Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

saskax
3. dec 2012

@meggi0201 ano do spiraly, ciapocku neukoncujem a hned zacinam robit usko.

blka
3. dec 2012

@majkak99 Děkuji 🙂
@meggi0201 Čepička nádherná a ten šev. Když jsem to zkoušela podle návodu na MMB (1 řada nepíchat do 1. oka, do posledního ano, 2. řada píchnout do 1. oka, do posledního ne), tak jsem to měla tak křivé jako ty. Takže já píchám i do 1. i do posledního a mám to krásně rovné.

meggi0201
3. dec 2012

@blka práveže aj ja to tak stále robím, a bol ok, a teraz neviem, aj toto je pichané do prvého aj posledného oka, mne to vyrovnalo až keď som pridala do posledného ešte 1 DS navyše, ale to zase šlo do špice, lebo ich bolo viac.... no neviem záhada rovného švu 😀

blka
3. dec 2012

@meggi0201 Hm, to je zajímavé 😕

meggi0201
3. dec 2012

@blka asi robím niekde inde chybu.... keď budem robiť ďalšiu, pôjdem pekne pomaly, budem si dávať pozor a uvidím, čo to dá.... ale veľká vďaka

lussy23
3. dec 2012

@meggi0201 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej krásne
@maria1610 nádherné
@mirenkam krásna
@majkak99 krásne čiapočky aj dcérka

17anit07
3. dec 2012

@maria1610 uzasne 🙂

luckybara
3. dec 2012

@meggi0201 skus v jedné řadě vynecha 1oko,a další poslední...tak máš šev rovný...

tamarar
3. dec 2012

@maria1610 naaadherneeee!!!

tamarar
3. dec 2012

@meggi0201 krasna je ta hallo kitty! ako sa robi? pls, strucny navod by si mi neposkytla? ak sa da....dakujem

luckybara
3. dec 2012

dnešní kousek,
@meggi0201 ta první fotka je ten šev

meggi0201
3. dec 2012

@luckybara skúšala som, len mi tam ostávala dosť veľká diera a bolo ju dosť vidieť ☹

meggi0201
3. dec 2012

@tamarar na tú hlavu mačky? robila som podľa týchto dvoch návodov, dala som si ich tak nejak dokopy
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8034
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4829&user=...
v postate len myslím, že to bolo 5RO do prvého a posledného oka 3 PDS, ináč po jednom PDS, v ďalšej rade som tie 3 PDS zdvojila a stále dookola, kým nebola potrebná veľkosť, ušká je 5 DS v jednom oku 🙂 tak nejak ale ja vždy začnem podľa návodu a skončím úplne ináč 😀

zuzkaamato
3. dec 2012

@maria1610 nadhera aj stromceky aj ten zajko.. krasne 🙂 aj mna by potesil navod 🙂

popolo
3. dec 2012

@maria1610 jste šikulka...nádherné

meggi0201
3. dec 2012

@adrika79
@tretulka tak už mám šál upletený, nakoniec som hodila improvizáciu a miesto hrubých ihlíc som použila zelenú a modrú pastelku. Malý mi požičal 🙂 a fakt to bolo lepšie na tom hrubšom, lepšie to držalo. Dala som 6 očiek a šál má asi 120cm, a páči sa mi KONEČNE 🙂 🙂 🙂 len čo ma naštvalo asi posledný meter vlny bol pozviazovaný zo 4 uzlov.... ☹ ale som aj to zaplietla a ani to není vidno 😀

miruska76
3. dec 2012

@evicka1 ano, dakujem pekne, hned ako sa mi bude dat skusam 😀

miruska76
3. dec 2012

@maria1610 úžasnééé 🙂

tretulka
4. dec 2012

@meggi0201 ja som ho vcera vyparala a zacala na 14ociek, potom sa mi vysmykla ihlica, zas som to chytala ako besna, potom sa mi jedno ocko "stratilo", no neviem ci ho dokoncim 😠 😀

tretulka
4. dec 2012

tak som zrelaxovala pletaci neuspech gulkou 😵

blka
4. dec 2012

@meggi0201 Vůbec nemáš zač. Zkus si počítat očka, ale ty je myslím počítáš i tak, že. Ještě mě napadlo, jestli pícháš opravdu úplně do 1. oka, hned za těma 2 řetízkovýma okama.
@tretulka Jak dlouho trvá vyrobit takovouhle kouli? Moc se mi to líbí. Asi nejvíc času zabere to stříhání stuhy, že?

meggi0201
4. dec 2012

@tretulka ja som ho tiež robila so "stisnutou riťkou" a v takom divnom kŕči, len aby sa mi to nevyšmyklo 🙂 no komédia

meggi0201
4. dec 2012

@blka áno, úplne do toho prvého, akoby do jedného čo je v ňom 1 RO, dneska idem robiť ďalšiu čiapku, tak si na to budem dávať majzla 🙂

e_vlny_sk
4. dec 2012

@maria1610 skutočno krásna práca...tie stromčeky sú bez chyby - nádherné

luckybara
4. dec 2012

@meggi0201 mě to právě dělalo se začátku,ale pak mi bylo doporučeno vzít menší háček... jinak koule je nádherná

luckybara
4. dec 2012

Holky pletařky,mám dotaz když chci obplést svetr na kterém měla být kapuce ale já ji tam nechci,kolik oček mám přidat aby mi šel lem do pravého uhlu(krk-prední část svetru)nemůžu se stím nějak domluvit...díky

tretulka
4. dec 2012

@meggi0201 mala som si kupit vlnu s mensimi ockami, nabuduce budem mudrejsia

tretulka
4. dec 2012

@blka no prva trvala dlho 😀 , teraz tak 2,5hodky cisteho casu, najviac zdrzuje to srihanie stuziek, to mas pravdu, to si ale robim priebezne

blka
4. dec 2012

@tretulka Hm, tak to je na dlouho 😀 . Jsem myslela, že to je rychlejší 😅

saskax
4. dec 2012

@tretulka gulka je uplne nadherna, robis ju podla nejakeho navodu? Je duta alebo niecim plnena? Co je vlastne vo vnutri?