Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monika837
5. feb 2013

@pitruskaskarolinkou Aj tak ti dakujem za odpoved... 😉 vyskusam podla toho navodu, uvidim co z toho vznikne.. 😀

fatima30
5. feb 2013

@avanka
aha dakujem 🙂 🙂 🙂 si zlata

nikuska4
6. feb 2013

ahojte,objednala som si danielu a chcem z nej robit tuniku pre 5ročné dievčatko.Neurobila som hlúpost????ževraj je dost tenká,porazí ma, lebo nebola práve najlacnejšia.Ktorá ste z nej robila poradte ☹ a neviem ani či mi bude vobec 5 klbiek stačit 😢

avanka
6. feb 2013

@nikuska4 no Daniela je dost elasticka, ale myslim, ze na leto fajn....ja z nej robim celenky...

baby, potrebujem nejaky navod na silt na ciapku, nemate nahodou?

kittynnkaa
6. feb 2013

baby idem sa pochvalit moja prva ušanka 🙂

agnessa
6. feb 2013

@moma promiň, že odpovídám se zpožděním 🙂 základ jsem háčkovala podle návodu, napřed jsem si udělala svetřík bez límečku, až ve fázi, kdy se obháčkovává a dělají knoflíkové dírky atd. jsem postupovala trochu jinak (od oka), udělala jsem si jen 2 lemy, na které jsem pak přišila zip. Límeček jsem dodělávala až skoro na konec - napojila jsem to na výstřih, ještě nějaké řady udělala tak, aby se mi to směrem ke krku zužovalo (tzn., že tam, kde se při postupu od límečku dolů přídávalo, tam já jsem teď ubírala), až mi to sedělo, jak jsem to chtěla mít malé kolem krku (průběžně jsem to zkoušela na ní), potom jsem naopak začala přidávat (opět v místech, kde jsem doteď ubírala), takže když ten límeček teď přiložím na svetr, hezky mi na sobě sedí to, kde přidávám v límečku a to, kde se přidávalo na svetříku. Celý límeček jsem háčkovala PDS, na začátku každé řady dlěám při PDS pouze 1řo, vytváří to potom docela hezký okraj a nebylo už potřeba to obháčkovat. Pokud bys cokoliv chtěla, piš klidně i přes IP, nevím, jestli je ten popis takto srozumitelný :D .

tretulka
6. feb 2013

ahojte, nemate niektora navod na ciapku so spidermanom, suseda chce pre maleho a neviem nikde najst navod... dakujem...a moje posledne vytvory, ciapku chcem este prizdobit nejakym kvetom a robim si k nej nakrcnik, sal som si predstavovala trosku inu fialovu, ked som ju objednavala, ale co uz 🙂

madlenka29
6. feb 2013

@tretulka dělala jsem stejný vzorek jako ty na čepičce-výselek je na minulé stránce 😎 ,krásně drží na hlavě 🙂

avanka
6. feb 2013

vlnkova ciapka pre starsieho syna, ale kedze je v skolke,pozuje chory mladsi 🙂

evicka1
6. feb 2013

ahojte
hoc márne, ale kočky zháňam tu na koníkovi mal niekto album kde mal háčkovane hračky teda skor doplnky ako kanvička, kolačiky a take somarinky pre dievčatka 😀 😲

evicka1
6. feb 2013

a idem sa chváliť aj ja :-* akde robím chybu ak upletiem ušianku, a idem ju obopliecť či ako to nazvať a ono sa mi to nechutne toči?

fatima30
6. feb 2013

@avanka
je nadherna a ten siltik podla coho je urobeny?dakujem

olga1306
6. feb 2013

a dalsia supravka pre moju buducu neterku 😀

monalisatko
6. feb 2013

@olga1306 nádherná súpravička 🙂

marylin1
6. feb 2013

@zufzufmeister ja objednávam na fb, je tam stránka s názvom "Na háčiku", a tu objednáva jedna baba vlny aké len chceš...

loxa
6. feb 2013

Zienky , ako uhackujem ten nákrcník co sa dá pretiahnut na hlavu a zatiahnut snurkou na druhej strane??

luckybara
6. feb 2013

děvčata,nemáte návod na capáky pro holku..zatím co jsem koukala se mi moc nelíbí.díky

mmmj
6. feb 2013

@evicka1 mne sa paci ako sa to toci 🙂

avanka
6. feb 2013

@fatima30 no ten ma potrapil, lebo ked prisiel starsi syn zo skolky, zistila som, ze mu je ciapka dla, tak som parala a siltik prerabala asi na 8 krat, sla ma triafal......robila som od oka....davala som polodlhe stlpiky, v prvom rade som kazdy 5 zdvojila a potom v kazdom rade zhackovavala 2 prve a 2posledne stlpiky, robila som 7 rad a nakoniec obhackovat vsetko vratane ciapky kratkymi stlpikami

lussy23
6. feb 2013

@broucek2 nádherné zvieratká

fatima30
6. feb 2013

@avanka
chuda no to si viem predstavit ja tak nerada param lebo s camilou to celkom trva kym uhackujem velky kus cim hrubsia vlna tym sa lepsie para 😀 😀 😀 😀
fu a to zhackovanie si musim nastudovat 🙂
takze ked konecne dorobim ten klobucik tak sa pustim do tvojej ciapky so siltikom

gilmorka
6. feb 2013

Ahojte. Mozete mi poradit? Zacinam s hackovanim, na druhy pokus sa mi vydarila celkom pekna capicka,ale mam otazocku. Ako zistim co je rub a co lic? Otocit sa to da aj na jednu stranu aj na druhu, tak som ostala trosku v pomykove. Ked mam jednofarebnu capicku, neviem kde mam zapracovat nitku ked zacinam a ked koncim. Ci je to jedno? Na zivo som este nemala v ruke taku capicku, tak nemozem odpozorovat 🙂 A podla obrazkov veru neviem.
A este mam otazoku, ako to robite, ked chcete robit capicku pre niekoho, komu sa neda vyskusat? Napr. ja by som si chcela spravit do vybavicky, ale nemam na com skusat, mam len jednu babiku ktorej hlavicka zodpoveda asi 6 mesacnemu dietatu, tak na nu sa to da, ze kde ma priblizne uska, aby boli zakryte. Ale ine velkosti neodhadnem. Na obvod sa da, ale na dlzku, ze pokial budu uska, to neviem 😒 Ci vzdy robite len na konkretne dieta a primeriavate?

miruska76
6. feb 2013

súpravička pre moju dcérku 😉

nikuska4
7. feb 2013

nemáte niekto návod na sukničku z volánovej vlny?chcem to skúsit a neviem ako na to,aj návod na šál ak by sa našiel niekto taký dobrý ☹

trasko
7. feb 2013

ahojte baby.prosim mate niektora navod na zvieratkovske ciapocky?hlavne sovicku.moze aj ine nieco.tak uplne podrobny.som len zaciatocnik.pjosim pjosim IP.lepsie sa mi to bude hladat.len z mobilu sem chodim.dakujeeem

evicka1
7. feb 2013

@mmmj mne to vadi a neviem čo s tým 😀

letuskah
7. feb 2013

@evicka1 tak v prvom r\de, tie gatusky aj ciapka su super, a na tej ciapke mi to krutenie nevadi, super sa to tam hodi ale kruti sa ti to lebo mas lic ciapky hladko ze? ked nechces to krutenie tak to bud namociz a napnes, vyrovna sa ale pri kazdon prani musis napinat, alebo posledne 3-4 riadky spravis hladko/obratko alebo obhackujes 2 riadkami KS a nebude sa krutit ale zas to nebude takto vyzerat, prip este patent 2 ocka hladko a 2 obratko ale to sa na usianku nehodi
@gilmorka ked robis ciapku dokola tak lic je to co vidis, rub je to co je dole, casom to rozoznas. ak robis riadok tam a riadok spat, ze si obracias pracu, tak mas rub aj lic rovnaky. a co sa nitiek tyka, ako lic si nechaj stranu ktora sa ti paci viac a zasi ich na tu druhu, to je uplne jedno. a na velkost su tabulky aj na MMB je tabulka, ked najdem tak pridam link

trasko
7. feb 2013

@letuskah poradis aj mne prosiim

letuskah
7. feb 2013

@trasko ked budem vediet