa mi celkom pozdávajú aj tie, čo si dávala link, ale budem rada, ak za 2 mesiace spracujem to, čo som objednala spolu s tým, čo mám doma a čo chcú kamarátky. Neviem prečo, ale strašne mi to trvá...to som taký pedant, alebo som taká pomalá?

dievcatko84
18. feb 2011

@teri3 mas toho veeela a zaroven si velky pedant 😉 a je to 😉 kde ze pomala!!! 😎 😎 😝 😀 ja mam asi 4 krabice vln...rozne co vyradovala mama...ale pri hackovani to rychlo ide...a nie ze by som sa tesila, ze ubuda ja este doobjednam...ale no neobjednaj za taku cenu!! a uz teraz vidim ako budem robit somarinky z toho 😉 a pozerali ste na www.mimibazar.cz navody to zelene bolerko? naaadherne! ked prideme v nedelu domov tak sa hned do toho pustim 😉

letuskah
19. feb 2011

@daniella74 wow to je nadhera 😵 🤐

ja som dokoncila dnes svetrik pre kamoskinu malu a pulovrik pre susedovu malu, ale foto dam ked im to odovzdam 🙂 ale som so sebou spokojna 😀

sonoio
20. feb 2011

ahojte,prosim vas,neviete nahodou postup ,ako sa strikuju gulicky?dakujem 😝 😝 😝

teri3
20. feb 2011

@sonoio , ak myslíš také výstupky, tak ja som ich robila tak, že v jednom riadku som očko rozplietla na 5 očiek (to závisí aj od hrúbky vlny) a v druhom som ich zase splietla 😉

teri3
20. feb 2011

@viktoria04 máš niečo rozrobené?

zuzka72
20. feb 2011

@daniella74 pěkné, tak to bych nedovedla a hlavně na to neměla trpělivost...dnes se mi konečně podařilo asi po 50ti čepicích přijít na to, jak ji udělat, ať nesjíždí, přesně sedí a je i na uši.....Konečně.. 😀

teri3
20. feb 2011

@zuzka72 je veľmi pekná a to melírovanie tam vyšlo úplne perfektne 😉

zuzka72
20. feb 2011

@teri3 dík 😉

sonoio
21. feb 2011

@teri3 dakujem) no ano,su to tke vystupky,hrcky,ci ako sa spravne vyjadrit 😅 chcem skusit nejaky svetrik ,na kt.budu farebne gulicky 😀 😀 😀

viktoria04
21. feb 2011

@teri3 ahoj....hej ja mám stále čosi na robote s tým.Teraz som dorobila dcére vestu a začala som konečne aj na seba,tak uvydím aký bude výsledok 😉

viktoria04
21. feb 2011

@sonoio ahoj myslíš tie bambulky?