Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lienok1
14. dec 2011

...môj najnovší výtvor....MOŽNOSŤ KÚPY....materiál: priadza SUPER BABY...veľkosť: 3-4m...možnosť vyhotovenia i v inej farebnej variácii...niekoho iste poteší...🙂

tintinka
14. dec 2011

@lienok1 wau!!!

matja
15. dec 2011

@lienok1 - mas krasnu pracu 🙂
Pocuj, chcela by som sa ta opytat, na str. 160 si robila taku peknu supravicku, nemohla by si mi dat navod? Dakujem pekne.

dievcatko84
15. dec 2011

@mariana0915 no ja robim vacsinou taky akoby mierne lodickovy, ze nie je vyslovne hranate U ani ostre V proste najrpv viac a potom menej uberam, napr. 5,4,3,2,1 to je v predu a vzadu potom tie dva riadky len uberam a v tretom uzatvorim. a potom naberiem hacikom ocka a nastrikujem golierik aby sa dal vyhnut.

rene82
15. dec 2011

@lienok1 že úplne krásne 🙂 tie capačky sú úžasné. mne sa také krásne nepodarili

iloha
15. dec 2011

tak konečně hotovo 🙂 a jdu se vrhnout na úklid a pečení cukroví, aby to u nás ty vánoce trochu připomínalo 😉

letuskah
15. dec 2011

@iloha wow, nadhera 😕 😕

iloha
15. dec 2011

@letuskah díky 😵

mariana0915
15. dec 2011

@dievcatko84 a to čo je 5,4,3,2,1 to su riadkz alebo počet očiek ktore uberaš??????mmne to musis napisať polopate lebo to robim po prvykrat ☹

rene82
15. dec 2011

@iloha to teda muselo riadne dlho trvať

iloha
15. dec 2011

@rene82 odhedem asi 50 hodin
🙂

rene82
15. dec 2011

@iloha uffff... ja som na nervy, keď mi dačo trvá viac ako 8 hod. väčšinou pri štrikovaní, tam to trvá dlhšie než pri háčkovaní

dievcatko84
15. dec 2011

@mariana0915 Ano to je pocet ociek pri uberani,ale to sa len odhadom riad mojim. Musis podla seba, kolko ptrebujes cm na vystrih ak mas svetrik tak je predok polovica a polovica a potom si pozries kolko ociek ti treba na dany pocet cm a kolko riadkov ti vyjde na pocet cm do vysky vystrihu ap otom uz len si napises postup uberania aby si rovnako ubrala aj na druhej strane. Zacina sa uberanim viac ociek a potom sa zmensuje pocet, aby to bolo pekne okruhle. Ak chces jednoduchy U tak uberies vsetky ocka naraz a potom ide s rovno hore. Ale to sa horsie obstrikovava, lebo musis potom zostrikovat spolu ocka by ti to peke spravilo.

mariana0915
15. dec 2011

@dievcatko84 čiže ak dobre rozumiem tak 1 riadok viac ociek druhy menej až najmenej posledny riadok?????

dievcatko84
15. dec 2011

@mariana0915 ano 😉
No logicky ti to urobi akoby oblucik jemny a potom sa na to dobre pristrikovava 😉

mariana0915
15. dec 2011

@dievcatko84 A ako sa nato pristrikovava normlane ihlicami či okruhlimi??????

evelin116
15. dec 2011

@lienok1 uuuuuuuuzaaaaaaaaaasneeeeeeeeeeeeeeeeeeee

lienok1
15. dec 2011

vďak všetkým za hrejivé komentáriky... 🙂

evicka1
16. dec 2011

@deniskateniska tie papucky mas skvele. a takym "sikovnym" ako som ja nemas nedas navod 😀

evicka1
16. dec 2011

@lienok1 luxus. klobuk dole

dievcatko84
16. dec 2011

@mariana0915 no ked mas vacsi vystrih aj ked je to pulovrik da sa na normalnych, pripadne nezosijes jedno pliecko alebo na okruhlych je to zase lahsie manipulovatelne 😉 to je na tebe 😉 na svetrik ja vzdy robim na normalnych, lebo sa mi tazko uz drzia ihlice a ked su normalne tak prenasaju tu vahu strikovacky 😉

lienok1
16. dec 2011

@matja samozrejme,že dám dokopy aspoň slovný všeobecný postup...lebo ja si strihy a postupy vyrábam sama priamo podľa daných mier a veľkostí.... na kolene....len teraz ešte mám pár objednávok, ktoré musím dokončiť, aby som ich stihla do sviatkov rozposlať...takže prosím o strpenie...vďaka... 🙂

saronka
16. dec 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že v padám do této diskuse, mám takovou prosbu, píši na UK diplomovou práci na téma Ženy vracející se na trh práce po RD, a ráda bych vás poprosila o vyplnění dotazníků http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/zeny-v... je tam 30 otázek, stačí jen klikat. Dotazník je určen maminkám, co jsou maximálně 3 roky po RD a nastoupily nebo hledaly práci. Předem moc děkuju.

veru0603
16. dec 2011

@saronka Ahojky, máš to tam🙂

saronka
16. dec 2011

@veru0603 děkuji moc.

pata31
16. dec 2011

baby, nemate navod na hackovane dupacky malicke alebo nieco podobne?

lucia32
17. dec 2011

@pata31 ja niečo mam, pisni mi do IP tvoj mail, naskenujem a pošlem.
Ja zas potrebujem návod na dámsku vestu, háčkovanú, máte niektorá????
A pozerala som českú stránku Vlnika, ich vlny, ak by bol záujem, objednala by som nejaké podla vašho želania, pretože je tam dosť vysoké poštovné, ak by sme si to rozhodili na viaceré zrejme by sa nam to oplatilo, poštu by som delila samozrejme počtom klbiek, väčšina by šla na mňa, kedže ja by som ich brala na predajňu, Vlnika má aj tie volanové priadze na šály....pozrite ich stranku http://www.prizevlnika.cz/kategorie/carmen/ vypichla som tu carmen, ale myslim, že maju aj iné...

iloha
17. dec 2011

po té co jsem se pokusila vytvořit duhová křídla, vzala Terezka sukýnku na milost 😉

lucia32
17. dec 2011

Takže zmena...pletenú vestu cez hlavu, na paniu trošku širších rozmerov, prsia možno aj obvod 120 cm...

deniskateniska
17. dec 2011

@evicka1 akoze vsetky sme tu sikovne no nie... ja sa mozem sice schovat bo som urobial zatial len rukavice ponozky a ciapky 😀 😀 😀 ale ved sa zdokonalime no nie? ked budem mat cas trosku tak ti napisem postup bo teraz mame maleho choreho