Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

babulatko
12. jún 2013

Kočky, poraďte mi prosím návod na pletený zimný šál pre úplného začiatočníka 🙂

mamamajka
12. jún 2013

Pridávam niečo nové, čerstvo uháčkované 🙂

mamamajka
12. jún 2013
tiffanka
12. jún 2013

@mamamajka krááásne

mamamajka
12. jún 2013

@tiffanka Jééj ďakujem, pomaly sa snažím 🙂

miruska76
12. jún 2013

na želanie ...

asistentkarvv
13. jún 2013

@miruska76 nádhera 🙂 ty jsi fakt mega šikulka 😉

Konečně začalo být hezky, tak jsem cca po 2 měsících dodělala pro dceru letní šatičky.

blka
13. jún 2013

@babulatko Já myslím, že šála je nejjednodušší. Jen bych střídala hladce obrace a je to 🙂

tomaskovamaminka
13. jún 2013

Nieco pre malu slecnu, svetrik s ciapockou som uz sem davala, ale tak , nech to vidite vedla seba 🙂dufam, ze som to s tymi motylkami neprehnala🙂

miruska76
13. jún 2013

@asistentkarvv ďakujem krásne ... šatičky sú úplne nádherné 🙂

asistentkarvv
13. jún 2013

@miruska76 děkuji, snad dnes dcerku přemluvím na vyzkoušení, tak pak dám fotečku

tomaskovamaminka
13. jún 2013

@asistentkarvv satocky sa ti moc podarili, su super, uz len aby bolo pekne🙂

letuskah
13. jún 2013

@lemge ked to tak od oka ratam tak tie tri skupinky navyse by mali sediet. ak si to moc natahovala, tak by som mozno skusila 4 navyse a dole to vies podla potreby vzdy stiahnut KS alebo polstlpikom. nebude to take velke aby ti to robilo bublinu na hlave... super si to zratala 😵

@vierka82 skusim, dakujem 🙂

lemge
13. jún 2013

@letuskah tak uz som ju zacala,...dala som na zaciatku 2ro+15ds,ale v tretej,4 a 5rade budem davat namiesto 2x 2 zhackovane DS len 1x 2zhackovane...zatial som na 4 rade,a placka sa nevlni 🙂 tak sa tesim a som zvedava ako sa to bude dalej vyvijat 😀
takze terarz ako ratam tych rebier mam 16..snad to bude stacit..dakujem 😉

lemge
13. jún 2013

@tomaskovamaminka to je nadhera! 🙂 ta kabelocka je suprova,nems na nu nahodou navod?
ozaj a ta ručka či ako sa tomu hovori 😀 -tam si vhackovala kosticu?-pekne to vyzera...

dana_l
13. jún 2013

@mamamajka ten biely by som hned brala. ja strikovat viem ale hackovanie je pre mna spanielska dedina a ake krasne sa z toho da porobit

mamamajka
13. jún 2013

@dana_l Ja som sa to tiež len pred pár týždňami naučila 🙂 Roky som to len obdivovala a platila za to iným. A pritom je to také jednoduché 🙂 Ja zas nemám gény na pletenie, oči by som si vypichla 🙂

asistentkarvv
13. jún 2013

@tomaskovamaminka moc děkuji 🙂 však ty jsi větší šikulka 😉

dana_l
13. jún 2013

@mamamajka mozno ked budu dvojky lepsie spavat tak budem skusat po veceroch. uz som od viacerych citala ze sa to na nete naucili. tak hadam I mne sa podari 😀

tomaskovamaminka
13. jún 2013

@asistentkarvv ale nie urcite nie som🙂 a vsetky sme tu sikulky🙂 len niektore este zacinajuce🙂
@lemge Navod na kabelku nemam:( to len tak z hlavy, v podstate obdlznik zlozeny na 3 casti, ta tretia je uberana do oblucikov. A neuhadla si z coho je rucka🙂 Som chcela kablik, taky bez drotika, ale nanasla som:( A kedze este pijeme umele mliecko, tak BEBA ked sa otvara ostava taky plastovy pasik, tak ten je tam vhackovany, obhackovany kratkymi stĺpikmi 🙂

mamamajka
13. jún 2013

@dana_l Ved aj ja som sa z netu učila - podla videí na youtube 🙂

veronikani
13. jún 2013

Tak moj prvý klobúčik 🙂

mamamajka
13. jún 2013
poisonblu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poisonblu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
letuskah
14. jún 2013

@tomaskovamaminka super napad s tym pasikom 😵

tomaskovamaminka
14. jún 2013

@letuskah No ved treba recyklovat 😀 Aj ked obycajne si taketo blbosti poodkladam, kade tade (ako ten kablk, niekde je) a potom , ked to potrebujem, tak to neviem najst:/

rachel36a
14. jún 2013

kočky nemáte návod na tzv. šupinkovú čiapočku? mala som jeden link, ale už je neaktuálny... ďakujem...

jajona
14. jún 2013

ahojte. som začiatočníčka, zatiaľ som uháčkovala len 2 čiapočky, ale sú nositeľné, takže som na seba hrdá 😀 .
chcela by som vás poprosiť o radu. rada by som uháčkovala aj nejaký letný klobúčik, ale neviem, že akú priadzu mám kúpiť, resp. aká je najhodnejšia. ďakujem veľmi pekne 🙂

luci66
14. jún 2013

@mamamajka prosim prosim navod na auticko aj motylikaaaa