Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
9. mar 2012

@maria1610 to prve co si mi poslala tak mi neukazalo to si robila ale kopec ako keby casopisov

rene82
9. mar 2012

@julianka777 to ani nepoznám 😉

julianka777
9. mar 2012

@rene82 to si cez dievca na FB objednavame 🙂

lucim
9. mar 2012

babule, vy ste take sikovneeeeeeeeeee 🙂
a vitam aj nove sikulinky 🙂

lucim
9. mar 2012

@julianka777 fiiiha, hackovany ceepcek s krajkou, to by mi nenapadlo, dobre 🙂
@monalisatko ruksacik a bekovka - fantastis, byzera to cooooool 😵 😵 😵 😵
@rene82 kraasnucke , a kazde ine 🙂
@tretulka velmi pekne 🙂

lucim
9. mar 2012

@bv_alexandra pekne vecicky 🙂
ja mam rozrobene 3 ciapocky, zajtra ideme na navstevu, ale mozno do konca vikendu dokoncim, potom pofotim.
len pekne tvorte 😵 😵 😵

monalisatko
9. mar 2012

@lucim ďakujem 🙂 teraz by som si už chcela dať pauzu s ruksačikmi, lebo toto bol už tretí 😀

rene82
9. mar 2012

@julianka777 a cez koho? ja som tiež na fb

julianka777
9. mar 2012

@rene82 vola sa Na Haciku

bv_alexandra
9. mar 2012

@lucim dakujem. no ja mam tiež vzdy rozrobených viac veci. a podla nálady dokončujem 🙂

tretulka
9. mar 2012

jej, dakujem za pochvaly 😵 , toto je normalne droga, taka som rada ked vidim, ze mi to ide 😀, potom chodim spavat po polnoci, lebo sa neviem odtrhnut od haciku....a to som sa s nim naozaj nekamaratila 😅

julianka777
9. mar 2012

a este kvietky pre kamosku 🙂

tretulka
9. mar 2012

@monalisatko ten ruksacik a bekovka nemaju chybu, zrejme sa na to odhodlam aj ja 🙂

monalisatko
9. mar 2012

@tretulka len do toho! je to úplne jednoduché. Ja som tú bekovku robila podla návodu na MMB, hodím ti link. Je to tam super popísané. No a ruksačik som už písala, že je to ako čiapka, len ovela vyššia.
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3775

lussy23
9. mar 2012

@julianka777 krásne kvietky

Inak zajtra príde ku mne kamarátka, ktorá vie háčkovať, tak sa možno niečo priučím🙂

rene82
9. mar 2012

@julianka777 jáj, o tých viem. aj tuto je jedna, čo dáva info o akt. objednávke, tuším nella? aj som plánovala kúpiť dajaké, len ja to robím ešte len v malom, resp. viac-menej pre vlastnú potrebu a zatiaľ sa mi nechce platiť poštovné za pár vĺn. ale odhodlávam sa 🙂

maria1610
9. mar 2012

@evelin116 áno je to z časopisu, mám ho doma 🙂

chanella
9. mar 2012

Baby, ako sa hackuju uska na ciapocku sovicku? Dakujem 🙂

letuskah
9. mar 2012

@julianka777 no tak som to myslela ako si spravila a hlbkou sommyslela akoby horizontalnu mieru k zemi, akody od usi ale z pradnej strany tvare dozadu k hlave, nie zhora dola, asi takto len neviem ci to bude vidno

tretulka
10. mar 2012

@monalisatko dakujem za tip 🙂

monalisatko
10. mar 2012

@tretulka veď preto sme tu, jedna pre druhú 😉

julianka777
10. mar 2012

zabky pre kamaratku 🙂

lussy23
10. mar 2012

@julianka777 nádherné sú

julianka777
11. mar 2012

ciapocka macik 🙂

lenkalela
11. mar 2012

a dalsi siracik🙂

nella1
11. mar 2012

maminky nebude vadit ak zmiesam Camillu s Cataniou do jednej ciapocky? al.je lepsie uhackovat ciapocku z tej jednej znacky? dakujem 😉

lussy23
11. mar 2012

@julianka777 krásny to z čoho je, že je to také chlpaté?
@lenkalela nádhera
Včera tu bola moja nová kamarátka aj s mamou, ktorá vie háčkovať a konečne som pochopila ten princíp. 🙂 Takže čoskoro j ja pridám svoje dielko. Chcem sa spýtať, tie kvietky robíte na jeden šup , alebo jednolivé časti, ktoré zošijete? Lebe tá pani mi ukazovala aj postup šáliku a ono to ma taký pekkný tvar, ako lupienok, že by som urobila viac lupienkov, a spojila ich, akože kvietok. 🙂 Alebo urobím zvieratko🙂 Síce oranžové so žltými uškami, ale to snáď nevadí🙂

monalisatko
11. mar 2012

@julianka777 jéééééj, ten je krásny. A vyzerá mäkkučká, na dotyk príjemná a hrejivá 🙂
@lenkalela krásny je ten klobúčik 🙂

rene82
11. mar 2012

@lussy23 ja som mala podobnú (ak nie tú istú vlnu) z kauflandu
a kvietky sa robia niektoré na jeden krát, iné zase sú poskladané z jednotlivých lupienkov 😉

julianka777
11. mar 2012

@lussy23 to je taka vlna...len stitok som vyhodila 😅