Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

sonka31
29. feb 2012

Ahojte sikovne mamicky. Nemate nahodou niektora navod na baretku pre cca rocne dieta? Taky podrobny, ja som totiz hackarka-zaciatocnicka a samouk 🙂 Dakujem.

monalisatko
1. mar 2012

@palmarmj ano ano ano 🙂 🙂 🙂 véééélmi sa mi páčia. Ďakujem, Kuknem to video a skúsim podla toho. Ak mi to nepôjde, tak ťa poprosím o pomoc ak môžem 🙂 🙂 🙂

monalisatko
1. mar 2012

@palmarmj jéééj, tie sú krásne veselé 🙂 🙂 🙂
@deniskateniska krásne kúsky. Ten svetrík s kapuckou je úžasný. Ja ani odvahu nemám púšťať sa do niečoho takého 😅

evelin116
1. mar 2012

zienky viete ake su tieto vzory????chcela by som vyskusat nieco nove len neviem ako na to ☹

deniskateniska
1. mar 2012

@lucim dakujem 🙂 no hybat - teraz je to lepsie ako pred mesiacom uz som sa zžila akosi s tym brusiskom 😀 😀 len teraz mi uz spanok robi problem - pri romankovi som nespavala v noci cele tehu, teraz to nastastie zacalo az teraz.. 😅 a napr. nakup v meste je o hodinu dlhsi ako bez brucha 😀 😀 ale uz len mesiac si stale hovorim 😀

deniskateniska
1. mar 2012

@evelin116 ak to najdem tak to tu hodim kamoska robila takto ciapky tak idem hladat

deniskateniska
1. mar 2012

@monalisatko to som robila z dlhej chvile.. nie je to vobec tazke len musis pred tym par veci urobit z hlavy... ja hackujem od oktobra a zvladla som to 😉 nie je dokonaly ale je z lasky robeny 🙂 a dakujem 😉 takze sup sup nebat sa a skusat 😉

evelin116
1. mar 2012

@deniskateniska tak to je perfektny ten navod...dakujem

monalisatko
1. mar 2012

@deniskateniska no na fotke vyzerá dokonalý 🙂 🙂 🙂 určite by som chcela staršej na jeseň spraviť taký dlhší hrubší svetríkokabátik, tak budem skúšať. Mám kopu času na to, ale najprv porobím naplánované veci 🙂 🙂 🙂

evelin116
1. mar 2012

@palmarmj ta suknicka nema chybu je paradna.aka je to velkost? a kolko vlny si minula? aj ja chcem malej na leto take nieco

twins8
1. mar 2012

ahojte šikulky, prosím vás nemáte nejaký návod na hačkované letné klobúčiky pre dvojročné dievčatká? hačkujem im šatočky, hned jak budú hotové hodím foto a chcela by som im k nim dorobiť klobúčiky. dakujem

lenkalela
1. mar 2012

@palmarmj krasne

palmarmj
1. mar 2012

@evelin116 tato suknicka je taka 74. ale da sa urobit aka kolvek velkost... 😉

palmarmj
1. mar 2012

@lenkalela Dakujeeeeem 🙂

nikuska4
1. mar 2012

toto budú asi posledné zimné......vrhneme sa na jarné,čo poviete?

deniskateniska
1. mar 2012

@monalisatko no musim dotiahnut este aby boli pekne zosite spoje ale to asi budem musiet nabuduce normalne nitou lebo som to robila ks z vlny nabuduce asi pekne sit budem 🙂 a presne do jesene mas casu vymyslaat 😀 ja by som chcela pre seba len to by ma asi lacnejsie vyslo kupit svetrik ako uhackovat - predsa take velke by to draho vyslo 😅 a asi by sa mi to nechcelo 😀 😀

deniskateniska
1. mar 2012

@twins8 klobucik robis ako ciapku a len to okolo urobis podla toho aky chces ci vlnkovy alebo rovny ako ti to pojde ci 2 ks do kazdeho alebo 1,2,1,2 alebo tak... 😉

deniskateniska
1. mar 2012

ahojte kocky ... mam otazocku... na jar leto hackovanie z coho? priadze? akej? chcela by som malemu na leto klobuk a sebe plavky.. odbornicky sem sa rady 😀 😉 dakujem... jaj a este mam od tety take ze vraj priadzu ale ono je to uplne ze nitka co sa da z toho robit? netusim co ja si myslim ze to je nitka ale mam jej pozehnane tak neviem teraz co zo toho ci nieco ci to mam vratit ci co.. dakujem

twins8
1. mar 2012

deniskateniska dakujem za radu

rene82
1. mar 2012

@deniskateniska ak je to tenučké, tak asi len dáky obrus, prípadne košíčky - návleky - na veľkonočné vajíčka,...

lussy23
1. mar 2012

@nikuska4 nádhera

lussy23
1. mar 2012

@deniskateniska nádherné výtovry a synček je zlatučký
@palmarmj nádherné dielka

lussy23
1. mar 2012

@julianka777 nádherné výtvory
@monalisatko krásna
@lenkalela to je nádherné
@lucia37 krásne výtvory aj havinko je zlatý

lussy23
1. mar 2012

@bv_alexandra krásna je aj synček
@evelin116 krásny zajačik

lussy23
1. mar 2012

@monalisatko krásne čiapočky
@bv_alexandra aj dcérka aj bolerko sú kráne

leteku
1. mar 2012

Ahojte dievčatá, možno to je blbá otázka ale som začiatočníčka a neviem si dať rady ako uháčkovať ovál konkrétne k tejto čiapočke akože tlama opice http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9120 . Prosím kto vie poraďte. Ďakujem.

monalisatko
1. mar 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

rene82
1. mar 2012

baby, písali ste tu, že camilla melírová je drahšia. našla som ju v rovnakej cene ako jednofarebné: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13520861&tab=1

monalisatko
1. mar 2012

@leteku ja som ešte síce ovál nerobila, ale ak dobre viem, spravíš si potrebný počet retiazkový očiek. potom háčkuješ krátke stĺpiky a vlastne fígel je v tom, že do posledného očka urobíš cca 5 DS - to je tá zákruta a pokračuješ dokola. No hádam som to napísala zrozumitelne 😅