Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
27. jún 2014

@harula1 ja by som hackovala sluckovym vzorom a potom tie slucky rozstrihala

https://www.youtube.com/watch?v=a6lfLp0PAz8
tikivikiniki
27. jún 2014

kvietok pre pani učiteľku

harula1
27. jún 2014

@letuskah dakujem, ja som skor myslela na to ze su take vlnkovane strapate, a vlastne to video je tiez dobra inspiracia, ze ako na tie vlasy 🙂

tikivikiniki
27. jún 2014

@harula1 Použi páranú vlnu 😉

ikab
28. jún 2014

@tretulka Prosím Vás o zaslanie plánika na hačkovanie krémovej čiapočky z časopisu DIANA BABY č. 31 z príspevku zo dňa 15. 3. 2012. Môj email Irena.babiakova@post.sk ďakujem

tretulka
30. jún 2014

@ikab poslala som mail, je to dost velke, su to naskenovane strany z casopisu, ak by to nepreslo, tak sa ozvite, a poslem to vo viacerych mailoch

gumkacka1
1. júl 2014

@tikivikiniki krasne, mas na tie biele topanocky aj navod?

tikivikiniki
1. júl 2014

@gumkacka1 Návod nemám,robila som podla obrázku.

zuzkaanicka
2. júl 2014

@gumkacka1 mozno Ti pomoze tento navod (a daju sa tam vyhladat aj dalsie-das do vyhladavaca boticky)
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=11914

gumkacka1
2. júl 2014

@zuzkaanicka jeeeej, dakujem 🙂

hasleerka
2. júl 2014

ahojte, neviete mi poradiť ako uštrikovať bolerko???

nelly912
2. júl 2014

@harula1 moja, tento efekt sa ti urobí....ak rozpletieš vlákna na veľmi -veľmi hrubej vlne.Skús 🙂

harula1
3. júl 2014

@nelly912 no volaco poskusam, dakujem za tip 🙂 potom ukazem ako to dopadlo 🙂

tikivikiniki
3. júl 2014

Trápila som sa s ním 6 dní,ale oplatilo sa,radosť bola preveliká! 🙂

tikivikiniki
3. júl 2014
evi32
5. júl 2014

Ahojte, joj super, co som tu nasla... cele je to tu o hackovani a pleteni.. 😵 ja od detstva strikujem, vysivam, hackujem.. ale nie som profi, skor som taky samouk a skusam ako sa hovori "od oka" .. teraz naposledy som po sto rokoch nieco uhackovala, uz ked mam malu dcerku... pripajam foto ciapocky 🙂 zacala som ju robit podla jedneho postupu z netu, ale uz na zaciatku som bola popletena, tak som to spravila ako som vedela... 😝
ALE! kupila som minule taku tensiu vlnu YarnArt kraaaasnu melirovanu uplne jemnulinke farby.. a chcela by som najblizsie ustrikovat nieco tej mojej 1,5 r. bambulke, len este sa neviem rozhodnut... bud pletene satocky s dlhym rukavom alebo svetrik taky nejaky pod pazami predeleny a dole nariaseny, nieco nie uplne na bezne nosenie, ale nieco peknucke dievcenske, mozno vpredu nejaka malicka maslicka alebo nieco take... PORADTE 🙂 bola by som vam vdacna za nejake pekne inspiracie 🙂 nejake obrazky, linky... nieco som na nete uz hladala, no zatial som nenadabila na nieco, do coho by som sa hned pustila 😀 vopred vam dakujem 😉

harula1
7. júl 2014

@evi32 ahoj, daj fotku aj tej vlny, nech sa nechame inspirovat 🙂

harula1
7. júl 2014

@tikivikiniki krasny je 🙂 z coho si hackovala?

jul17
7. júl 2014

pridavam moje darceky pre moje sesternicky co ine pre 20 a 13 rocnu ako tasku kabelku 🙂

jul17
7. júl 2014

@evi32 ja som robila ciapku aj ja som chcela nejaky svetrik ale potrebovali sme to k satickam

tikivikiniki
7. júl 2014

@harula1 Dora,háčik č.3

harula1
11. júl 2014

ahojte, nakoniec som vcera v noci dokoncila Pippi dlhu pancuchu 🙂

evi32
12. júl 2014

@jul17 krasny klobucik, no ja len zacinam, mam sa co ucit este 🙂

jul17
13. júl 2014

@evi32 dakujem inac aj ja som zaciatocnicka podla mna to nie je az take tazke len to chce vela trpezlivosti co niekedy nemam a vtedy to odlozim 😉 a neskorsie sa vratim

tikivikiniki
16. júl 2014

Nechce niekto do súkromnej skupinky Predaj,kupa a darovanie hackovanych veci...? Nech to tam trošku ožije. Moderátorkami sú: ivana122 a linda.syk
A tiež do skupinky Predaj ručných prác - moderátorky: cukricek20, erikaflenderov a dominika7825

evi32
16. júl 2014
monika11m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmemia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vera_vila
20. júl 2014

@martinjasen Martine a proč nezůstala diskuze i na cz? Teď jsme ji tam s jednou uživatelkou hledaly... Ještě, že mě napadlo kouknout sem, protože vím, že jsem ji měla v oblíbených...

janefonda
20. júl 2014

@vera_vila Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.sk.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team